Škôlka verzus rodičovský príspevok

jenisjenis
30. aug 2021

Zdravim chcela by som vas poprosit o radu kto ste zazili uz podobne..
Dcera bude mat v aprili 3 roky vsetci hovoria ze ju vtedy do škôlky isto nezoberu a mozno az v septembri ..
Ak by sa take stalo ,tak vtedy sa predlzuje rodičovský ..alebo budem bez penazi ci ako?

ivula0807
30. aug 2021

Rodicak ti konci ked dieta dovrsi tri roky. Cize dostanes poslednykrat v maji za april.
Ja mam majove dieta, v juni som dostala este za maj rodicak a dcerka nastupuje do skolky teraz od septembra. A to som rada ze ju vzali 😀
Cize bud dieta do sukromnej skolky a ty do prace, alebo doma s dietatom (ty na urade prace), pripadne nejake opatrovanie dietata a ty do prace....

mima3641
30. aug 2021

@jenisjenis skúste sa spýtať na urade prace rodicovsky príspevok predlžujú kvôli pandemii pýtajte sa na pandemicky rodicovsky príspevok ked vam dietatko dovŕši 3 roky mozete on požiadať ak nieste zamestnaná

mima3641
30. aug 2021

@jenisjenis teda zatial to tak je ako to bude este do aprila je otazne mozu ho zo dna na den aj zrušiť

joannita
30. aug 2021

@jenisjenis ano, pravdepodobne to tak bude. Skolky vacsinou beru len od septembra, jedine zw by sa im uvolnilo miesto, ale to sa nestava casto.
Cize RP budes mat iba do aprila a dieta bude pravdepodobne bez skolky 🤷‍♀️
Neviem odkial si, ale teraz je so skolkami tak zla situacia, ze budes rada, ak ju vezmu vobec od septembra... Tento rok sa niektori 3 rocni ani od sept. Do skolky nedostali.... 🙄
Rodicak sa samozrejme nepredlzuje ak nezoberu dieta do skolky.

petulda333
30. aug 2021

Alebo ju skus zapisat od pol roka. Teda januar/fwbruar...

belllinka
30. aug 2021

@jenisjenis pozeram, ze si z BA. V tom pripade by som so skolkou neratala ani od septembra.
Takze sukromna skolka alebo opatrovatelka.

joannita
30. aug 2021

@belllinka je z dubravky pozeram, v dubravke teraz brali v pohode este julove deti. Augustove uz viax menej nie. Ona ma aprilovu, takze by to malo byt ok od septembra

euka210
30. aug 2021

@jenisjenis no ked si ju chcela dat, tak bolo treba dat prihlasku, moj siel v januari, mal 3r. Dieta moze nastupit i pocas roka, ale v aprili to sa im financne neoplati zobrat take dieta...pokial je naval v skolke, co asi je vsade teraz.
Takze asi pojde az buduci sk.rok.
Na urad prace nemusis, ak s nou budes doma, mozes ist na neplateny rodicovsky...to sa hlasi v zdravotnej poistovni, aby stat platil za Teba poistenie ako doteraz.

rachel36a
31. aug 2021

@jenisjenis nie nikto ti nepredlzi rodicovsky lebo nemas skolku..bud si zaplatis sukromnu skolku alebo opatrovatelku, pripadne sa nahlasis na zdravotke ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov ( cize budes bez prijmu ale odvody za teba bude platit stat) akebo sa zaregistrujes na UP...na predlzeny RP maju narok ina rodicia na dieta ktore ma dlhodobo nepriaznivy sdravotny stav....
Este je tu moznost pandemickeho RP. Ale ten uz dufam konecne zrusia....