Môžem poberať opatrovateľský a rodičovský príspevok naraz?

krisztina004
9. nov 2022

Dostala som papier ze akceptovali my opatrovatelsky prispevok na mamu aj na otca.(ten 699€a par centov)Dostanem rodicovsky prispevok este rok. Budem dostat aj normalny rodicovsky prispevok aj tu normalnu sumu na opatrovanie? Alebo len ten ten rozdiel? Opatrivanie na 2 osoby je okolo 700 a este dostanem 413,80(rodicovsky a pridavok na dieta)

dilino
9. nov 2022

podľa mňa budeš dostavať bud jedno alebo druhé obe nie.

doriiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
9. nov 2022

@krisztina004 mozes poberat oboje

evica17
9. nov 2022

@veronikaszabova a nebude sa to krátiť, že rodičovský v plnej sume,bez prídavkov cca 400 eur a zvyšok doložila ten opatrovateľky, do výšky tých 700 eur ,čiže opatrovateľky už iba 300 eur.

veronikaszabova
9. nov 2022

@evica17 nie, nic sa jej nebude kratit

krisztina004
autor
9. nov 2022

@evica17 a @veronikaszabova takze ked som to dobre pochopila, budem dostat mesacne okolo 1100€?

ivangeline
9. nov 2022

A nie je fakt lepsie zavolat alebo zajst na Upsvar?

katkatonkova
9. nov 2022

Ja poberám opatrovateľský na mamu a aj rodičovský....takže všetko v plnej sume.... žiadne krátenie....

martinkatinka
10. nov 2022

To mas zrejme tu 12-24 hodinovu opateru 2 ludi, plus rodicovsky na dieta.... A zvladnes to? Akoze celkova suma fajn, no to teda budes mat co robit

krisztina004
autor
10. nov 2022

Tu nemam moznost ci zvladnem alebo nie. Mame amputovali nohu, ocko ma rakovinu, od chemo ma take neziadajuce ucinky ze skoro ani na vzachod nevie ist tak mu boli vsetko. Uz to rrobim od februara. Musim, nenecham ich sam ani ked je to naozaj tazke. A este mam tu 2 rocneho syna ale co mam robit…

renaii
3. apr 2024

@krisztina004 dobrý deň , viem že uz prešiel nejaký cas ale nepamätáte si , treba ten rodičovský dokladovať ako príjem?