Ako sa postupuje pri neplatenom výživnom?

12. dec 2019

Ahojte, chcem sa vás spýtať, že ako sa postupuje pri udaní partnera, ak neplatí na malú. Ďakujem.

pribinak
12. dec 2019

Prídeš na policiu s papiermi zo súdu, tvoj občiansky, niekedy pýtajú aj rod.list dietata a povies, ze chces dat trestne za neplnenie si vyživovacej povinnosti
V súčasnosti su to 3 mesiace ako podmienka trestného

autor
12. dec 2019

@pribinak zle som napísala otázku, neplatí mi na malú a neviem kde mám spraviť prvý krok, mám ísť na úrad práce ho nahlásiť, že mi neplatí na malú. Malá mala 4 mes. A nič som od neho nedostala. Potrebujem, aby mu určili výšku výživného a neviem kde sa to vybavuje.

pribinak
12. dec 2019

Jaaaj, tak to si v inej situacii

Ma ho dieta zapísaného sko otca v rodnom liste?
Ak nie, chod na urad a nech ti pomozu napisat navrh na urcenie otcovstva
Ak ano, tak opäť chod na urad a nech ti pomozu napisat navrh na vyzivne, zverenie a styk

Inak dost návrhov / vzorov je aj na internete

pribinak
12. dec 2019

Az ked mas sudom určené vyzivne a otec si neplní vyživovaciu povinnosť, az potom mozes riesit trestne oznámenie

pribinak
12. dec 2019

Ked ti na urade napisu navrh na urcenie otcovstva, alebo navrh na vyzivne, alebo di to napíšeš sama, zanesie zo na sud podla trvalého pobytu dietata.
Nepotrebujes ani kolok, tieto veci su bezplatne

autor
12. dec 2019

@pribinak áno je zapísaný ako otec dieťaťa. A potom to mám ísť podať? Lebo keď som si bola vybavovať dávky na malú, tak mi vravela pani čo ma má na starosti, že sa to hlási na UPSVaR. Tak preto sa pýtam, skôr mi viete tu poradiť, ako keď mám obehať, úrad, súd a neviem čo všetko.

mondolina
12. dec 2019

Podať na súd návrh na určenie výživného.

pribinak
12. dec 2019

Normalne chod na urad prace, tam ti pomozu spísať navrh na vyzivne a ten si zanesie do podateľne na sud
Nic tazke

autor
12. dec 2019

@pribinak ďakujem, už chápem. A koľko to asi trvá, kým sa to všetko vybaví?

pribinak
12. dec 2019

Ano, niekedy aj vyše roka kym uvidis prve peniaze

hipuska
13. dec 2019

Nezabudni do navrhu u vies t...ze ziadas od podania navrhu...bo niekedy sa to vlecie...

cacianka
15. dec 2019

@hipuska moze aj spätne od narodenia dietata.
Taktiez ziadat príspevok od otca na vybavicku pre dieta a príspevok na matku.
Autorka
Chod tu na MK do skupiny Pravne poradenstvo je tam na 500 stranach popisane mrte dobrych rad a postupov.dedicstva a pracovne vynechaj

cacianka
15. dec 2019

Mozes podať aj neodkladne opatrenie do riadneho rozhodnutia súdu, najme ak "otecko" robí problemy.
Vo veci deti sa neplatia na sude poplatky

vivusika
26. jan 2020

Babule, a mne poradíte? Na deti mám priznané výživné a na základe súdneho rozhodnutia z januára 2019 mi mal doplatit zvýšené vyzivne 640€ do mesiaca, čiže do februára 2019. Normálne mi vyzivne platí každý mesiac, iba ten doplatok do dnešného dňa nemám. Aký je postup vymáhania? On je momentálne zasa nezamestnaný... Veľmi pekne dakujem

cacianka
27. jan 2020

@vivusika exekutor
L