Nástup do zamestnania a 18-mesačné dieťa

31. mar 2021

Ahojte, prosim, chcem sa spýtať vsetkych co mate skúsenosť s nastupom do práce skor ako dieta zacalo chodiť do skolky.
Viem, ze stat plati prispevok nejakych 280eur na jaslicky, opatrovateľku, ak obaja rodičia pracuju.
Je tu nejaka možnosť poberat tento prispevok v pripade, že by s dietatom bol stary rodic, ktory nie je registrovaný ako opatrovateľka?
Ake opatrovanie sa vam najviac osvedčilo?
Jasliciek sa obavam aj kvoli korone, cudzej opatrovateľky sa tiez bojim :D zvazujem iba moju mamu, tak by som rada vedela, ci a za akych podmienok by bolo možné poberat tento príspevok

1aduliatko1
31. mar 2021

keď bude drobec s tvojou mamou, kľudne môžeš poberať nadalej rodičák a pracovať. teda ty musíš vedieť, či máš vyšší rodičák, alebo ten príspevok. neviem, či ten príspevok nie je len keď dieťa chodí do súkr.škôlky alebo jasličiek.

autor
31. mar 2021

@1aduliatko1 vazne? Ak pojdem pracovat, dieta dam mame, môžem dalej brat rodicak?? Rodicak mam maximálny.

autor
31. mar 2021

Odpoveď na povodnu otázku som hned aj vygooglila, ale som rada ze som sa spytala, aspon si navrhla tuto vec, ktora mi ani nahodou nenapadla, idem googlit dalej. Velka vďaka! @1aduliatko1

alenah31
31. mar 2021

nechaj si RP - nemeň to na príspevok na staroslivosť, neoplatí sa ti to. RP môžeš poberať až do 3 rokov veku dieťaťa aj keď pracuješ.

1aduliatko1
31. mar 2021

áno rodičák poberaš do 3 rokov bez ohľadu či pracuješ alebo nie...tiež som rok pracovala aj poberala RP, dieťa bolo v škôlke

1aduliatko1
31. mar 2021

keď máš maxim. rodičák, nemeň, ten príspevok na jasle/škôlku bol maxim.280eur, ak sa to nezmenilo..takže sa ti to neoplatí. a ak bude u maminy, máš vyhraté 🙂

anjelicek26
31. mar 2021

Ako baby pisu, nechaj si normalne rodicak, ten ti nikto nevezme, kym dieta nebude mat tri roky a je vyssi ako ten prispevok na skolku.