Materská, tehotenská davka

5. júl 2022

Dobry vecer mam otazocku po rodicovskej som z dovodu Pn nastupila az v marci vo februari som cerpala dovolenku cely mesiac, mam odpracocane len do juna.. kedze som zistila ze som znovu tehotna a som znovu PN. Zamestnana som na dobu neurcitu.. mam narok na tehotensku davku? A materska sa mi bude z coho pocitat? 🙏 dakujem

lilinka126
6. júl 2022

za posledne dva roky musis mat odpracovaných 270 dni na vznik naroku na materske a to iste pre tehotenske.. pn sa do toho nepocita.. takez ak ta spravne chapem nevyjde ti tehotenske a materská mozno ale asi len v pripade ak by si pracovala..

lilinka88
6. júl 2022

@lilinka126 pokiaľ pracovný pomer trvá, do 270 dní sa počíta aj obdobie materskej, rodičovskej alebo PN.
autorka - ak máš v posledných dvoch rokoch v prípade tehotenského k 13tt 270 dní nemocenského poistenia a v prípade materskej ku dňu pôrodu, tak máš nárok. Tehotenské môžeš poberať súbežne s PN, pred materskou sa PN ukončí. Z čoho sa bude počítať záleží od toho,kedy nastúpis

luliu
6. júl 2022

@lilinka126 načo radis, ak nevieš, nemusí mať odpracovaných 270 dni, len musí mať 270 dni NP a to.je veľký rozdiel. Je to ako píše
@lilinka88

lilinka126
6. júl 2022

@luliu preto som tam napisala ze ak to spravne chapem,
inak najlepsia moznost ako zistit kde je pravda je napisat tuna, mne sa ozvali do druheho dna a oni to budu vediet najlepsie staci to len zrozumitelne napisat https://www.socpoist.sk/callcentrum