Koniec rodičovskej dovolenky a úrad prace

dukokatka
17. jan 2014

6.2 2014 mi konci rodicovska dovolenka,pracu uz nemam lebo pocas rodicovskej dovolenky sa firma zrusila,tak sa musim prihlasit na urad prace-na socialku.Podporu nedostanem aspon muz pracuje.Ak by som otehotnela dostanem neake korunky ,ci nie.

csikike
17. jan 2014

@dukokatka predpokladam, ze si si neplatila navyse nic... takze nie, dostala by si len od zaciatku rodicovsky

dukokatka
autor
17. jan 2014

@csikike ani ke by som isla na rizikove tehotenstvo?

tajomna21
17. jan 2014

@dukokatka preco nemas narok na podporu?

csikike
17. jan 2014

@dukokatka , nie ani vtedy

dukokatka
autor
17. jan 2014

@tajomna21 bola som sa informovat na socialke a tak mi povedali ze z 3 rokovmusi zena robit 2 rokyvtedy ma este narok

dukokatka
autor
17. jan 2014

dcerka sa narodila 6.2 2011 a firma skoncila aprili 2012

tajomna21
17. jan 2014

@dukokatka hmm, tak to hej ... som mysleela, ze mas viacej odrobene

dukokatka
autor
17. jan 2014

@tajomna21 ale do materskej som tam robila 4 roky

tajomna21
17. jan 2014

@dukokatka tak potom nechapem, preco nemas narok na podporu? vsak mas odrobene 4 roky pred nastupom na MD ....

zalka
18. jan 2014

@dukokatka keby si sa na UP nahlásila do apríla 2013 nárok na podporu by si mala, teraz už nesplnaš podmienku 2 roky poistenia v posledných 3 rokoch.
Od skončenia PP máš rok na to aby si sa zaevidovala na UP aby bol nárok na podporu. Ty si to nestihla bohužial. @tajomna21

dukokatka
autor
18. jan 2014

@zalka ako som sa mala nahlasit to som mala ukoncit rodicovsku?

tajomna21
18. jan 2014

ja som zle datumy citala, som rok pocitala do 04/2014 ....

zalka
19. jan 2014

@dukokatka mala si RP prepísať na mng. a ty si sa mala evidovať na UP ... už je neskoro bohužial

ivuska81
23. jan 2014

Maminy chcem sa spytat 4,1.2014 mi skoncil rodicovsky teraz cerpam dovolenku a mam ju do konca januara a potom dostanem vypoved mam narok na podporu ?ak ano s coho sa to pocita?ked som prad naterskou mala na paske minimalnu mzdu?Dik

kikina84
23. jan 2014

maminy chcem sa spytat..MD mi skoncila minuly rok v oktobri 2013..potom som sla na urad prace nech ma zaeviduju ako uchadzaca o zamestnanie..No nakolko mi dceru zobrali az od februara 2014 do skolky,pani mi povedala ze sa nemusim este nahlasovat..Tak by ma zujimalo,kedy bude ta evidencia vhodna v tomto pripade? dakujem za info 🙂

zalka
23. jan 2014

@ivuska81 a to prečo si takú somarinu urobila? Keby si bola čerpala den dovolenky abo dva dni a zvyšnú si dala preplatiť a skončila PP .. tak by si mala max. podporu 800e ... takto dostaneš podporu bajočko 170-180 eur ... strašné ...

@kikina84 a to si dostala výpoved? alebo si bola nezamestnaná? ak ti malú vzali do škôlky a bude tam celý den tak sa od toho dna zaeviduj na UP aby si nemusela platiť odvody do ZP 56 eur mesačne ako samoplatca.

ivuska81
23. jan 2014

ja som este zamestnana lebo zamestnavatel mi navrhol aby som si dala vypoved ja a ze sa dohodneme tak neviem co je pre mna lepsie? mam narok na podporu ked si ju dam ja vypoved

zalka
23. jan 2014

@ivuska81 neskúma sa kto dá výpoved ak je nárok na podporu ... ty si mala skončiť PP 8.1. .. mala si čerpať dovolenku 7.1. a 8.1. a skončiť PP .. aby si mala max. podporu ... s preplateným zvyškom dovolenky

ivuska81
23. jan 2014

a keby ukoncim zamestnanie zajtrajsim dnom tak by to bolo lepsie ako koncom mesiaca?Lebo mi navrhol ze ked si DAM VYPOVED JA ZAPLATI MI DOVOLENKU NIECO DOSTANEM V HOTOVOSTI NA RUKU HNED A BY MI ZO ZAKONA NEMUSIL VYPLATIT 3 MESACNE ODSTUPNE LEBO ZE JE TO PRENHO VIAC ZATAZUJUCE FINANCNE a potom by mi mohol vyplacat to co mi patri v splatkach aj viac mesiacov?a kedze som mala platenu len minimum tak asi to odstupne nebude az taka velka suma neviem co teraz urobit skoda nik mi neporadil... ☹

milagrosss20
23. jan 2014

A ak ja som napr.bola na pn od 15.8.2012 do 26.7.2013 rizikove tehotnstvo...a mam stale dnp ktore mi bezi len ho neplatim koli ochrannej lehote a sla by som na urad prace po rodicovskom mala by som narok na podporu?? Zamestanana som stale..

zalka
23. jan 2014

@ivuska81 no keby si prišla na koníka a prečítala pár príspevkov v decembri vedela by si že čo treba robiť ...
zamestnávateľ má povinnosť do 8 dní odhlásiť ťa zo SP a ZP po skončení PP ... radšej nech ťa odhlási spätne .. napr. 16.1. skončenie PP ... zajtra 24.1. by si mala posledný deň na nahlásenie sa na UP aby si neplatila odvody do ZP ..
a výplatu nech ti dá ... za tie dni od 7.1 -16.1. aspon vo výške 550 eur -600 eur ( už ako výplata v hrubom za tých pár dní , teda dovolenka + preplatená dovolenka) ... mu povedz, že len toľko chceš od neho a dostaneš skoro max. podporu .. a on na odvodoch až tak veľa nezaplatí ... ale to musíte urobiť dnes .. poprípade mu povedz, že nech si tie odvody odráta z toho čo by ti vyplatil na ruku ...

zalka
23. jan 2014

@milagrosss20 ak si zamestnaná tak áno mala by si nárok na podporu

destra
23. jan 2014

@zalka segre konci rodicak koncom jula,no uz teraz jej sef vedel povedat,ze nema pre nu miesto.ze jej da odstupne.predtym u neho robila skoro 4 roky.myslis,ze ma narok na podporu?dakujem za odpoved

zalka
23. jan 2014

@destra samozrejme že má, a ak dohodne den dva dovolenky po RD , a preplatenie zvyšku tak bude mať max. podporu cca 800e

ivuska81
23. jan 2014

zalka a keby sa to o dva ddni pretiahlo s tym ze by som ho poprosila o tu mzdu 600 aspom by som mala trosku cas na vybavenie ze by mi to dal napr 18.1 aj vtedy by to platilo?

destra
23. jan 2014

@zalka dakujem za odpoved!

zalka
23. jan 2014

@ivuska81 ide víkend ... od skončenia PP máš 8 dní na zaevidovanie sa na UP .. ak to nestihneš tak na UP ťa zaevidujú dnom kedy prídeš ale odvody do ZP si musíš sama zaplatiť .. za 10 dní napr. to bude necelých 20e do ZP ... a čím dlhšie to budeš naťahovať tým vyššia mzda to musí byť ...

zalka
23. jan 2014

@destra rado sa stalo

ivuska81
23. jan 2014

@zalka ja to chapem ze 8 len zajtra su na urade iba do 12 a bojim sa ze to nestihnem vsetko obehat tak som sa preto pytala ze keby to bolo napr 20 vypoved aj on by mal dost casu na papiere a ja by som to mala do utorka vybavit cas.a keby to tak bolo kolko by som potrebovala sumu?
Velmi pekne Ti zatial dakujem za rady.
Mne sa skor nedalo toto riesit lebo zamestnavatel sa mi az vcera ozval co a ako....

zalka
23. jan 2014

@ivuska81 za každý den čo trvá PP na max. podporu 55 eur na den ... a aj cez víkendy to tak musí vyjsť .. nielen cez pracovné dni ... a zajtra ti stačí ísť na UP, ak dnes dostaneš papier výpoved, a zápočtový list tak zajtra to necháš na UP a ostatné papiere ak niečo budú chcieť tak donesieš potom ... a žiadosť si stiahni z netu a vypíš si ju doma ...