Mám nárok na materskú dávku?

monikaarobo
28. sep 2017

Ahojte chcem sa spytat...ked pred otehotnenim budem 3 mesiace zamestnana s maximalnou mzdou a potom po potvrdeni tehotenstva pojdem ja rizikove cize budem pn rata sa mi aj z tejto pn tie 270 dni kedy musim byt nemocensky poistena?v priebehu 2rokov som nebola nemocensky poistena
Dakujem za rady

majusqa77
28. sep 2017

pokial bude PP trvat ano

basska_b
28. sep 2017

Tu je celkom dobra rada, vyzera, ze by to islo... ale nech sa ozve niekto, kto mal takuto situaciu...:
http://poradna.hnonline.sk/otazka/pocita-sa-mi-...

martinasamuelko
28. sep 2017

možem sa opýtat som na materskej zamestnanan stale ale budem mat tretie dieta mam rodicovský budem matersku aku som mala alebo bude mala

liz_lemon
28. sep 2017

@martinasamuelko bude to 75% z tvojho predpokladaneho prijmu

martinasamuelko
29. sep 2017

ale ja mam iba rodicosvký žiadny prijem matersku som mala dvakrat po 400eur a chcem vediet kolko budem mat aj teraz

janta02
29. sep 2017

@martinasamuelko zamestnavatel by ti mal vyplnit tlacivo o predpokladanom prijme (prijem, ktory by si mala ak by si nastupila do zamestnania po RD) a MD sa ti bude vypocitavat z neho

erikaa28
4. okt 2017

Žienky, chcem sa opýtať. Tých 270 dní čo musím byť nemocensky poistená musí byť nepretržite? Alebo môže byť aj, že za posledné dva roky dokopy. Ďakujem

evittam
4. okt 2017

@erikaa28 Hlavnou podmienkou naroku na MD je 270dni NP za posledné dva roky pred porodom,potom musi byt NP aktívne alebo musis byt v ochrannej lehote.
@monikaarobo Pokial nesplnas hlavnu podmienku naroku na MD tak na nu nemáš narok. Pokial PP trva aj dni PN sa zapocitavaju.

kikasimcakova
22. okt 2017

Ahojte, baby, vie mi niekto poradit, mam to uplne komplikovane!
Od r. 2011som zamestnana, maji 2014 sa mi narodil syn, bola som najskor na materskej a potom klasicky rodicovskej do 5/2017. kedze som nemala dat kem syna, tak som sa do 1.9.2017 bola na neplatenej dovolenke. od 1.9.2017 som znovu nadtupila spat do prace, kde som si prve dva tyzdne este docerpavala dovolenku, dva tyzdne som si odrobila a potom 2 tyzd.na PNke. teraz som tyzden znovu robila a znovu na mna nieco lezie. viete mi prosim poradit, zd z coho sa mi bude pocitat vymeriavaci zaklad na matersku, kedze tento rok budem mat odpracovane len ak 4.mesiace?? Bude sa mi tam pocitat aj ta neplatrna dovolenka, nic som tdm neplatila ani nedostavala! dakujem

marlenka222
22. okt 2017

@kikasimcakova samozrejme, ze nie. Co chces ratat,ked si bic nedostavala? 😀

liz_lemon
22. okt 2017

@kikasimcakova bude sa ti ratat zo mzdy

evittam
23. okt 2017

@kikasimcakova Zqk ako pise
@liz_lemon .
VZ pre MD je tvoja hruba mzda. Ako chces dostávať peniaze z niečoho z coho si neplatila odvody?

evittam
23. okt 2017

*tak

kikasimcakova
23. okt 2017

dik, tomu rozumiem! len berie sa poslednych 12 mesiacov, to znamena, ze mi budu pocitat aj z rodicovskej, ci?

majusqa77
23. okt 2017

@kikasimcakova z rodicovskej platis odvody?

kikasimcakova
23. okt 2017

@majusqa77 , jasne, ze nie! len si chcem pre svoj klud potvrdit, ze sa mi to bude pocitat teda adi z toho roku 2014 ( pred prvou materskou). dakujem

evittam
23. okt 2017

@kikasimcakova Este raz-ak z niečoho neplatis odvody tak to nemoze byt tvoj VZ pre MD. RP je nezdanitelny príjem.

majusqa77
23. okt 2017

@kikasimcakova uz ti pisala evita. bude sa pocitat z prijmu roku 2017 - za tie dni, kedy si bola v praci a mala vym.zaklad

evittam
23. okt 2017

@kikasimcakova A posledných 12mesiacov je r.2014?🤔

kikasimcakova
23. okt 2017

Baby dakujem velmi pekne, ste ma ukludnili, ste zlate! pekny den

potvorka89
10. dec 2017

ahojte, prosim vas, ked mi pocas prveho tehu zanikol tpp na dobu urcitu a ostala som na up. plati mi up nemoceske poistenie do socialky?teraz som na rodicovskej s prvym dietatom a som opat tehotna,avsak od noveho toka mam byt zamestnana. budem mat narok na matersku pri druhom dietati aj ked neodrobim 270 dni? ide mi o to nemocenske poistenie....

majusqa77
10. dec 2017
potvorka89
11. dec 2017

@majusqa77 dakujem

nikus173
5. apr 2018

dobry den,chcem sa opytat ci mam narok na matersku dovolenku ak mam dlh v socialnej poistovni? dakujem

majusqa77
5. apr 2018

@nikus173 si szco, alebo zamestnanec?

nikus173
5. apr 2018

nie som zamestnanec 5 mesiacov a nebola som zaevidovana ani,pred porodom budem zaevidovana 3mesiace

nikus173
5. apr 2018

ale pred tym som pracovala tych 270dni by som mala mat

mirpet
11. máj 2018

Ahojte. Potrebujem radu. Od septembra 2016 som v kuse zamestnana a zmluva mám do konca júna 2018, na dobu určitú. Keďže som tehotná, od septembra by som mala byť na materskej. Ak však budem celý júl a august evidovaná na úrade práce, mám nárok na materskú alebo nie? Ďakujem pekne

liz_lemon
11. máj 2018

@mirpet budes mat narok na materske, pretoze si uz tehotna a teda vztahuje sa na teba ochranna doba

mirpet
11. máj 2018

@liz_lemon Ďakujem pekne za odpoveď. To mi nebolo jasné, ako to je s tou ochrannou dobou.