Rodičovský príspevok a zároveň sociálna dávka

anikazia
16. sep 2015

Ahojte, mam na vas otazku. V marci bola zrusena firma kde som pracovala, samozrejme som na RD. Chcem sa informovat ci sa da poberat Rodicovsky prispevok + davka v nezamestnanosti ak sa pojdem zahlasit na urad prace. Dakujem za vsetky informacie.

alenah31
16. sep 2015

@anikazia nie nedá - rodičovský príspevok a dávka v nezamestnanosti - oboje je štátna sociálna dávka a dá sa poberať len jedna. Pokiaľ bola firma počas Vašej RD zrušená máte nárok aj na odstupné, ktoré Vám zamestnávateľ bude musieť vyplatiť. Hneď ako ukončíte RD sa pôjdete evidovať na ÚP a potom budete 6 mesiacov poberať podporu v nezamestnanosti pokiaľ samozrejme spĺňate podmienky na jej poberanie (min. 730 dní v posledných 3 rokoch platiť poistenie v nezamestnanosti). Alebo prerušte poberanie RP, zaevidujte sa na ÚP - vyberiete podporu, potom znovu požiadate o RP.

slavka1307
16. sep 2015

Až po skončení RD.

ikuska31
16. sep 2015

nedaju sa poberať dve dávky od štátu naraz..takže dávka v nezamestnanosti až po skončení RD ...

simona24
16. sep 2015

Podla mna je aj taka moznost ze na RD pojde manzel, moze popri pobereni rp aj pracovat a vy budete poberat davku v nezamestanosti.

majusqa77
16. sep 2015

ti nestaci sa spytat raz? 🙂

anikazia
autor
16. sep 2015

@majusqa77 vadi??? Mne nie.

alenah31
16. sep 2015

@anikazia podľa mňa @majusqa77 to vôbec nemyslela v zlom. Ide skôr o to, že ak tu budeš dávať duplované príspevky alebo otázky do fóra tak ťa stopnú pretože je to zakázané.

majusqa77
16. sep 2015

@alenah31 mne to skor pride zbytocne reagovat dvakrát.. .. anielen mne..

alenah31
16. sep 2015

@majusqa77 holt keď sa niekomu odpoveď nepáči dúfa, že inde dostane priaznivejšiu 😉 😉

anikazia
autor
16. sep 2015

@alenah31 asi som dakde napisla ze sa mi odpoved nepaci vsak? :D ale tak su tu aj ludia co si radi domyslaju 😎

anikazia
autor
16. sep 2015

@majusqa77 ja som tu nikomu nekazala reagovat dva krat. riesite chujovinu. raz tu clovek daco dva krat napise a uz je ohen na streche. boze moj. toto je chore.