Tipy na pohostenie v horúcich dňoch

h2
7. aug 2015

Čaká nás oslava synových narodenín, pôvodne sme plánovali grilovať, ale asi od toho upustíme, je strašne horúco. Ako by ste riešili pohostenie na oslave? Bude nás véééľa, deti aj dospelí a sedieť budeme vonku na terase. Poteším sa všetkým príspevkom. (Určite budeme mať tortu a ešte nejaký ovocný koláč, melón a zmrzliny, ale neviem, aké jedlo zvoliť, hostia prídu popoludní, ale asi sa to natiahne až do večera.) Ďakujem. 😉

eeffka
7. aug 2015

@h2 gril... najma ak budete od poobedia do vecera, je to najmenej pracne a pri grile netreba stat

traffic
7. aug 2015

@h2 zeleninovy salat s nejakym maskom, ktore si napacuj a daj ho potom uz iba na gril, to je ziadna robota, akurat zabava

h2
autor
7. aug 2015

@eeffka
@traffic Grilovanie sme mali v pláne už dávno, ale sa obávam toho, že keď budeme sedieť vonku na terase, tak budeme rovno pri tom grile a asi nám tam bude riadne teplo. Navyše nás bude okolo 15 ľudí!

eeffka
7. aug 2015

@h2 mas iba terasu? myslela som ze sedite na terase a zvysok dvor... tak potom by som dala to maso a klobacky a proste grilove veci piect do kuchynskej rury tiez bez roboty, myslim ze pri 15tich ludoch budes mat dost roboty hoc len servitky podavat nieto este servirovat menucka

h2
autor
7. aug 2015

@eeffka Nie, máme aj dvor, ale sedenie máme na terase pri grile, je to so strechou, tak aspoň budeme v tieni.

eeffka
7. aug 2015

@h2 potom ni eje o com, gril, ved gril sa da posunut hocikam po dvore..ci?

lilly888
7. aug 2015

@h2 My mame zajtra oslavu, dcerka ma 2 rocky a zaroven aj neterka ma 2 rocky. Spolu nas bude asi 18-20 ludi. Tiez budeme grilovat masko, budeme mat gulas s chlebom, 2druhy zleninovych salatov, jablkovu tortu s piskotami, trasenu tortu, cukinovy kolacik, nakrajany melon zlty a cerveny, nivovy a cesnakovy dip a k tomu nakrajane uhorky a mrkva, potom este take nakrajane paradajky s olivovym olejom a bazalkou, to sa bude davat na hrianku alebo na taku bagetu opecenu trosku v rure a na vrch pojde mozzarela a to je asi vsetko. Segra robi jeden salat a ja druhy. Ja robim zelerovy salatik s ananasom, kukurickou, porkom...... Tak snad nam oslava dopadne dobre 🙂

h2
autor
7. aug 2015

@eeffka Nedá, je murovaný. ☹

dollynkaa
7. aug 2015

@h2 ja by som isla do niakych letnych zeleninovych salatov s grilovanym kuracim maskom ;)

h2
autor
7. aug 2015

@lilly888 Ďakujem za tipy, možno predsa len ešte zvážime to grilovanie. Lenže my sme doteraz vždy na synove narodky grilovali, tak už by to chcelo nejakú zmenu (bude mať 4 roky). Navyše, u nás vždy griluje môj muž, ja mám na starosti torty, koláče, šaláty..., ale mäso robil vždy on a teraz sa mu do toho asi nechce. 🙂

ajana1
7. aug 2015

priprav pomazanky a len bagetu nakrajanu nech sa kazdy obsluzi 🙂 Ja vzdy robim hummus, guacamole, rybyckovu, aioli. Kup nejaky dobry syr na dosticku nech si odkroji kazdy kolko chce, olivy a pripadne kup nejake plnene papricky a tapenade. Na veceru skus studeny cous-cous salat a cestovinovy a mas vystarano. A ak nechcete grilovat tak fakt len nejaku krkovicku do rury a hotovo. Na pitie skus pripravit vodu s citronom a matou pripadne aj s uhorkou. Super na osviezenie, chutnejsie a aj lacnejsie ako limonady z obchodu.

iskrickaa
7. aug 2015

Ja by som pripravila velku studenu misu, keby sa mi s tym nechcelo paprat a aranzovat to, objednala by som ju...

horana
7. aug 2015

Neviem ako inym ale mne v tychto jedlach nieco hutne vobec nejde k chuti a potit sa pri grile a ohni na slnku - dakujem neprosim.
A vobec v teple nechuti celkovo az tak jest. Ja by som to pojala velmi zlahka, naservirovala ovocny kolac, zmrzku(nanuky) - toho sa zje najviac na mraky predpokladam, nakrajane meloby roznych druhov s kuskami ladu s napichovatkami a maly svedky stol, rajcinky, listky bazalky, mozarelku, uhorky, olivky, najaku natieru ci dip, sunku,...len zlahka nech si kazdy naberie..prip. ked su medzi pozvanymi taki o ktorych vies ze bez maska ani ranu, tak by som nie pri grile ale dopredu na panvici kuracie rezne len na prirodno osmahla. A vsade nadoby s citronadou. Toto je pocasie typu menej je viac.
Neviem si predstavit trebars taky gulas apod. ved to ked clovek v tomto teple je, samovolne sa po nom rynie pot 😠

winni
7. aug 2015

Predpokladam, že tam bude aj veľa detí. Ja by som urobila niečo ľahké, nutelovo - zmrzlinovú tortu s burizonmi ( je fantastická ) a aj klasiku smotanovu s piskotkami a ovocím ( lahodná, osvieži ) šaláty buď so syrom - grécky šalát je mňam alebo aj s kuracím mäskom nakrájaným na kocky. Melóny, hrozno, marhule, slivky. Na večer nachystaj zemiaky s korenim do alobalu ( manzel nech rozducha oheň v krbe ) šupni do ohňa, ta hodinka - dve pri ohni podľa mna nikomu neuškodí, môžeš aj rybky ( je to rychlovka bezstarostná ) a myslím si, ze to bude celkom aj príjemne sedieť pri ohniku, ked slnko zapada. Voda s citronom, mätou, limetkou osviežia. Chlapom chladene pivko nezabudni. Chrumky, chipsy, tyčinky a možno je toho až až .. V horucavach nikomu veľmi nechuti jesť, ako už bolo spomínane. Nezabudni sviecky citronelky, lebo osy nedaju pokoj 🙂

h2
autor
8. aug 2015

Ďakujem všetkým za tipy, dievčatá, niečo už hádam len vymyslíme. Ja osobne by som bola aj za to grilovanie, ale muž to odmietol a asi má pravdu, keď tak, tak až celkom na večer, @winni, tie zemiaky v alobale ma nadchli, ako večera s nejakým narýchlo opečeným mäsíčkom a zeleninou môže byť super. Oslava je už teraz v nedeľu, tak dám potom vedieť, ako to dopadlo. 😉

papuka
8. aug 2015

Aj my sme mali v juli oslavu malého 3.narodeniny. Bolo poriadne horúco. Čiže guláš ani grilovačka nepripadala do úvahy. Naše meníčko bola živánska na plechu masko kuracie cibula šampiňóny a zelena paprika. Na druhom plechu zase to isté ale bravčové masko. Výhoda bola v tom, že my sme boli vonku a varilo sa to samé dnu. Den vopred som si všetko nachystala a rano dala do rúry keďže oslava bola už o 13.00 k tomu kopec čerstvej zeleniny salaty olivy omacky cerstvy chlebik. Po tim bola tortička. Ovocie kopu kopu melóniku a na podvečer zase syrové misy. Stacilo každému 😉 samozrejme ze vela vela pitneho režimu podľa chuti 😁

nuci616
4. máj 2021

Ahojte, v júni ma manžel 40 rokov a chcela by som mu vystrojiť záhradnú oslavu🙂 Chcela by som isto grilovať a bola by som rada, keby sme ti poradili nejaké chutné šmakotinky na gril😇 Ďakujem😉

henrietkatr
6. máj 2021

@nuci616 a co take lubite? Lebo maso je velmi dobre grilovane, ked ho date do nejakeho dobreho pacu alebo hermelin a dokonca klobasky. Len neviem, ci aj klobasky grilovane lubite, no my sme teraz kupovali take s paprikou a su vyborne. Ak budes chciet, mozem ti povedat aj znacku a kde ich kupujem, nerobi mi to problem. A skus aj na nete pokukat nejake recepty na grilovane vecicky, mozno nejaky spiz, atd.

nuci616
12. máj 2021

@henrietkatr isto mäso budeme grilovať, to je jasné. Rozmýšľala som, že kuracie ale aj krkovičku, len chcela som ešte niečo aj iné a máš dobrý nápad, že nejaký ten syr a možno aj klobásky. Veď na oslave bude viacej ľudí, takže toho musím viac pripraviť. Ak by si bola taká zlatá, tak by som bola rada, keby si mi poradila nejakú dobrú značku.

henrietkatr
14. máj 2021

@nuci616 to mi bolo hned jasne, ze vas asi bude viac🙂 Poradila by som ti Krasno, produkty od tohto vyrobcu su velmi dobre😉🙂

nuci616
2. jún 2021

@henrietkatr ďakujem ti za tip, pôjdem pozrieť aké produkty na grilovanie ponúkajú a isto aj tie kúpim, aby bolo viac druhov. Ale ak máš vyslovene nejaký produkt, ktorý vám od nich najviac chutí, tak napíš, uľahčíš mi to.

simonkaa27
3. jún 2021

@nuci616 ahoj, produkty tejto znacky mame aj my velmi v oblube a ked a pytas na najlepsie na gril ci opekanie, tak jednoznacne medzi ne patria original spekacky viazane, sunkova klobasa so syrom a klobaska s paprikou. Skus pozriet😝

didi2102
3. jún 2021

@h2 aj nás to čaká,urobím ovocný salat-melon,jahody,čučoriedky,jablko .... Potom zeleninový keď vás bude veľa kľudne aj dva druhy-jeden čisto zelenina,druhý pridať syr a potom by som urobila misu klasickú salámy atď prípadne upiecť neake mäso nakrájať na jemno,možno keď budete sedieť do večera tak podvečer vytiahnuť cestovinový šalát

h2
autor
3. jún 2021

@didi2102 Ďakujem, si zlatá, ale je to 6 rokov stará diskusia. 😉 Nevadí, inšpirácia sa zíde vždy.

didi2102
3. jún 2021

@h2 ani som si nevšimla 😄 upútalo má lebo nás to čaká

h2
autor
3. jún 2021

@didi2102 Tohto roku ešte ani horúce dni neboli, bohužiaľ. ☹️

nuci616
11. jún 2021

@simonkaa27 jeeej super, tak ich v obchode pozriem, už sa nám to blíži, už budúci týždeň máme tu oslavu, tak najvyšší čas začať aj nakupovať a dávať do mrazničky.

lucks6
7. júl 2021

no ja uz mam tychto horucav dost. celkom tak zle ich znasam, niekedy take ochladenie ako bolo tych par dni ani nie je na skodu. ja prisla akurat z obchodu a dievcata zasoby veru porobene, takze som pripravena pre kazdy pripad neocakavanej grilovacky. uz su pekne ulozene v mraznicke a zopar kuskov som nechala v chladnicke pre istou

janett_332
12. júl 2021

@lucks6 no tak to teda riadne. Ale musím ti povedať, že obľubujeme rovnaké výrobky. Aj v sobotu sme si piekli klobásky od nich. U nás ich hlavne deti majú moc radi a koľko krát im ich robím len tak na panvici na večeru

vikss1
19. júl 2021

grilovacka to je nase, to je po kupani sa v lete v bazene asi ta najlepsia vec z celeho leta. no ja by som mala otazku, ake salamy si napriklad kupujete, ked idete niekam na vylet alebo turistiku, aby proste vydrzali v tej desiate