Pomoc s výpočtom materskej

almarka
29. jan 2021

Dobrý deň, chcem sa vás opýtať na takúto situáciu. Momentálne do 26.4. 2021 poberám rodičovský príspevok. Som zamestnaná na TPP na neurčito a od 1.4. 2021 by som mala nastúpiť do práce. Ale už sa mi pri deťoch nedá na celý úvázok, iba na polovičný. Zistila som, že som tehotná a na ďalšiu materskú by som mala ísť v polovici augusta. Chcem sa opýtať, ako sa mi vyráta výška materského? Robiť budem cca 4,5 mesiaca na polovičný a predtým som pracovala riadne na celý úväzok. Nejako sa to spriemeruje? Ďakujem za objasnenie.

ivkazba
29. jan 2021

@zalka mýlim sa, ak si myslím, že bude mať počítané materské z toho polovičného úväzku z tohto roku?

juliatriscova
29. jan 2021

@almarka rozhodujúce obdobie je rok 2020 ale keďže si v tom roku bola na RD, tak zamestnávateľ potvrdzuje pre sociálnu poisťovňu príjem, ktorý máš momentálne..........čiže príjem na polovičný úväzok......ak ti vyjde nižší ako je RD, tak po narodení dieťaťa ti úrad práce bude doplácať rozdiel.........

lucka_ke
29. jan 2021

podľa mňa sa ti neoplatí vôbec nastupovať ak ti to má znížiť tak radikálne materskú, skús poriešiť to obdobie inak (dovolenka, PN) a ponechať si plný úväzok

almarka
autor
29. jan 2021

@lucka_ke ďakujem veľmi pekne za odpoveď, všelijako uvažujem...musím sa dohodnúť v práci...

zalka
29. jan 2021

@almarka nastúp na novú zmluvu k zamestnávateľovi... na pôvodnej ostan na RD ... a na novú zmluvu nastúp na ten pol úväzok alebo na nejakú dohodu .. alebo ak ťa súrne potrebujú tak na živnosť ...

andy57
29. jan 2021

Daj sa na PN ak môžeš