Poberanie pandemického rodičovského po 6. rokoch dieťaťa

uhlikova09
30. aug 2021

Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosť ako to je s poberaním pandemického rodičovského príspevku po dovŕšení 6tich rokov dieťaťa? Rodičák som mala predĺžený z dôvodu zlého zdravotného stavu dieťaťa do 6tich rokov. Končí mi v októbri. Je potrebné dať znova na UPSVaR posúdenie zdravotného stavu dieťaťa, ak chcem poberať pandemický rodičák, keďže posudok je platný do 10/2021? Na internete som žiadne info nenašla, len že pandemický rodičák je možné aj poberať po 6.rokoch dieťaťa a osobne na úrade mi nič nevedela povedať. Dokonca ma presviedčala, že to platí len po skončení rodičáku, ak má dieťa 3 roky... V práci ma čaká výpoveď - z dôvodu nadbytočnosti. Nárok na podporu by som aj mala, ale keďže som momentálne popri všetkom aj študentkou denného nadstavbového štúdia, nemôžem sa zaevidovať na úrad práce a poberať dávku v nezamestnanosti.

lucka_ke
30. aug 2021

ak máš nárok na podporu tak ti pandemický nepriznajú

uhlikova09
autor
30. aug 2021

@lucka_ke mám, len ju nemôžem poberať lebo sa nemôžem kvôli škole evidovať na úrade, tým pádom nič nedostanem...zapeklitá situácia pre mňa

zafir01
30. aug 2021

@uhlikova09 podla info, ktore mam , aj skusenosti z oklia, kde zeny boli doma na platenom rodicovskom, , koli diagnozam dietatka , tak rodicovsky im bol prestany vyplacany dovrsenim 6 roku ...
ano pandemicky sa sice predlzuje aj po 3 roku .
ale nemyslim, ze sa to vztahuje aj na tento druh rodicovskeho . pretoze dieta ide bud do skoly, a mozes dat na posudenie ako ZTP napriklad, a tam sa to zrejme vylucuje .

a druha vec je skutocne ta, ze ak ti trva PP a mas narok na podporu, tak pandemicky by ti nedovolili . tiez som sla rovno na UP .
neda sa ti v skole vybavit vzdelavanie externe, teda len ze si to prehodis ? tym padom mozes byt na urade prace, ci ?

uhlikova09
autor
30. aug 2021

@zafir01 aha, ďakujem za odpoveď, skúsim sa spýtať, tento týždeň máme začiatok šk.roku, uvidíme čo sa bude dať s tým robiť

uhlikova09
autor
30. aug 2021

@zafir01 a áno, ak budem na externom štúdiu, mohla by som byť na úrade

lucka_ke
30. aug 2021

len za externé sa platí

uhlikova09
autor
30. aug 2021

@lucka_ke no a ktovie či škola ponúka takú možnosť, uvidíme.