Vianočné pečenie - netradičné nápady

29. nov 2021

Zdravím, aké vianočné pečivo vydrží odteraz do Vianoc? Chcela by som pomaly začať piecť 🙂 a čo zvyknete piest? Rada privítam aj nejaké netradične napady.

anjelicek26
29. nov 2021

Ano uz vydrzi, ideal do kovovych doz a na balkon/terasu supnut, vacsina je odlezana este lepsia. Jasne nie nejake maslove kremy uz plnit, ale take tie klasiky ako grilaz, vanilkove rozky, perniky, gulky, linecke, to uz vsetko mozes... ja idem piect malo, u nas to proste nikto neje, vzdy to po vianociach vyhadzujem, co je proste prilis skoda...zredukujem na 5 druhov, co maju fakt radi...

lula3108
29. nov 2021

Ja som vcera robili medovniky a linecke, najblizsie dva tyzdne sa chystam este na medvedie labky, vanilkove rozky, skorice rozky, linecke so snehovou pusinkou, plnene pernicky, iselske torticky (nebudem plnit), oriesky (tiez nebudem este plnit), spodok parizskych rozkov, crinkles aj cokoladove aj vanilkove, kokosky…veci co sa maju naplnit budem plnit az ten vianocny tyzden a rozdavam den pred vianocami

lenka2710
29. nov 2021

@lula3108 prosím ta ako robíš to linecké s tou snehovou pusinkou?? Teda linecké viem ☺️ ale tie pusinky sa mi nikdy nepodaria 🤷‍♀️ skôr je to placka, ďakujem za radu

lenka2710
29. nov 2021

Ja začínam medovnickami, vanilkovými rozkami, linecké klasické, linecké makové, robila som kokosové cez mlynček, ale nemám mlynček už ☺️
ďalej medvedie labky, tento rok chcem vyskúšat crinkles, ešte som to nerobila! A posledný týždeň robím jeze, a medzi sviatkami samrole a keď čakám návštevu bud nejakú sviežu tortu, zajest to suché 😂 alebo kremes

petulda333
29. nov 2021

@lenka2710 ja robim tieto,trosku som zabudla tak zhnedli
https://dobruchut.aktuality.sk/recept/26693/lin...

mischelin999
29. nov 2021

No vydrzi tak dlho ako poriadne ho schovam a nebude nikoho lakat si ho dat 🙂

lula3108
29. nov 2021

@lenka2710 no ja na surove linecke len nastriekam z vrecka s ozdobnou spickou bielka a mam ich vzdy pekne. Treba mat dobre vyslahany sneh a rychlo striekat. Robim podla angie - https://angiebakes.com/2017/12/07/linecke-s-penou/

lenka2710
29. nov 2021

@lula3108 a pecies ako?? Či skôr susis??

lenka2710
29. nov 2021

@lula3108 a ešte jedna otázka, slahas nad parou ci normálne?? ☺️ Dakujeeeem 😘

bambi23
29. nov 2021

@lenka2710 📌😉

elistek13
29. nov 2021

U nas teraz medovniky a linecke, medovniky robim klasika take, co potom zdobime, ale aj take, ze sa plnia slivkovym lekvarom a potom ich macam v cokolade. Uz podla mna je v pohodke zacat 🙂

lula3108
29. nov 2021

@lenka2710 neslaham nad parou, ved bielka sa potom upecu a ked das do snehu cukor tak drzi krasne, teda mne sa nestava ze by sa mi roztiekli. A peciem na 150 stupnov, aby mi nestmavli tie bielka ale zase aby sa linecke upiekli. Prvy plech vacsinou skusam ze kolko treba ale da sa to pekne odsledovat

lenka2710
29. nov 2021

@lula3108 ďakujem ešte raz, tak tieto Vianoce ešte vyskúšam, hádam sa už podaria 🙏 pekný dnik