Ako má vyzerať potvrdenie vyšetrenia matky a dieťaťa na rodičovský v Rakúsku?

janinka13
24. jan 2014

Pred- a popôrodné vyšetrenia matky a dieťaťa - Mutter-Kind-Pass-Untersuchungen: Predpísaných je povinných 5 predpôrodných vyšetrení a 5 vyšetrení dieťaťa po narodení. Je na to dáke tlačivo, či treba si to sformulovať zvlášť? Budem vďačná za každú radu.

anya27
24. jan 2014

Toto by aj mna zaujimalo. Dieta musi mat pediatra aj v rakusku?

kikusa
24. jan 2014

Ahoj ja som dolozila potvrdenie od doktora ze som chodila na poradnu do porodu to mi len napisal ze potvrdzuje a od detskej doktorky len zdravotny preukaz prefoteny a dopisala som tam ze dieta je zapisane v detskej ordinacii a doktorka to potvrdila

hanelka1
26. jan 2014

ja som posielala prefotenu tehotensku knizku-vyziadala som si ju v archive v porodnici a detska doktorka mi len potvrdila ze dieta navstivilo za 1rok 10 x poradnu a je riadne ockovane a prefotila som k tomu taku karticku,kde mi pisala kazdu poradnu, ze kolko mala vazi.vsetko v slovencine.nech si krasavci daju prelozit. stacilo im to tak. nemusis mat pediatra v Rakusku.

mostinka
27. jan 2014

Ahoj musis ist poslat teh.knizku po porode ja som si dala pocas tehotenstva vyhotovit 2jednu som im poslala+prepustaciu spravu z porodnice prelozene do nemciny, od detskej lekarky potvrdenie o navsteve poradne+ockovania,ktore sme absolvovali,na vyplatenie rodicovskeho prispevku musis mat otvoreny ucet v rakusku inak ti neposlu diferenzalung samozrejme musis mat zaskrtnuty variant ,dolozit kopiu z sva o vyplateni poistenia,pridavky vyplatia cez finanzamt formular e401,e411 vypisuje nas urad prace,je moznost vyziadat o socialnu pomoc pocas materskej ak je prijem manzela mensi ako 6100e