Druhé tehotenstvo a nástup na materskú

anoma
27. aug 2016

Ahojte,
rada by som sa spytala, ci mi niektora viete poradit ohladne druheho tehu a poberania/nastupu na metersku.
Sucasny rodicak mi konci v polke februara buduceho roku, ale kedze som cerstvo tehotna druhy x, na druhu matersku by som mala nastupit v polovici marca. Ako mam tie cca tri tyzdne medzi tym riesit? Do prace ma spat nevezmu, kedze to uz budem vysoko tehotna....Mozem to riesit PN, alebo vybranim si dovolenky? Ide mi o to, aby som plynule presla na druhu matersku a aby mi zamestnavatel nedal vypoved...

Dakujem za kazdu radu

majka99999
28. aug 2016

@anoma zalezi, kolko mas dovolenky. Najskor by som oznamila tehotenstvo, aby ta nemohli vyhodit len tak. Potom zamer ceprat si dovolenku a zvysok vykryt pripadne PN. Kludne mozes ostat aj PN alebo riesit to aj skorsim nastupom na matersku - namiesto 6 tyzdnov az 8 tyzdnov.

majusqa77
28. aug 2016

presne tak. Oznam pisomne tehotenstvo. Mesiac pred koncom prvej rd oznam navrat do prace. Vyhodit ta nemozu, nech ti pripadne aj oni navrhnu, co s tebou.

liz_lemon
28. aug 2016

treba pisomne oznamit tehotenstvo, tak sa budes chranit pred vypovedou
a mozes kludne aj nastupit do prace

anoma
autor
28. aug 2016

@majka99999 dakujem pekne za odpovede. A nevies aj poradit, ci budem mat v takom pripade narok na matersku ako som mala pri prvom? Vdaka

majka99999
29. aug 2016

@anoma ano, malo by to byt cca rovnake.