Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď som teraz na rodičovskom príspevku?

29. nov 2021

Dobrý deň , budem mať nárok na tehotenský príspevok ak som teraz na rodičovskom príspevku , čakáme ďalšie dieťa .
Mám pracovnú zmluvu na neurčito. + Poberala som materskú dovolenku

agacela
29. nov 2021

Áno

dada0902
29. nov 2021

Áno ja som tak isto mala

katkatomasovska
12. máj 2022

Ahojte kočky. Možno pomôžete aj mne. Chystam sa zamestnat iva na 10hodinovy uvazok u znamej (počas rodičaku) od juna do konca februara(273dni) aby som mala narok na matersku(nejde mi ani tak o materskú dávku, skor o rodicak 370e plus možno aj počas tehotenstva tehotensky prispevok ak to výjde) kedze s prvým som nastupila na rodicovsku ako študentka VŠ, pred dvoma rokmi kedy o tehotenskom štipendiu nebolo ani chýru ani slichu. Mala som mesacne 270. Takto by som si od juna do februara platila len odvody u znamej (77€) a mala by som minimalne narok na stovku pkus ku každému rodicaku(370€/m) beriem to tak ze mna to teraz bude stat cca 700eur ale vrati sa mi cca 3000. Urcite sa oplati. Myslite ze to moze vyjst? Samozrejme ak budem mat termin porodu az po marci 2023.

katkatomasovska
12. máj 2022

@katkatomasovska a este jedna otázka. Neviete ako by som si vedela vypočítať vysku tehotenskeho ak by boli moje odvody 77e mesacne? Nasla som ze 15%vymeriavacieho zakladu ale netusim ako si to vypočítať. :(