Z čoho sa mi vypočíta materská, keď som momentálne na rodičovskej?

66simonka66
1. jan 2022

Ahojte, prosím vás z čoho sa vypočítava materská, keď som momentálne na rodičovskej? Pred tým som pracovala, mám TPP na dobu neurčitú. Bola som 7mesiacov na PN, potom na materskej a teraz na rodičovskej z čoho sa vypočítava ďalšia materská? Mám na ňu vlastne nárok?

mamamasama
1. jan 2022

Retazovy porod. Suma bude minimalna taka ista ako predtym.

mogaa
1. jan 2022

@66simonka66 pokiaľ sa ti narodí dieťa do 3rokov prvého dieťaťa a PP trvá , tak ide o reťazový pôrod a materská by mala byť taká ako bola prvá.....teda ak si popri RD nemala iný príjem

66simonka66
autor
1. jan 2022

@mogaa pred tým som mala materskú 750€ a a popri rodičovskej som pracovala jeden mesiac na dohodu.

66simonka66
autor
1. jan 2022

@mamamasama takže materská bude taká istá ako som mala? Aj keby nastúpim do práce na jeden deň a opäť pojdem na PN? Pretože to budem akurát vo ôsmom mesiaci a to by som už v mojej práci nezvládla robiť.

lienka.7
1. jan 2022

@66simonka66 no zisti si ako mas s tou dohodou. Ci tam boli platene odvody alebo nie.

66simonka66
autor
1. jan 2022

@lienka.7 Boli platené, ale to som mala odpracovaných len 60 hodín a len jeden mesiac

sasesoe
1. jan 2022

@66simonka66 ak materska bude v roku 2022 a pracovny pomer stale trva, tak Md bude z roku 2021. Ak v tedy si nemala ziaden prijem, tak bude z predpokladaneho prijmu v case nastupu na MD,kt uvedie zamestnavatel na tlacive (moze i viac ako mas na zmluve), pokial ide o retazovu, plati, ze nemoze byt nizsia.
Co sa tyka dohody - ak by bola viac ako 270 dni a v case nastupu na MD stale trvala, tak by Ti sla MD i s nej. Inak ju neovplyvni.
Ak by si v tomto ruku TPP ukoncila a zamestnala sa u ineho zamestnavatela, kde by si odpracovala aspon 90 dni (platene NP), tak MD by bola z tohto noveho prac pomeru.