Materská pre matky, ktorých deti sú narodené v Anglicku

bejkats
12. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať či máte niektorá z vás skúsenosti s vracaním na Slovensko a vybavovaním materskej na Slovensku. Načítala som sa o tom už mnoho až mám z toho veľký guláš ... Mala by niektorá vlastné skúsenosti a poradila mi ako mám postupovať pri vybavovaní. PS: materská v anglicku mi končí začiatkom marca a dostávam ju z Job Centra pretože v práci som nedostávala min. plat potrebný na materskú ale som stále zamestnaná. Do práce mám nastúpiť začiatkom júna. Ale chcela by som nastúpiť na slovensku na materskú až keď mi tu skončí. Je to možné? prosím poradte...Vopred ďakujem

dvebabulky
23. feb 2013

ahoj bejkats, ja som si v UK vybavila formular E104 ak sa dobre pamatam ked som sa vracala na SVK, ten sluzil ako potvrdenie ze som bola zamestnana. ja som to mala zlozitejsie, porodny termin som mala 2.10.2010, ale z UK som odchadzala uz v aprili a tu som uz nerobila. od januara 2010 som si vsak platila dobrovolne nemoc.poistenie, akurat mi to vyslo tych 26 tyzdnov aby mi vyratali matersku. bez toho by som narok na matersku nemala :( takze neviem ako ti to budu vyratavat, kazda uradnicka ti povie ze ta 'nemaju v systeme poistenu'.
ja som pretelefonovala majland kym som zistila ako dostavat matersku na slovensku, az navela som sa dovolala niekomu kompetentnemu. mozno ich uz ale stihli odvtedy zaskolit ;)))
aha a myslim ze na vybavenie a vyplatenie materskej je aj nejaky deadline, ak ti ju uznaju neviem ci to nie je 6 mes??? plus na to tlacivko musi dat lekar stempel ze si poctivo chodila na kontroly...

drzim palce nech sa ti to podari vybavit, katka