Varíme pre návštevu - pochúťky, minútky, nátierky

cawes
20. feb 2013

Zakladam tuto temu, lebo stale stojim pred rovnakym problemom ma prist navsteva a co rychlo vymysliet. Takze by som bola rada ak by sme sa navzajom poradili, inspirovali receptikmi, chutovkami, jednohubkami atd. O chvilku aj pridam svoj jeden receptik aj z obrazkom.

cawes
autor
20. feb 2013

ako som slubila prikladam svoju rychlovku su to brusety z rajcinami a bazalkou
bagetky narezieme potreme olejom dame do rury, potom pocesnakujeme. Medzitym si nakrajame cherri rajcinky na male kocky, pridame mladu cibulku, osolime, okorenime, pridame bazalku ja osobne pouzivam susenu do tohto recepta a nechame to chvilku stat. Poukladame na bagetky a servirujeme.

cawes
autor
20. feb 2013

dalej co este robim su stiplave mrkvicky je to urcene ako priloha k niecomu
nakrajame mrkvicky na tenke pasky ale zase nie priliz tenke a dlhe, dame do misky do toho dame trosku olivoveho oleja, strucik cesnaku, sol, korenie, chilli papricky a rajcinovu pastu ( je to ako pretlak ale hustejsie) a pomiesame. Je to moje oblubene, pretoze sa to da pouzit v lete ku grilovanemu mäsku, v zime k rizotu, no a ked prde navsteva tak k oblozenej mise.
Bola by som rada za neake super jednohubky cez vikend mi pride navsteva a tentokrat uz neviem co mam robit

jessica2225
20. feb 2013

@cawes ahoj prispejem aj ja mám super nátierku a možeš ju použit aj na tie zapekané bagetky bude to super mnamka
1 tvaroh, 1 majolka, 5 vajíčok na tvrdo uvarených, trošku soli, trošku vegety, 1 pl horcice plnotučnej, 1 mrkvička uvarená
dáme do misky tvaroh, majolku, vajíčka nastruhané na jemno aj mrkvičku, a všetky ingrediencie zmiešame
túto nátierku milujem

cawes
autor
20. feb 2013

@jessica2225 znie to lakavo a urcite to musi byt fajne, problem je v tom ze moj nemoze vidiet a nie to citit vajicka asi si to urobim ja v malom mnozste 😀

elise
20. feb 2013

@cawes Krabí šalátik, je dobrý na predjedlo do stopových pohárov alebo na misy:
2 balíčky krabich tyčiniek
1 struhané jablčko (na malom struhátku)
1 celer nastrúhaný (stačí malá hlavička alebo štvrťka z veľkého
biele korenie mleté,
1 menšia cibuľka (na jar robim z mladej)
mokka lyžička cukru
citron
krabie tyčinky naparíme (kalsika na paráku) a posekáme na kusočky, pridáme nasekaný postruhaný a udusený zeler, cibuľku, dochutíme bielym korením, cukrom a citronovou šťavou a struhaným jablčkom, pridáme majolenku a zmiešame, ja dávam pol na pol smotanový biely jogurt-zvolenský a majolenku

jessica2225
20. feb 2013

@cawes no presne ako moja malá vajíčka vobec nelúbi ba priam ich neznáša v akej kolvek forme a túto nátierku zbožnuje, práve som ju včera robila a dala jej do školy na desiatu a zjedla celý chlebík a ked jej dám šunku tak mi pol chlebíka donesie domov
vyskúšaj určite nebudeš lutovat, mne sa zdá že tie vajíčka tam necítit

gabka11
20. feb 2013

pizzové koláčiky: lístkové cesto vyvaľkáme, potrieme pretlakom zmiešaným s roztlačeným cesnakom a pizza korením, naukladáme šunku a postrúhaný syr. zatočíme, nakrájame, potrieme rošľahaným vajíčkom, dáme upiecť.... a užívame si úspech 🙂

cawes
autor
20. feb 2013

@jessica2225 moj ich citi aj ked ich schovam na balkon. ale vyskusam mozno fakt neuciti.
@elise tak ten salat vyskusam hned v sobotu, chcela som robit oblozene misy neake viete ako je to u nas klasika ze sa spravi vlasak a ten sa ozdobi ale to mi pride taka klasika.

aadulik2110
20. feb 2013

@cawes ja robievam rôzne záviny z lístkového cesta - hlavne naslano. Osmažím si cibuľku pridám pórik, vajíčka, syr a korenie podľa chuti. Zmes nechám vychladnúť, rozvaľkám lístkové cesto, poukladám slaninku a pridám zmes a spravím závin, potriem vajíčkom a posypem sezamovými semienkami. Alebo iná varianta - osmažím cibuľku, žampiónky - podusím, pridám šunkový salám nakrájaný na kocky, vajíčka a korenie. Nechám vychladnúť, poukladám na vyvaľkané cesto posypem strúhaným syrom a spravím závin.

dazdovka
21. feb 2013

@elise @cawes ja robim megarychle jednohubky so surimi salatom, straaasne jednoduche. Surimi pokrajam na male kocky (menej ako pol centimetra), pridam bielu cibulu nadrobnucko nakrajanu, majonezu a zmiesam. Natriem na koliecka z rozkov, navrch tenky trojuholnicek citrona a zapichnem sparatkom. Niekedy dam pol-napol majonezu a smotanu. Alebo niva + olivy na koliecka z rozkov... A zacala som robit aj spenatovu roladu podla @aduskatt z temy o predjedlach a je baaaajecnaaaa, obrovske chvaly vzdy 🙂 tu na foto moja prvotina

aduskatt
21. feb 2013

@dazdovka uz som aj zabudla, ze som davala na konika recept🙂

cawes
autor
21. feb 2013

@dazdovka waw tak to vyzera perfektne

cawes
autor
21. feb 2013

Ja rozmyslam urobit neaky salat na sobotu no este stale neviem aky chcela by som nieco lahke (myslim kalorie) ale taha ma urobit ten krabi a k tomu zeleninu syry sunku. Len som chcela servirovat udenehp lososa a to sa mi moc bije s tym krabon

bubelko
21. feb 2013

@cawes ja robievam tuniakovy s cestovinou. uvaris akukolvek cestovinu (aku mate radi), ale najidealnejsie su nejake maslicky alebo nieco nie velke (musle, atd.). pridas do toho tuniaka, cherry paradajky pokrajane na polovice (stvrtky ak su vacsie), kukuricu, bazalku. urobis si zalievku - 2PL oleja, 1PL bieleho balsamicoveho octu, pridas sol a korenie poda chuti, dobre vymiesas a vmiesas do salatu. nosila som to detom aj na kupalisko kym boli mensie ako alternativu k chicken-nuggets a pommes 😉

cawes
autor
21. feb 2013

@bubelko vidis to je tiez dobry napad 🙂 no mi hovor o chicken nuggets som bola v migros restaurant aj z kamoskou a ze si sadne,e smerom detsky kutik aby sme videli na ostatne mamicky(nasi su este malicky tak sme chceli zbierat skusenosti) po pol hodine som musela odist kazde dieta jedlo chicken nuggets z hranclami a ked nie to tak bratwurst no a moj dostal mrkvu z jablkom. Zastavila sa u mna jedna mamicka a ze mozem byt rada ze to je lebo jej deti miluju chicken nuggets ach

cawes
autor
21. feb 2013

takze baby uz viem co na tu sobotu, budem robit lososove jednohubky vid obrazok, k tomu spravim este nakrajanu zeleninku, syr, hrozno, a bagetky a vinko

dazdovka
21. feb 2013

@aduskatt dik za recept, fakt to ma velky uspech, robila som uz asi 4x a zas budem 🙂 hodi sa do plnky aj chrenove natierkove maslo, fajnotkaaaa mnam 🙂

simonka16
5. mar 2013

Ja pre návštevu robim aj avokádovú nátierku 🙂 klasicky lyžicou roztlačím avokádo pidam stipku soli a prelisovany cesnak 🙂 robim to tak z 3 avokád dám do mištičky a k tomu bud hrianky alebo take bruschetky male mozu byt aj kupene alebo bagetka na koliecka a do rury 🙂 .... každý zobká 🙂

milan_branik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikushkasa
14. mar 2013

Ja som naposledy robila hermelínovú pomazánku a parmezánové jednohubky... 🙂 🙂 🙂 🙂
http://tipnajedlo.sk/recepty/parmezanove-jednoh...
http://tipnajedlo.sk/recepty/hermelinova-pomazanka

zuzka38
18. mar 2013

@cawes prosm ta co je vnutri toho udeneho lososika? malo to uspech? dik 🙂

zuzka38
18. mar 2013

@cawes este mas tip na nejake dipy na cerstvu zeleninku ako mas na obrazku, tu mrkvu, zeler a pod.? hladala som na nete, ale nic dobre som nenasla..

cawes
autor
18. mar 2013

@zuzka38 vnutri lososa je syr philadelphia ktory som okorenila, dala don este nasekane bilinky a ked sa ti bude zdat riedky tak mozes dat kiri jedno
na dip tak bud avokadovy dip, alebo ja robim z ciceru

cawes
autor
18. mar 2013

@cawes alebo este robim syrovy taktiez philadelphia bilinky atd

cawes
autor
18. mar 2013

@milan_branik super receptik ukladam

cawes
autor
18. mar 2013

@zuzka38 a ci mal uspech? losos bol do 5 minut prec

zuzka38
18. mar 2013

@cawes dik za info a ako robis ten cicerovy? Avokado je len cesnak? Alebo co do neho?

cawes
autor
18. mar 2013

@zuzka38 avokadovy je cesnak a olivovy olej, cicerovy, takze bud cicer z konzervy alebo surovy nechat napucat, poom povarit, scedit. Ked to bude mäkke dat do mixera do toho sezamovu pastu asi lyzicku, olej, korenie, sol, cesnak voda pomixovat. Presne pomery nevim ale najdes na nete recept

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicole89
2. júl 2013

U mňa bodovala avokádová a tuniaková nátierka:
1. avokádo vydlabeme lyžičkou, pridáme tavený syr, živočíšne maslo, cesnak a vegetu (všetko podľa chuti, ja robím z jedného avokáda, 3-4 strúčiky pretlačeného cesnaku, pol črievka taveného syra a pol kocky masla, trochu vegety). Všetko spolu vidličkou rozpučíme a vymiešame na krém

2. na tuniakovú ide jedna konzerva tuniaka v olivovom olejii (alebo aj slnečnicovom), dve vajíčka na tvrdo pretlačené na kockovači, 2 PL horčice, vegeta podľa chuti, jedna stredne veľká cibuľa nasekaná na jemno, pol kocky živočíšneho masla a pol črievka taveného syra, vegeta podľa chuti - takisto vidličkou vymiešať na krém.

Natierame na bagety nakrájané na kolieska. Na vrch tuniakových bagiet ukladáme olivy a na vrch avokádových bagiet ukladáme prosciutto alebo údeného lososa. 🙂 U mňa zabodovali, len malé upozornenie, avokádové treba zjesť ešte v ten deň, lebo hnedne.