Končí mi rodičovský príspevok. Čo ďalej?

nikitka1990
18. feb 2013

Ahojte žienky🙂 som 23 ročna s 3ročnym synom( 25.2.2013) mi konči rodičovsky prispevok syn nastupuje do školky.Chcela by som vedieť či mam narok na dake davky v hmotnej nudzi alebo niečo podobne som rozvedena a žijem s rodičmi velmi pekne dakujem

sissy27
18. feb 2013

a nad prácou neuvažuješ? 😅

zuzin78
18. feb 2013

Ist si hladat pracu

slimstar
18. feb 2013

Sissy spravna otazka, nikitka mate len 23 rokov treba ist pracovat a nie byt na davkach.

trnka77
18. feb 2013

samozrejme v prvom rade nájsť si prácu(určite hľadáš🙂 a v druhom rade navštív úrad práce a oni ti určite poradia lepšie ako my tu na fóre+nezabudnúť sa prihlásiť ako nezamestnaná na úrade,aby ti nevznikli dlhy v poisťovňách 😉

lenka.s
18. feb 2013

tiez som za hladanie prace

pastelka74
18. feb 2013

máš nárok na podporu...myslím.....ale tá práca by bola lepšia,nemyslíš??....zmena,nový ľudia,viac peňazí....je vždy lepšie ako rozširovať rady nezamestnaných.... 😒 ....vypisovaním sem,radšej hladaj prácu na stránkach ako je kariéra či job......j

julls113
18. feb 2013

Ja som vydatá, rodičovský mi skončil v decembri, ale prácu som začala hľadať už skôr.. Zatiaľ sa hlásim na UP a podala som žiadosť o absolventskú..
Hlavne sa treba hlásiť do 7 kalendárnych dní na UP, lebo si budeš pri omeškaní platiť zdravotnú..
Neviem, či máš nárok, ale asi áno 🙂 treba sa informovať na UP

xenicka13
18. feb 2013

ked zijes s rodicmi a otec plati na dieta hmotnu nudzu asi nedostanes

mandragora22
20. feb 2013

ahoj @nikitka1990 je mi normalne zle z toho, ako tu do teba vsetci okamzite zautocili, akoby si bola nejaka spina z osady... ja mam totiz podobny problem, prave dnes idem na UP, obavam sa, ze nedostanem nic, hoci mam viac rokov a odrobenych cca 13 pred materskou... len zasnem nad tym a neda mi nenapisat, ze zeny, reagujete ako take sp..... kra.... pardon. ja osobne si hladam pracu v celkom "plodnom" kraji na pracu uz vyse 6 mesiacov a doteraz mi chodia same negativne odpovede, pritom mam za sebou bohatu prax, vysoku skolu, vyzeram relativne dobre, a napriek tomu......nedari sa. naozaj je to od vas sproste, ze ste hned na zakladatelku zautocili, akoby len cakala, kto jej co da. urcite si pracu hlada a dovtedy by rada mala na nieco narok, ved to je normalne, nie? ci normalne je len pchat prachy do nasich ciernych spoluobcanov? 😝 😝 😝 😝 😝

tinkag
20. feb 2013

mne zajtra končí rodičovský - malá má zajtra 3 roky - v piatok sa chystám na UP. Robotu si hladám už dlhšie, ale kedže mám 3 deti, je to viac-menej bez šance. Doteraz to bolo fajn - kedže chodia do školy, škôlky - sú choré - tak som doma. Momentálne mám školáčku-prváčku už 3tí týžden doma - atb 2x, zlé dýchanie, škaredý kašeľ. A kedže peniažky potrebujeme, budem sa snažiť, aby sme to pokryli, lebo toho máme strašne veľa. Ani neviem, či vôbec ja niečo dostanem. Uvidíme v piatok.

nikitka1990 - nerob si z týchto "mamičiek" stresy, nie každý si v dnešnej dobe nájde prácu. Určite sa to aj tebe podarí, ked to budeš čo najmenej očakávať.

andreah25
20. feb 2013

No keďže máš 23, tzn. rodila si v 20 rokoch, tzn. predtým určite nemáš dopracovaných min. 3 roky - čiže nárok na podporu nemáš. Čo sa týka iných sociálnych dávok, tie taktiež nedostaneš, pretože až do 26 rokov veku majú vyživovaciu povinnosť rodičia, keďže bývaš u nich. Ak by si u nich nebývala, relatívne by si možno mohla dostať príspevok na bývanie cca 80 eur, ale to by Ti isto i tak nepomohlo. Takže inú možnosť mimo práce na získanie peňazí nemáš - bohužiaľ to je realita...

sedem
20. feb 2013

Neda mi nenapisat, aj ked poradit neviem, ale skutocne by ste sa niektore mohli zamysliet nad vasimi komentarmi, toto forum je na to, aby sme si pomahali a nie na to, aby sme kritizovali a sudili tych druhych! Zakladatelka otazky si predpokladam pracu hlada, mozno este navstevuje skolu, predpokladam, ze chcela len poradit, na co ma od statu narok po skonceni rodicovskej, ale to predsa neznamena, ze bude teraz sediet dalsich 10 rokov doma so zalozenymi rukami...ved nebudte ako take podrazdene osy... 🙄

vefi89
20. feb 2013

@nikitka1990 na dávky asi nebudeš mať nárok. ak si rozvedená, mala by si mať výživné na dieťa, popr. aj výživné na rozvedeného manžela. ak to nemáš, tak si to vybav súdnou cestou.

lizatko1009
20. feb 2013

inac ja som nedostala nic, ked som sla sa opytat na hmotnu nudzu ma vysmiali na dverach, ze sa mam pozriet aka som vyobliekana co ja chcem vlastne od nich! takze som sa rovno nato vy.... nasla som si pracu, tak skus sa ist poinformovat, ja mam tiez ako trvale bydlisko pri mojich rodicoch, skus si hladat aj pracu, aj ked len brigadne, ale aj to pomoze, nechapem ako im to funguje na uradoch, hlavna vec, ze moj ex sa vzdal podnikania prepisal vsetko na brata aby nemusel platit vyzivne, byva s rodicmi a dostal hmotnu nudzu 62,50 😝

gariela
28. mar 2016

Trapne komentare,trapnych ludi 🙂 napadlo vam,ze mozno tam kde doticna zije nieje praca ?nema kde nechat svoje dieta?Mozno je skolka preplnena?Praca sa da hladat len tam kde praca je.Mali by ste si to viskusat tam kde su visokoskolaci evidovany na urade.🙂Tesili by ste sa z davky a este by ste pracovali s lopatamy a metlamy 🙂 nie kazdy ma rovnake moznosty a vi by ste namali nic komentovat,pretoze nevidite realitu inych ludi len tu svoju.Sama tu vidia ciganov ale aj Bielich ako pracuju na ulici bok po boku za davky 🙂

alexska
28. mar 2016

@gariela podla gramatiky isto nie si VS hladajuci pracu 😀 jedine zeby si mala na to diagnozu typu DYS to take modrne teraz...ale tak sice uz stara tema ale ked viem zemi konci RD minimalne ROK!!!!!! pred skoncenim si hladam pracu nie?nie cakat na poslednu chvilku kedy bude mat dieta 3r...a nie je mozne ze za rok si nedokazem najst len alebo aspon brigadu,to mi nehovor...

evittam
29. mar 2016

@gariela Prepáč, ale ten tvoj komentár je asi najtrápnejší - ty sa nehanbíš za svoj gramatický prejav? 😖 😖 😖 A čo je vysokoškolák - oproti šikovnému stredoškolákovi? Nič! A vieš prečo je toľko vysokoškolákov na UP? Nielen preto lebo je menej práce ale hlavne preto, lebo väčšina z nich si myslí, že všetci na nich čakajú a nebudú robiť pod 2000,- Eur/mesiac - česť výnimkám.
A max.súhlas s @alexska

peta18ha
29. mar 2016

Super reakcia na 3 roky staru otázku :p

markes241
7. júl 2016

cawko..rodičovsky úrospevek mi konci 17,10,2016.moja mala nevie ani rozpravať a odmieta ist na šebel do školky asi ťažko.nemam ju kam ani nechať abi som šla do prace.nevieťe či sa neda neako predlžit prispevok?