Mám nárok na materskú, ako som na ÚP, no predtým som pracovala na TPP?

klaramr
19. sep 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať či mám nárok na materskú, keďže som od 10.07.2019 na úrade prace a poberam davku v nezamestnanosti. V obdobie medzi skončením podpory a nástup na materku budem tiež zamestnana.Termin nástupu mam cca v máji. Predtým som pracovala vždy na TPP

Ďakujem 🙂

jarca1111
19. sep 2019

@klaramr ak mas odpracovane dost tak ano 🙂

klaramr
autor
19. sep 2019

@jarca1111 pracovala som od roku 2015 do 2018 na slovensku a potom v zahraničí. Mala som vždy všetko vykryte pracovným pomerom. Len ide o to, ze som teraz na tej podpore. To nemá na to vplyv?

jarca1111
19. sep 2019

@klaramr nie.. ja som bola zamestnana a potom som isla na zivnost v cca 5 mesiaci a matersku som mala zo zamestnania

matikdrabyik
23. sep 2019

Dievčata, mozem sa opytat? Potrebujem pomoct. Robila som od 2012-novembra 2017 a v decembri 2017 som nastupila do novej prace, lenze som tam totalne prisla o ruky, takze od marca 2019 stale marodim a planujeme coskoro mimco. Mam narok na matersku alebo su tam zase nejaké haciky? A este, v decembri teraz mam dostat vypoved v praci, lebo uz nemozem pracovat. Prosim vas, poradte mi, ak ste sa niektora s tym stretla. Dakujem pekne