Mám nárok na ďalšiu materskú?

bibg
5. mar 2020

Ahojte, nikde sa neviem dopátrať odpovede tak sa idem spýtať. Momentálne som na materskej, poberám rodicak za 1,5 ročného syna. Narodil sa 2018 a predtým som si dobrovoľne platila do sociálky aby som dostala aspoň minimálnu materskú. Tz. Pred nástupom na materskú som bola 270 sní nemocenská poistená ale dobrovoľne som si platila. Sama. Bola som nezamestnaná. Teraz som znova tehotná. V septembri mám nastúpiť na materskú a chcem sa spýtať či budem mat nárok a je to bráne ako retazovy porod. Čiže dostanem materskú takú istú ako v roku 2018.
Za odpovede ďakujem.

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg DNP ti trva?

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova a ako mám vedieť či mi trvá? Sak dostala som materskú, ja si neplatím nič do socialky

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg ved ty musis vediet, odkial to mame vediet mi?

@evittam?

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova ale sak to sa pýtam či si mám niečo platiť aby som ju dostala keď momentálne poberám rodičovský..

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova ja som si platila dobrovoľne len preto aby som Materskú dostala. Keď som ju dostala tak som si platiť prestala.

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg no potrebujes 270 dni NP pred porodom za posledne 2roky. A musis mat aktivne NP alebo byt v ochrannej lehote.
Ak DNP neplatis, nemas teda aktivne NP

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova ďakujem

majusqa77
5. mar 2020

takze poberaj rodicak na starsiu az do jej 3 rokov. az potom sa prehod na mensie dieta

bibg
autor
5. mar 2020

@majusqa77 ale to nedostanem potom ten príspevok tých 840€ po narodení či?

majusqa77
5. mar 2020

@bibg a to by si preco nedostala?

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg prispevok pri narodeni nema nic spolocne s MP ani RP

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova
@majusqa77
a to sa dá? Že sa vôbec neprihlásim že chcem RP alebo MP na druhé dieťa? a môžem poberať len na staršie?

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg doberies RP 370€ na starsie, ked bude mat 3r, pojdes s mladsim (270€)

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova jeeej tak to som nevedela že sa to dá. Ďakujem už som si niečo otom našla 🥰 ako mech si to tu aj niekto prečíta ale kde to žijeme aby som ako matka vyzila s dvomi deťmi z 370 e? To je tak smiešne

veronikaszabova
5. mar 2020

@bibg RP nie je na to, aby si vyzila. Nema ti nahradit mzdu. Je to prispevok na podporu starostlivosti o dieta.

enusamt
5. mar 2020

@bibg a to si vezmi, ze mozes byt rada za zvysenie.. predtym by si mala 220e na dve deti

bibg
autor
5. mar 2020

@veronikaszabova tak nedajbože by som bola bez muža a ako si mám zaplatiť strechu nad hlavou, stravu, deti a seba? Smiešne

@enusamt Smiešne, nemám slov

Každopádne ďakujem, už mám v tom jasno 👍

evittam
6. mar 2020

@bibg Co je na tom smiesne? Preco by ti mal stat platiť stravu, strechu nad hlavou, deti, teba? Je to ako pise
@veronikaszabova