Tipy na pohostenie na oslave

verka
26. júl 2012

Babulky poradte, vzdy sa snazim na oslave robit nejake ine dobrotky, aby to nebolo vzdy o tom istom. Maly bude mat teraz 6 rokov, tortu mu spravim ja, hadam zvladnem... no nechcem robit chcelbicky, misu a podobnu klasiku. Ak mate nejake dobre napady,co pripravujete vy,tak sa prosim o ne podelte.....DAKUJEM

ichbinich
26. júl 2012

Quiche lorraine:
Slana torta: slane linecke cesto, plnka z kociek slaninky, vajicok, kyslej smotany a syra. Da sa jest teple a studene

Pizzovy slimacikovia:
listkove cesto natrete pizza omackou, posypane tym, co mas rada na pizzu plus syrom, zrolovat, nakrajat, piect

Slane strudle:
Bud z listkoveho cesta alebo z pizzoveho cesta. Do plnky das, co ta napadne 😉 Dobra je zemiakova, kapustova, zeleninova (miesana zelenina, vajicko, syr), spenatovo-fetova, proste na co mas chut. K tomu mozes podavat rozne omacky, napr. z kyslej smotany a pazitky a pod. Nemusis tie strudle vobec nejak moc zavinovat, staci, ze ich zatvoris 😉

Zeleninove kusky (sticks) a ku tomu rozne omacky na namacanie.

Sunkovo-syrova plnka, ktora sa natrie na polky zemli alebo bagetiek a da sa zapiect: sunka na minikococky, struhany syr typu edam alebo emental, kysla smotana, sol, korenie, cesnakovy prasok podla chuti. Zmiesat, natriet, dat zapiect, hotovo. Najdlhse na tom trva nakrajat tu sunku 😉

Jednohubky z masovych guliciek: spravit masove gulicky alebo minifasirky. Potom napchinut na sparatka spolu s kuskami syra, zeleniny, kyslej uhorky... podla chuti.

Mexicke wraps/tortilly: to je jedno, ci ich spravis naozaj texmex, alebo iba tie tortilly naplnis tym, co doma najdes. Texmex plnka je maso (mlete alebo kusocky kuraciny), ochutene mexickym korenim. Do placky das trosku masa, trosku na kocky nakrajanej zeleniny ako paradajka, paprika, cibulka, salat. Pridas trosku syra, kukurice, struhaneho syra, mexicku salsu, kyslu smotanu, zrolujes. Samozrejme, ze zelenina podla chuti 😉 A fakt iba trosilinku z kazdeho, lebo to nezrolujes. Ver mi, ja som na to expert - vzdy si dam vela 😉 😀

Ako slimakove chlebicky tu mexicku torillu natries napr. lucinou alebo troskou majonezy, poukladas list salatu, platok sunky, syra, pridas este co mas rada, pevne zrolujes. Potom nakrajas na asi 3cm slimacikov alebo iba rozrezes na poly.

Niekto tu raz dal link na masovu babovku, ta tiez vyzerala dobre.

Alebo slane muffiny, s tymi ti urcite pomozu aj deti 😉

ichbinich
26. júl 2012

Podla toho, ci a ako sialene veci chces robit, mam navrhy na "obratenu oslavu". To, co vyzeralo ako sladke, bolo slane a naopak. Mali sme slane torty (vyzerali ako ceresnovo-cokoladova a puncova) a slane tiramisu a sladky caprese salat s "paradajkami" a "mozzarelou", sladky "syrovy toast" a pod. To kukali seci a nestihali 😀 Mnam, tiramisu! Blee, ved je slane! hihi 😀