Materská a prechod na úrad práce

kattien1992
1. jún 2021

Ahojte,
snáď sa tu nájde niekto so skúsenosťou, alebo s lepším infom. Momentálne som do polovice júla na materskej dovolenke. Počas tehotenstva ma ako som bola PN zamestnávateľ vyhodil (korona kríza dôvod). Je možné ísť po skončení materskej na úrad práce, vybrať si tých 6 mesiacov a zatiaľ bude priateľ poberať popri práci nižší rodičak? Ak áno prosím aký je postup? Viem, že po skončení rodičaku už nárok vybrať si dávku v nezamestnanosti už nebudem mať a rada by som to využila... Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň 🙂

christie11
1. jún 2021

@kattien1992 Ano,je to mozne.ja som tak evidovana.po ukonceni materskej da nahlasis na urad prace,ako nezamestnana.najlepsie do 3 pracovnych dni.otec dietata poziada o rodicovsky prispevok.ked sa ti skonci poberanie davky v nezamestanosti,priatel poziada o zrusenie poberania rodicaku a ty poziadas o vyradenie z evidencie a o jeho poberanie rodicaku.skus si pozriet aj podmienky sos dotacie,ci na nu nas narok,kedze si prisla o pracu pocas korony. Inak,nerozumiem ako ta mohol vyhodit,ked si bola PN. Pristupila si na dohodu o ukonceni pracovneho pomeru,skoncila ti zmluva?

lucka_ke
1. jún 2021

ja len doplním, že muž musí najskôr ísť na materské a až potom môže poberať rodičovský príspevok

kattien1992
autor
1. jún 2021

@lucka_ke fuha naozaj? To mi dosť mení plány chcel ísť až keď bude mať malý okolo 2, 5 roka.

kattien1992
autor
1. jún 2021

@christie11 bola som ešte v skusobnej dobe posledný týždeň.. Spoločnosť na úrovni...

christie11
1. jún 2021
christie11
1. jún 2021

@lucka_ke nemusi.moj maznel nebol na materskej.pobera rodicovsky v tej nizsej sume

lucka_ke
1. jún 2021

@christie11 možno nemal nárok... muž nemusí byť doma pol roka, stačí aj mesiac materského a potom rodičovský vo vyššej sume

christie11
1. jún 2021

@lucka_ke narok mal,ale ani neziadal.v praci si to nemohol dovolit.cerpanie materskeho nie je podmienkou na narok rodicovskeho prispevku

lucka_ke
1. jún 2021

@christie11 pripravil sa zbytočne o peniaze, stačilo mu ísť na MD na chvíľu