Nárok na materskú

11. máj 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať keďže sa v tom moc nevyznám. Prvé dieťa bude mať 3.12 - 3 roky. Teraz čakáme druhé a termín nám vychádza na 4.12. chcela som sa opýtať či tým pádom mam znova nárok na materskú, ako to funguje. Ďakujem za odpovede a pekný dník prajem 🙂

lenuska9999
11. máj 2022

Záleží na tom, či teva pracovný pomer

petamich
11. máj 2022

presne 🙂 ak by si stihla porodit do dovrsenia 3 rokov dietata, ide o retazovy porod - to je nieco ine, narok na matersku sa posudzuje podla niecoho ineho a podstatne je, ci trva pracovny pomer, ak nie, narok nemas

pondelok01
11. máj 2022

@petamich stihla porodit do 3 rokov predchadzajuceho dietata, alebo stihla nastupit na matersku? Ze porodi az mesiac po 3. narodeninach napr.?

petamich
11. máj 2022

@pondelok01 vies co sama neviem, lebo na stranke socialnej poistovne to nie je explicitne vysvetlene a hovori sa tam ak zena porodi deti po sebe bez toho, aby sa vratila do prace 🤷‍♀️ co vlastne splnis aj ak pojdes na matersku a porodis mesiac po 3 narodeninach prveho

autor
11. máj 2022

@lenuska9999 trvá mám zmluvu na dobu neurčitú. Preto chcem vedieť či dohodnúť s lekárom radšej nech mi napíše do papierov termín o deň alebo 2 skôr alebo proste do toho spadam keďže na materskú by som mala nastúpiť v októbri čo ešte stále bude že prvé dieťa nemá 3 roky. Je pravda že sa dieťa môže narodiť aj skôr a aj neskôr to nik nevie.

deniskap
11. máj 2022

Ak nastupis na matersku pred dovrsenim 3 rokov prveho dietata, ide o retazovy porod,cize to stihas. Nejde o to, kedy porodis.

autor
11. máj 2022

@deniskap super ďakujem pekne toto som potrebovala vedieť 🙂