Mám nárok na rodičovský?

skipi18
4. sep 2016

Mám nárok na RP ,ked som nezamestnana, a chlapec ide do školky o 3 mes. skôr, ako dôvrši 3 roky.O zamestnanie som prišla ku koncu júna 2016. chlapec ide do školky 09/2016 a ja neviem či musím sa ísť evidovať na ÚPSVaR hned v septembri alebo stačí isť až v decembri? syn bude mať 11/2016 3 roky, Rod. príspevok budem poberať nadalej? musím nahlásiť na Úp,že chlapec už začal chodiť do skôlky. Ďakujem za všetky informácie.

kikikat
4. sep 2016

Nemusis sa evidovať na úrade,materska ti plati do dovŕšenia 3 rokov dieťaťa,cize ju budeš poberať naďalej, nahlasuje sa až po troch rokoch čo je S dieťaťom takže na úrad stačí ísť oznámiť až novembri,mne posielali domov tlačivo ktoré trebalo vyplniť a odniest

skipi18
autor
4. sep 2016

takže ked chlapec dovrši 26.11.2013 3 roky treba ísť 1.2.2016 na úp? do tohto dátumu by som mala teda dostávať stále rod.príspevok, chápem dobre? dakujem

skipi18
autor
4. sep 2016

opravujem sa 1.12.2016, preklep
🙂

kikikat
4. sep 2016

Posledný rod. príspevok dostanes v decembri, a vtedy by si mala ísť aj ohlásiť že mali chodi do skolky,ale mali by ti poslať papier s predvolanie a tlačivo ktoré treba odniest

evittam
4. sep 2016

@kikikat Len si dovolím poznámku - to nie je "materská" ale rodičovský príspevok - nepleť hrušky s jablkami. 😉

skipi18
autor
4. sep 2016

ok, veľmi pekne dakujem

skipi18
autor
4. sep 2016

o materskej nebolo ani slovo,čítajte pozornejšie

evittam
4. sep 2016

@skipi18 Ja čítam veľmi pozorne - inak by som sa ani neozvala - skús si ty pozornejšie prečítať čo ti poradila @kikikat... 😉
Materská nikomu neplatí do dovŕšenia 3.rokov dieťaťa...

skipi18
autor
4. sep 2016

ale ja som nepísala o materku ale rodičovskú, asi to tak berie, ja som si svoje info chcela iba overiť... 🙂

kikikat
4. sep 2016

@evittam prepáč,ze som napísala materská a nie rodičovský príspevok,myslim že autorka to pochopila a to je podstatne

skipi18
autor
4. sep 2016

jasné, že pochopila 🙂

evittam
4. sep 2016

@kikikat Veď jasné, všetky sme to pochopili, ale som sa len ozvala a dala to na "pravú mieru" - koniec debaty, dievčatá, neriešte.
@skipi18 Mňa celkovo nezaujíma kto ako čo berie - proste je to rozdiel a ak ti niekto napíše blbosť typu, že na materskú máš nárok do 3rokov veku dieťaťa tak to tu laikov môže veľmi pomýliť - to je všetko.