Čerpanie dovolenky počas rodičovskej

martinka117
28. jan 2015

Ahojte prosim vas ako je to ked ste na rodicovskej dovolenke viem ze sa da cerpat dovolenku z prace len neviem ci ma clovek napriklad celych tych 20 dni za rok. Potom zas pojdem totiz na matersku takze by som si ju chcela.dovtedy akoze minut a dostat nejake peniazky. Dakujem za rady

evittam
11. nov 2015

@elizita Hm, problém - neproblém, nech ti riadne všetko podloží a vysvetlí prečo to tak spravila a na základe akého paragrafu ZP a podobne.....nakoľko mi to príde úplne "vyšinutá" osoba, ktorá vôbec nemá "šajnu" o výpočte dovolenky a miezd a odvodov.....Takže ti odporúčam nájsť si osobu, ktorá tomu rozumie, všetko ti vyráta tak ako má byť a potom ísť za ňou a žiadať vysvetlenie a podloženie jej tvrdení. 😉

guizui
18. aug 2016

Dievcata, skusim sa spytat tu - po ukonceni materskej dovolenky (april 2017) by som chcela cerpat dovolenku (uz teraz mam 23 dni dovolenky, ktoru pred nastupom na MD nevycerpam) - mozem v case cerpania dovolenky poberat rodicovsky prispevok? druha otazka - viem, ze pocas materskej mi bude prisluchat alikvotna cast novej dovolenky z roku 2017, ale prislucha nejaka cast dovolenky aj za cas, ked budem cerpat dovolenku z tohto roku v maji 2017? Posledna otazka - spravne rozumiem tomu, ze pocas rodicovskej narok na dovolenku od zamestnavatela nevznika? Dakujem 🙂

maminecka2
24. sep 2019

@guizui Ahoj, prosim Ta ako to nakoniec bolo, mala si narok na dovolenku aj za cas ked si cerpala dovolenku? Ja mam tiez taku situaciu- koncom aprila som ukoncila RD, zacala cerpat dovolenku, realne som do prace nastupila v polke augusta a vcera mi mzdarka povedala ze mam 9 dni dovolenky, sa mi to nezda... Dakujem.

guizui
24. sep 2019

@maminecka2 ahoj, vobec netusim, ja som vtedy vycerpala dovolenku, na ktoru som mala narok podla HR a dalej som pocet dni neriesila. Neviem pomoct, prepac.

maminecka2
24. sep 2019

@guizui Aj tak dakujem za odpoved.