Materská z Rakúska

renca910
11. sep 2012

Ahojte
pokusam sa zistit aky ma narok opatrovatelka v rakusku,ktora je tehotna na matersku a rodicovsky prispevok z rakuska.Platim si odvody do sva,som v 4 mesiaci momentalne este pracujem ale neviem do kedy,prosim Vas o info,ktora s tymto mate skusenost.Presla som tu asi uz vsetky prispevky no vacsinou su par rokov dozadu.Viem ze vyplacaju matersku 8 tyzdnov pred a 8 tyzdnov po porode,viem ze odvody sa musia platit pravidelne dalej,ako je to ked zena ostane na rizikovom a hlavne ma zaujima rodicovsky prispevok po materskej davke,citala som ze su s tym dost opletacky a strasne dlho sa caka a odvody sa musia platit,Za kazdu radu budem vdacna 🙂

katlinkamt
20. aug 2016

Baby neviete prosim poradit, ci na wochengeld potrebujem navstevovat lekara v Rakusku? Mam trvaly pobyt na svk, ale som zamestnana na trvaly v Rakusku, dakujem

macadam
7. sep 2016

@katlinkamt Prepáč, odpovedal ti niekto?Máš dake informácie?Som ten istý prípad ako ty.Počula som že akceptuju slov. lekarov

lucianicova
12. sep 2016

A máš rak. mutterkindpas?

eni01
12. sep 2016

@katlinkamt
@macadam ano akceptuju, može byť SK lekár aj SK materská knižka

katarina777777
18. máj 2017

@kaci311 ahoj chcem sa ta opytat ak idem na pn dlhodobejsie hned ma napisat doktor aj datum pravdepodobneho trvania marodky do formulara?

kaci311
3. jún 2017

Ahoj az teraz som si našla správu, nie netreba​ písať dátum predpokladaného ukončenia PN

katarina777777
3. jún 2017

@kaci311 dakujem

gabiii22
19. jún 2017

Prosím poradí mi niekto? Ak som bola doteraz zamestnaná na SR viac ako tri roky a teraz som sa zamestnala v Rakúsku a otehotniem a budem musieť ísť treba po mesiaci v zamestnaní na rizikové, tak mám nárok na nejakú matersku? (Doteraz som bola 9 mes.PN na SR)

romanea
14. okt 2017

Ahojte ja mam tiež takú otázku,neviete náhodou ci mam narok na materskú z Rakúska keď som tam robila sezónne dva roky a v treťom mesiaci som dala výpoveď čiže uz tam nic neodvadzam do poisťovni?!

lauraa
14. okt 2017

@romanea nie , len v pripade ze mas pracovny pomer

romanea
15. okt 2017

@lauraa aha dakujem tak...a v pripade keby teraz sa zamestnam tak mám narok hej? Len no kto ma zamestná uz v siedmom mesiaci to je hlúposť

katlinkamt
15. dec 2017

Ahojte zienky prosim mam problem s kinderbetreuungsgeld, chodil mi krasne s pridavkami, v 10 mesiaci som dolozila prehliadky a ako maly dovrsil rok boom prestal mi chodit, v septembri este dosiel, v oktobri nic, v novembri jedna platba za september a tento mesiac zase nic, ked sme volali aj sme boli na urade, ze je to v procese, ale to je vsetko co povedali, nemali ste niektora podobny problem? Kde ist sa stazovat? Kto mi povie preco mi prestali chodit peniaze? Ani list nic som nedostala

engel76
15. dec 2017

@katlinkamt kinderbetreuungsgeld napis ombudsmanke na poistovni, neviem v ktorej si. Ja v noegkk a na webe je kontakt na ombudsmanku. Ja som v auguste predkladala podklady na familienbeihilfe na FA a doteraz nic. Stale in bearbeitung a to uz zaciatkom novembra mi povedali ze uz riesia augustove veci a vcera zas in bearbeitung a pritom lehota je 8-12 tyzdnov. Vsak ked som podavala pevy raz tak to trvalo mesiac a teraz od augusta. No ci sa tyka FA neviem kde sa mam stazovat.

katlinkamt
15. dec 2017

@engel76
Dakujem pekne za radu, ja som vo wgkk, nasla som kontakt, skusim napisat, snad odpisu skor ako za mesiac 😐 ale aj tak nechapem na zaklade coho sortuju ludi, kto dostane nacas a kto pre istotu vobec, clovek tu robi , odvadza nie male dane a oni takto, je to smutne naozaj. Co sa tyka pridavkov, neháem, ze ked si ich uz mala schvalene raz, preco teraz s tym otalaju, ja mam schvalene pridavky do jula 2018, tak sa mam naco zase tesit 😕

katlinkamt
19. mar 2018

Baby, prosim neviete mi poradit, co treba vybavit, ked mi konci v maji kinderbetreuungsgeld a do prace chcem ist az v septembri,ked bude mat syncek dva roky? Dakujem za rady

kocica7
19. máj 2020

Mile žienky,je tu niektora ešte čo robi alebo robila opatrovatelku v Rakusku a išla na matersku?Ako ste to riešili žienky?poradi mi niektora?ďakujem