Príplatok k prídavku na dieťa

lilla23
26. aug 2023

Ahojky.Čitala som že sa dá požiadat o priplatok k pridavku na dieta tych 30€,otazka znie ci mam narok ak s otcom dietata niesme spolu?dakujem za odpovede

risolino
26. aug 2023

Veď si pozri podmienky nároku na stránke UP... tam je to napísané, kto má nárok... ale posudzuje sa aj otec dieťaťa (nezáleží na tom, že nie ste spolu).

ema22270
26. aug 2023

Mozno poviem blbost, ale ja ked som si to chcela vybavit, bolo mi povedane, ze si to mozu vybavit len poberatelia starobného alebo invalidného dôchodku 🤷‍♀️

petamich
26. aug 2023

@ema22270 nehovoris blbost 🙂 je to tak poberatelia dochodku, ktory maju svoje alebo osvojene dieta a zaroven ani jeden z rodicov nema narok na danovy bonus

petamich
26. aug 2023

@risolino zalezi, lebo ak neziju v spolocnej domacnosti, tak nema otec dietata narok na danovy bonus (hoc to velmi radi poberaju neopravnene), takze ak nezije s detmi v spolocnej domacnosti otec dietata a matka pobera dochodok a nema narok na danovy bonus, tak ma narok na pripladok k pridavku

ema22270
26. aug 2023

@petamich lebo viem, ze aj ked nepoberame danovy bonus, nemame narok - resp vtedy to tak bolo... tak dakujem pekne, jeto pravda teda.

mamina7070
26. aug 2023

jedine k si ty a otec sucasne poberatel nejakeho dochodpku pri ID musi byt nad 70%
iba vtedy je narok

risolino
26. aug 2023

@petamich mne to nemusíš písať... ja to nepotrebujem. Ja som napísala len, že sa posudzuje aj druhý rodič.

9lf9
26. aug 2023

@lilla23 ak mas dieta zverene do starostlivosti pravopl.rozhodnutim sudu- otec sa neriesi a ty musis splnat podmienku- poberanie opatrovatelskeho/starobny dochodokk/invalidny nad 70% + nemozes vobec popri tom vykonavat ziadnu prac.cinnost ak toto splnas tak narok mas a mozes poziadat

lilla23
autor
26. aug 2023

Poberam rodicovsky prispevok a otcom dietata nezijeme spolu

mamina7070
26. aug 2023

@lilla23 a si dochodkyna ? ak nie nemas narok