Žiadosť o rodičovský príspevok

petrag25
27. sep 2016

Zdravím, prosím Vás keď som dnes podala žiadosť o rodičák a prídavky, myslíte že mi už v októbri prídu? ďakujem

sibalka21
27. sep 2016

@petrag25 Pokial viem tak nie, keby si podala pred 15tym dnom v mesiaci tak by si dostala uz dalsi mesiac, takto sa mi zda ze dostanes az v novembri

petrag25
autor
27. sep 2016

ale rodičák vyplácajú aj spätne nie? čiže ak mi to príde až v novembri príde mi aj za september a október, neprepadne sa mi jeden mesiac?

evittam
27. sep 2016

@petrag25 Nič ti neprepadne. A uzávierky mávajú cca do 5. -10. v mesiaci, čiže tebe v pohode môže prísť RP už v októbri za september. Ak by náhodou nie, tak dostaneš v novembri za september+október. Ja som napríklad podala žiadosť 9.1. a peniaze mi normálne prišli už 15.1. 😉

evittam
27. sep 2016

@sibalka21 Veď podala pred 15. v mesiaci 😉 Ak má nárok na RP až za september - tak to v pohode stihla. 😉

sibalka21
27. sep 2016

@evittam Ja neviem, bo ja som si podavala 15.2 a povedala mi tetula ze pokial by som prisla o den neskor tak by som v marci nedostala rodicak :D

evittam
28. sep 2016

@sibalka21 To je čo za kravina? Tetuška išla asi na dovolenku alebo sa jej čosi zamarilo..... 😀