Koniec materskej dovolenky a rodičovský príspevok

dankahc
30. mar 2012

ahojte vie mi prosim niekto poradit?tento mesiac mi skoncila materska nabehly mi peniazky mala by som tento mesiac dostat aj rodicovsky prispevok ? mam narok aj na rodicovsky prispevok?alebo az o mesiac neskorsie dakujem

katuskad
30. mar 2012

mne skončila materská 11.2. a v marci som dostala materskú za 11 dní a celý rodičovský za február.... 😉

fruktolinka
30. mar 2012

prosím vás, kolko je teraz materská?

jaduska
30. mar 2012

@dankahc ak ti materská dovolenka skončila v priebehu mesiaca, tak za daný mesiac dostaneš pomernú časť materského a celý rodičovský príspevok

@fruktolinka materské alebo rodičovský príspevok?

baklik
30. mar 2012

@fruktolinka 65% z tvojho hrubeho platu za predchadzajuci kalendarny rok, max. zo sumy 1116 eur

fruktolinka
30. mar 2012

niesom na materskej, nemam babatko ale chystame sa nato 🙂
a niesom v obraze kolko je teraz materská tak som chcela nejake info.
dakujem za rady 🙂

helsinka
31. mar 2012

@fruktolinka Ahoj, materská sa vypočíta z hrubého príjmu je to 60% (možno už 65 od nového roka, neviem!) máš ju na 8 mesiacov a potom dostávaš rodičovský, to je 194,70 . . .(bodaj by to bolo aspoň x2) 🙂 takže tak . .možno ti to niekto ešte upresní, ja si to nejako už presne nepamätám 😀

fruktolinka
31. mar 2012

@helsinka Ahoj, ďakujem za info. zaujíma ma to, lebo niesom v obraze a s partnerom už rozmýšlame nad dieťatkom, len nevieme čo to obnáša po tejto stránke 🙂
No ale ako vidím tak žiadna sláva tych 60 alebo 65% 😔 nakolko som natom biedne s minimalnou mzdou 🙄
No ale čo už, ked príde to malinké aspon bude radosť zo života 🙂

seva112
14. dec 2012

@katuskad ahoj mozem sa ta opytat ci ti este teda v ten mesiac nabehol aj rodicovsky prispevok?mne teraz nabehli peniaze ale neviem ci je to este zvysok materskej alebo uz rodicak.14.11 mi skoncila materska.dakujem

katuskad
15. dec 2012

@seva112 ano, v marci mi nabehla ešte tá časť materskej za 11 dní a aj celý rodičovský za február....

moon1979
15. dec 2012

@seva112 na RP máš nárok, ak by si ho mala čerpať čo i len 1 deň za mesiac 🙂 dostaneš ho v plnej výške plus samozrejme zvyšok materská za ten daný mesiac

31ma
15. dec 2012

A neviete či po skončení materskej nabehne rodicovsky príspevok automatický sám alebo on treba požiadať diky za rady 🙂

moon1979
15. dec 2012

@31ma musíš ísť na UPSVaR a požiadať oň, nikto ti nič nepošle sám od seba automaticky ....

seva112
15. dec 2012

dakujem vam pekne 🙂)) tak hadam v pondelok mi to nebehne este 🙂))

andreaaaa000
16. dec 2012

treba hlasit prechod z materskej na rodicovky aj u zamestnavatela?ak ano tak ako? je nato nejake tlacivo?

andreaaaa000
16. dec 2012

@moon1979 a ako sa ziada rodicovsky na UPSVaR ? je aj nato nejake tlacivo co treba vypisat?

moon1979
16. dec 2012

@andreaaaa000
zamestnávateľa musíš aspoň mesiac pred skončením MD požiadať písomne o poskytnutie rodičovskej dovolenky a uviesť aj obdobie dokedy, spravidla do 3 rokov veku dieťaťa, tlačivo na to neexistuje, napíšeš normálnu civilnú žiadosť 🙂 ...
na UPSVaR prídeš a povieš, že chceš požiadať o rodičovský príspevok, dajú ti tlačivá, vypíšeš a odovzdáš

andreaaaa000
16. dec 2012

@moon1979 diky moc, a to tlacivo registracny list fyzickej osoby co sa dava na socialny urad, tak to treba dat aj zamestnavatelovy potvrdit?

andreaaaa000
16. dec 2012

inak este by ma zaujimala taka vec,ze ked prestupujem z materskej na rodicovsku tak si mozem v praci najprv vycerpat svoju dovolenku a az potom nastupit na rodicovsku,ze? a neviete ci mi moze dat vypoved zamestnavatel pocas tej dovolenky v praci? a este jedna vec ,ze ak si najprv vycerpam dovolenku v praci a az potom nastupim na rodicovsku tak musim to nahlasit aj na UPSVaR.?

nams
20. dec 2012

Ahojte neviete mi poradit mne skoncila materska 20.10 v novembri mi prisla este materska do toho 2O:10 a zvysok rodicovsky ale tento mesiac mi neprislo nic zamestnavatelovi som oznamila zmenu aj na urade som bola odniest ziadost tak neviem ale fasa ked zabudli presne na vianoce nie? 😢

stofankova
27. dec 2012

zienky 22jan mi konci rodicak co nasleduje dalej kde sa mam nahlasit alebo co mam dalej robit

mirka285
27. dec 2012

@stofankova vsak ak si bola predtym zamestanana,tak do prace,ak nie tak na urad prace

danielkabn
27. dec 2012

@stofankova,mne končila 18.decembra,išla som na sociálnu poisťovňu,tak kde sa vybavuje nemocenské,do dverí podľa priezviska,aspoň u nás to je tak, 😉 dostaneš tam potvrdenie o ukončení poberania materskej,to potvrdenie sa zanáša na úrad práce,potom ma na sociálke poslali ešte do jedných dverí,aby sa ti to zarátalo do odpracovaných rokov,tam potrebujú kópiu rodného listu dieťaťa,potom som šla na úrad práce,kde som vypísala žiadosť o rodičovský príspevok,tam som odovdzala to tlačivo zo sociálky a ešte kópia rodného listu dieťaťa, ešte pôjdem na zdravotnú poisťovňu v novom roku,kde zanesiem ten papier o tom,že my už vyplácajú rodičovský príspevok. 😉 hádam je to všetko