Podpora a predĺženie rodičovskej dovolenky

mischel123
31. jan 2018

Ahojte, prosim o radu. Od 1.2.2018 som nezamestnana, do 31.1.2018 som bola zamestnana na TPP 2 roky aj 1 mesiac presne. 29.1.2018 som si bola poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky, dcerka ma zdravotne problemy a musim snou ostat doma, v oktobry mala 4 roky. Na socialke kde som si bola poziadat o predlzenie rodicovskeho prispevku mi povedali, ze nemozem poberat rodicovsky prispevok aj podporu naraz, ale kamaratka to takto poberala, tak teraz neviem? Odovzdala som vsetky papiere na posudenie ci mi schvalia vobec predlzenie rodicovskej dovolenky. Zajtra 1.2.2018 sa chcem ist prihlasit na urad prace ako nezamestnana a tym padom budem poberat podporu, mam im povedat, ze som dala ziadost aj na socialku na predlzeny rodicak? Dakujem pekne za vsetky rady 🙂

9lf9
31. jan 2018

@mischel123 nemozes poberat rp a podporu a nikdy sa ani nedali brat sucasne.Rp daj na otca dietata a ty poberaj podporu

evittam
31. jan 2018

@mischel123 Plati co pise
@9lf9 . Kamarátka klame.

evittam
31. jan 2018

@mischel123 Plati co pise
@9lf9 . Kamarátka klame.

nikaslusna
1. feb 2018

Ahojte mamičky, tiež potrebujem radu. O mesiac mi končí MD a rozmýšľam nad tým, že nebudem poberať rodičovský ale požiadam o podporu, dá sa to? Nemá s tým niektorá skúsenosť? Tiež som sa dočítala niekde, že rodičovský môže poberať aj otec, nevadí, že je zamestnany?

tribi
1. feb 2018

Rodičovský môže poberať jeden z rodičov, otec či matka. Kedysi zákon neumožňoval zamestnaneckú rodičovi poberať rodičovský. Dnes však môže pracovať, dieťa dať do našli či škôlky a brat rodičovský.

evittam
1. feb 2018

@tribi To o com pises platilo len cca pol roka v r.2010.

danmag
1. feb 2018

ved chod na podporu a az ti skonci podpora mozes ist na predlzenu matersku

evittam
1. feb 2018

@danmag Nemôže ísť na predĺženú materskú -nič také totiž neexistuje.

danmag
2. feb 2018

Prepac.myslela son predlz.rodicovsky

tribi
3. feb 2018

@evittam neviem co z toho platilo...ale dnes urcite plati zamestnanie+rodicak+dieta v skolke

liaka
3. feb 2018

Viete mi poradit? Pracovala som na TPP do 31.1.2018 a teraz zacinam v druhej praci az od 5.2.2018, ale som aj na predlzenej rodicovskej dovolenke zo zdravotnych dovodov. Chcem sa opytat, ci za tych 5 dni mi zdravotne zaplati stat, ci ako mam postupovat? Dakujem

tribi
3. feb 2018

Zaplatí, zdravotná vedie platiteľov štát poberateľ rodičovského a keď ste zamestnaná súčasne ešte aj zamestnávateľa...dá sa to ľahko overiť na zdravotnej. Mám to tiež tak. A taktiež tie 4 dní by mala zaplatit, odviesť sociálna na dôchodkové, tiež sa dá ľahko overiť na sociálnej. Od 1.1.2018 pokiaľ matka má rodičák z upsvar sociálna automaticky eviduje poistencov.

liaka
3. feb 2018

@tribi dakujem

evittam
3. feb 2018

@tribi A?

mircalla
3. feb 2018

@liaka Si na predlzenej rodicovskej a pracujes? Myslela som, ze predlzena rodicovska ma byt na to, aby si sa starala o chore dieta, preto ti tu davku priznali...

noemi79
4. dec 2018

Keď mi skončila predĺžená rodičovská dovolenka (zo zdravotných dôvodov), mám nárok na podporu, keď som bola predtým nezamestnaná?

evittam
4. dec 2018

@noemi79 Narok na podporu mas do dvoch rokov od skončenia PP ak splnas podmienky nároku.

kostricka87
15. dec 2020

Ahojte, prosím vás viete mi poradiť?som na predĺženom rodičaku zo zdravotných dôvodov malého teraz 28.1.2021 bude mať 6 a zaujímalo by ma bola som zamestnaná kým som nešla na materskú a rodičak ale počas týchto 6rokov podnik zanikol a ja teraz neviem či mám respektíve budem mať nárok na nejakú dávku (podporu) ?lebo veľmi neverím že sa mi v tomto období podarí zohnať nejakú prácu dakujem

sasanka605
15. dec 2020

@kostricka87 kedy si dostala vypoved?

veronikaszabova
15. dec 2020

@kostricka87 do 2 rokov od skoncenia PP si mala poziadat o podporu.

kostricka87
15. dec 2020
kostricka87
15. dec 2020

@veronikaszabova vlani v novembri som skoncila

dijka123
20. máj 2021

dobry vecer chcela by som sa spytat mam nejaky narok na podporu po rodickovskum prispevku ktory je 378 €