Vianočné koláčiky bez vajíčka

luciferka93
6. nov 2023

Pekný večer prajem, chcem sa spýtať, ci náhodou nemáte nejaké vyskúšané recepty na vianočné koláčiky bez vajca, nakolko ma syn alergiu. Skusala som uz daco z netu, ale nebolo to nič moc veru 🤷‍♀️ jedine co mam taky overeny recept, tak na piskotu bez vajicka ☺️
Dakujem❤️

h2
6. nov 2023

@luciferka93 Mega jednoduché, mega chutné, z jednej dávky vyjde véééľa kusov: https://varecha.pravda.sk/recepty/vinove-kolaci...

isis234
6. nov 2023

@h2 vínové mesiačiky.. vykrajujem aj malo formou mandle... dávam 4 PL bieleho vína. Teta dáva i orechy mleté

jankalukasova
6. nov 2023

ani do lineckého sa nedáva vajíčko.

h2
6. nov 2023

@jankalukasova Dávajú sa žĺtky.

osky
6. nov 2023

@h2 vlani som prave skusala linecke bez vajca/i zltka/
Boli fajn..
Musim vyhrabat recept...

dskjhfdlkdjhl
6. nov 2023

Tiez nedavam vajce do lineckeho, je tam len 1 hera (alebo maslo), 100g pr. cukru a 400g hladkej muky. Vsetkym vzdy chuti.

jankalukasova
6. nov 2023

@h2 originál linecké sa robí 3:2:1 múka, maslo, cukor. Všetky ostatné recepty už sú pozmenené. V originálnom lineckom ceste vajce nemá čo robiť.

h2
6. nov 2023

@jankalukasova Ja mám práveže informáciu, že pravé linecké sú so žĺtkami. Ale nie som odborníčka a nejdem sa hádať. Napokon, je to jedno, podstatné je, že sa dajú upiecť aj bez vajec, čo je to, čo autorka potrebuje.

bolarazjedna
6. nov 2023

Mňa napadli tie guličky s burizónami a salkom.
Alebo medzi 2 tortové oplátky naplniť zmes salka, kokosu a CERY, nechať stihnúť v chladničke, potom nakrájať na kocky a polovicu diagonálne namočiť do čokolády. Bola to moja špecialita na vianoce, len posledne roky nestíham.

bolarazjedna
6. nov 2023

Ešte skus sa inšpirovať tu: vieš si vybrať vianočné recepty a zároveň bez vajíčka. Je tam 43 nájdených receptov

aeruginosa
6. nov 2023

Z nepečených domáce Raffaelo, Lotus guľky.

maciak410
7. nov 2023

@luciferka93 šľahačkove pečivo pozri

luciferka93
autor
7. nov 2023

@h2 vyzeraju naozaj skvelo a jednoducho, urcite vyskusam, dakujem 🙏

luciferka93
autor
7. nov 2023

@jankalukasova tolko hladam a googlim ze toto ma ani nenapadlo, take jednoduche 🤦‍♀️ dakujem 😃😃

luciferka93
autor
7. nov 2023

@bolarazjedna ano to poznam, ale je to extremne sladke 😃😃 ale dakujem za tip, mozno nakoniec aj to urobím abo bolo malinko z každého taky mix

luciferka93
autor
7. nov 2023

@bolarazjedna vau, stránku nepoznam, rovno idem pozrieť, dakujeeem ☺️

bambulka98765
15. nov 2023

🙂

luciferka93
autor
17. nov 2023

Prosim vas baby, skusala som par medovnikov bez vajca aj sa vydarili, ale cim ich potriet po upečení aby boli leskle? Voda s cukrom? Ci? Kedze vajcom nemôžem...

isis234
17. nov 2023

@luciferka93 Medovníky môžeme potrieť rozšľahaným vajíčkom, aby sme docielili pekný lesk. Stačí jednoducho rozšľahať celé vajíčko vidličkou. Nič nepridávať, aby bolo jemnejšie, môžeme precediť cez sitko...... lenže ty vajíčko nechceš....

jankalukasova
18. nov 2023

@isis234 ešte mi napadlo, že ja miesto vajíčok v niektorých receptoch používam toto. Na potretie a na sneh to nebude ale inak v pohode. Kúpiš normálne v Kauflande, ani to nie je nejaké drahé.

petulda333
18. nov 2023

Slahackove pufky,suhajdy

petulda333
18. nov 2023

@luciferka93 voda s cukrom

isis234
18. nov 2023

@jankalukasova dík, ale to treba autorke adresovať. Ja vajíčka chosnujem. Žltok je veľmi zdravý.

adik64
18. nov 2023

Grilazky, suhajdy, nepecene rumove gulky alebo Raffaelo 🙂

trema
18. nov 2023

Skus pozriet veganske recepty, surova dcerka alebo maruskaveg

jankalukasova
18. nov 2023

@isis234 sorry, tak to aj bolo myslené asi som omylom označila Teba. Predpokladám, že autorka o zdravotných benefitoch vie ale s alergiou veľa neurobí.

luciferka93
autor
18. nov 2023

@isis234 viem ze vajickom sa potiera ale maly ma nan alergiu tak hladam nieco ine ☺️☺️

luciferka93
autor
18. nov 2023

@jankalukasova toto maju v kaufe? No musim to kuknúť, aj sa to riedi niak vodou alebo to rovnobdas do receptu? Pri palacinkach by sa toto dalo použiť aspon lebo palacinka bez vajca je niekedy umenie 🤣

jankalukasova
18. nov 2023

@luciferka93 áno, normálne pri vajíckach. Do palaciniek úplne v pohode...rozriediš to s vodou, necháš chvíľu postáť a máš "vajíčka". Existuje aj aquafaba a z toho aj sneh urobíš. Všetko je to z cíceru.