Rodičovský príspevok alebo príspevok na starostlivosť o dieťa

malenacka33
2. feb 2021

Ahojte..mám dcérku (dva roky a 4 mesiace), idem na matersku s druhým dieťaťom ktoré čakáme o dva mesiace. Chcem sa opýtať, ako je to s príspevkami na staršie dieťa? Môže prejsť rodičovský príspevok na otca dieťaťa? Alebo už naň nemá nárok do 3 rokov veku? Alebo namiesto rodičovského príspevku máme požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa? Nevyznám sa v tom, ďakujem za odpovede 😉

veronikaszabova
2. feb 2021

@malenacka33 nie je mozny subeh dvoch RP.
Muz moze ist na matersku.
Prispevok na starostlivost - len v pripade, ze dieta navstevuje skolku

lienka9
2. feb 2021

@veronikaszabova ak sa mozem pripnut,lebo mam podobnu situaciu a ci tomu spravne rozumiem.ze ja pojdem na matersku s mladsim a ubstarsieho tym padom pada rodicovsky prispevok,ale chodi do sukromnej skolky tak mozem poziadat o prispevok na starostlivost o dieta a nepridem o peniazky? Dakujem za vysvetlenie

veronikaszabova
2. feb 2021

@lienka9 ten prispevok nie je ten na skolku (280€). Je to par eur.
Najdem a poslem ti link

lienka9
2. feb 2021

@veronikaszabova dakujem..ano tych 280 eur som myslela ze pises.dakujem vopred za link 🙂

draik
2. feb 2021

Je to cca 41eur a poberá sa rodičom 6 týždňov. ak je nárok na materské na narodené dieťa.
V jednej rodine kombinácia materské+RP nie je možná.

qetka
2. feb 2021

ako vravi @draik, v tomto pripade 6 tyzdnov od narodenia dietata, ak som to spravne pochopila, vyplaca sa mesacne tych cca 41 Eur (ak dieta nenavstevuje skolku a je v domacej starostlivosti). Nevyplaca sa v mesiaci, kedy rodic dostane na starsie dieta este RP. Tych 6 tyzdnov je vacsinou 2x mesacny prispevok, v idealnom pripade moze byt 3 mesiace - ked sa dieta narodi koncom mesiaca a 6 tyzdnov presiahne az do 3. kalendarneho mesiaca.

juliatriscova
3. feb 2021

@malenacka33 ty na materskú s mladším a manžel na materskú so starším..........súbeh materská a rodičovský nie je možný