Ukončenie manželovej otcovskej dovolenky

veroni415
2. sep 2021

Dobry den, chcem sa spytat,ci je tu niekto,kto mi vie poradit. Manzel je momentalne na otcovskej dovolenke so starsim synom a ja som rovnako na MD s mladsim. Mne konci poberanie materskej davky teraz v priebehu septembra a manzel je na otcovskej do konca oktobra,nakolko v novembri syn nastupuje do skolky a v novembri dovrsi aj 3 roky. Ja by som v oktobri uz mala poberat rodicovsky prispevok,no tym,ze manzel pobera matersku davku nemam na rodicak narok. To znamena,ze za mesiac oktober nedostanem vyplatene nic (vyplatene v novembri). Preto mi napadla moznost,ze ak by manzel ukoncil svoju otcovsku dovolenku ku 30.10. namiesto povodneho 31.10., mne by za tento jeden den vznikol narok na rodicovsky prispevok a tym padom by mi bol v novembri normalne vyplateny. Tu je teda moja otazka: da sa toto zrealizovat,ze manzel by ukoncil MD 30.10. namiesto 31.10.? (oba tieto dni pripadaju na vikend-neviem ci to zohrava nejaku rolu). Vopred velmi pekne dakujem!

evica17
2. sep 2021

@veroni415 no nato ste mali.mysliet pri nahlasovami otcovsej dovolenky, aby vam to vyslo.
A ano, je jedno ci to je vikend alebo nie, dostala.by si peniaze keby k tomu dnu poziadas o rd
Ale nevyda vam to.