Mám nárok na preplatenie škôlky, keď som na materskej?

katuskan
3. aug 2012

ahojte mamičky, momentálne som nastúpila na materskú dovolenku ( Cakáme druhé dieťatko ), staršiu dcérku chcem dať od septembra do obyčajnej škôlky, nie súkromnej ( má dva roky aj dva mesiace ). Ako je to s preplácaním nákladov na škôlku? Druhé bábatko by sa malo narodiť začiatkom septembra. Mám nárok na preplatenie, ked som na materskej? Ak áno, tak čo mám pre to urobiť, kam treba podať žiadosť, alebo aké papierovačky ma čakajú? Viem, že prídem o rodičák na staršiu dcérku, treba nahlasovať na sociálku, že je staršia v škôlke? ak viete, tak mi prosím poradte, dakujem vám pekne

mimikas
3. aug 2012

vybavuje sa to na urade prace socialnych veci a rodiny tam kde si si davala aj ziadost o rodicovky prispevok. Viem ze najprv musis podat ziadost o zastavenie vyplacania rodicovskeho, vypisat ziadost a potom si kazdy mesiac ist uplatnit narok na preplatenie skolky, ale ci mas narok na tento prispevok si nie som ista, kedze nam maju narok zeny ktore chodia do prace, musis sa popytat na urade

xlucia
3. aug 2012

@katuskan kde ti vezmu do skolky take male dieta? kedze si na materskej s mladsou, na starsiu uz nemas narok na preplacanie skolky a nemusis to ani nikde hlasit. budu ti na nu chodit iba pridavky.

xlucia
3. aug 2012

@mimikas nema narok, je na materskej s mladsou

edita84
3. aug 2012

@katuskan nemáš nárok lebo od štátu môžeš dostávať len 1x peniaze a to budeš mať materskú a potom rodičák tak som to mala aj ja a na to aby ti preplatili škôlku musíš pracovať a po 3 rokoch mať zdrav. problém čo dúfam nemáte 🙂

elen2
3. aug 2012

Nie nemas narok

mummy01
3. aug 2012

@katuskan nemozes poberat 2 prispevky,takze nemas narok.Nahlasovat nemusis....
Fakt by aj mna zaujimalo kde je taka statna skolka kde vezmu 2rocne dieta?!

katuskan
autor
3. aug 2012

ahojte mamičky, dakujem vám za odpovede, ja som z malého mesta Kremnica a tu nie je taký problém ako vo veľkých mestách.....ak sa vie dieťa samé pýtať na záchod a plienku má už iba na spanie, tak ju zoberú, no a ešte sa musí vedieť sama napapať, s obliekaním jej samozrejme ešte pomôžu.....pa

xlucia
3. aug 2012

@katuskan inak osobne by som ti radila malu aspon prve tri mesiace nechat doma, lebo zacinajuci skolkar a novorodenec, to je fasa blba kombinacia. aby si nemala mesacne dieta hned vazne chore, pretoze ho skolkar nakazi...