Aj tak som stále smutná

25. apr 2022

Citim sa smutna a stratena v zivote. Nic mi nechyba mam dve deti super manzela zachvilku dobru pracu dobre vlastne byvanie. Penazi tak akurat. Vlastne sa nemam naco stazovat. No ja sa liecim dva roky na tazku depresiu. Beriem kopu liekov. Je to uz relativne pod kontrolou. No stale som smutna a uz neviem co mam robit. Citim sa stratena. Kazdy den je pre mna trapenim. Som na materskej nudim sa. Dni len tak prechadzaju rano vstat odniest starsieho do skolky vypit kavu venovat sa mladsiemu tak ideme spat tak cakam na tretiu hodinu kedy zas po starsieho do skolky. O stvrtej pride manzel kava povenovat sa detom sme spolu. Teraz manzel ide zas na tyzden prec. Maju teraz v praci taky projekt tak uz bol dvakrat. Tie tyzdne su uplne zle lebo som sama. Vacsinou mam smutne myslienky neviem uz co mam robit

irusa
25. apr 2022

musíš len vydržať...myslím, že každá jedna z nás si tým prešla...a popravde niektoré ženy sú na tom oveľa horšie ako ty....

autor
25. apr 2022

@irusa ved ano len dokedy mam vydrzat kedy uz budem spokojna

dazdovka
25. apr 2022

Vlastne byvanie znamena co? Ked ma clovek dom, stale ma co robit, vylepsovat, zlepsovat si naladu nejakymi novymi napadmi ako si upravit okolie, tvorit... Ked citam tvoje slova, spoznavam v tom moje trapenie, kym sme byvali v byte, museli sme zmenit lokalitu, lebo by som sa zblaznila.

irusa
25. apr 2022

kedy nastupuješ do práce ????

maryskas
25. apr 2022

A čo tak ísť do spoločnosti? Na nejaké cvičenie, tvorivé dielne, vzdelávať sa, učiť sa jazyk.. Prídeš na iné myšlienky a naučíš sa niečo nové.

autor
25. apr 2022

@dazdovka byvame v dome. Uz my aj manzel vravel ci si nechcem nasadit nejake kvety ze sa povenovat v zahrade kym sa maly vonku hraje lebo aj tam sa nudim len pozeram nanho ako sa hraje

autor
25. apr 2022

@irusa je to praca z domu mali by sme zacat v juni uctovnictvo do bratovej firmy

irusa
25. apr 2022

aha..čiže zase budeš doma...žiadna spoločnosť

autor
25. apr 2022

@maryskas to je moj problem ze som znudena no pritom ma ani nic nebavi uz som akoby uplne rezignovala a zlenivela uplne

autor
25. apr 2022

@irusa ano

nafka0483
25. apr 2022

Zacni v malom - kup pekny kvetinac, vyvyseny zahon alebo nieco a posad bylinky, alebo jednu ruzu, kricok paradajok... jednu vec... a staraj sa o nu. Kazdy den poliat, prekyprit, vybrat burinu ak sa k tomu zaseje. Vytvoris si navyk. A postupne pridaj viac, zasad viac kvetov alebo zeleniny. Maly nech ti pomaha starat sa, bude vidiet ako to rastie.

Alebo ho ber do materskeho centra, na nejake aktivity, vylety.

lucia147852
25. apr 2022

Začať v malom. Nepremýšľat dopredu. Pekne den po dni. Ísť s malým niekde do detského centra, prihlásiť sa na cvičenie, plávanie… pri depresii je samota najhoršia. Chodis aj na tetapie, či len berieš lieky? Terapie sú veľmi dôležité. Dať všetko zo seba von. Držím palce

cezia
25. apr 2022

Na začiatok by som zasadila nie kvety ale zeleninu. Určite ťa to nebude baviť ale ber motiváciu k tomu, že deťom/sebe/manželovi pestujes chutné a zdravé potraviny. Po čase ta to možno aj začne baviť...mňa materská brutál ničí a to mám kopu kadecoho navymyslaneho takže čakám kým budú väčšie a hurá "sloboda dospeleho človeka" a možno aj mňa viac začne život baviť 🙂 good luck

andrea_82
25. apr 2022

určite si nájdi nejaké hobby, ktoré bude pre teba, budeš sa na to tešiť a bude ťa baviť. Ja tak milujem prechádzky so psom. Podľa toho, čo píšeš, si v príšernom stereotype, stále len doma s deťmi a nič ťa nebaví. Nech muž zostane raz do týždňa s deťmi a ty hybaj do sveta, medzi ľudí.

dejna_
25. apr 2022

Čo tak začať športovať ? Príklad beh ? Neskutočne to ventiluje hlavu a dobíja baterky

autor
25. apr 2022

@cezia a co napriklad robis?

autor
25. apr 2022

@dejna_ chodila som na jumping ale aj to ma prestalo bavit. A neviem sa uz nakopnut k nicomu sa nemam

rawmamka
25. apr 2022

Rozumiem ti, ubíja ťa stereotyp, sociálna izolácia.... prečítaj si tento článok, možno v ňom nájdeš inšpiráciu pre seba https://diva.aktuality.sk/clanok/tToW3NB/bolest... a posunie ťa to k riešeniu tvojho problému. Držím ti palce 🍀.

rooskoliv
25. apr 2022

Stastnou ta nerobi to co mas, ale to, co nemas a po com tuzis.... A venujes sa tomu, aby si to dosiahla..... Napr ciel je zabehnut 10km pod 1 hodinu a trenujes na to..... Alebo kvety ako uz bolo spomenute... a vysadis ich a staras sa o ne. Alebo vlastna firma a makas na jej budovani...... Alebo sa naucit plynulo anglicky a ist si za tym cez prekazky

V dnesnom svete okamziteho uspokojenia lajkami na FB, IG a podobne je tazke nieco take najst....

Svoj ciel, ktory bude tazky ale dosiahnutelny si musis najst sama. S tym ti nikto neporadi. Najdenie toho tvojho ciela v zivote ti podla mna vyriesi aj problem s depresiou a tabletkami a uz ich nebudes musiet brat. Co ta bavilo pred materskou? Za akym cielom si isla? Dosiahla si ho uz? Vrat sa v myslienkach spat do doby, kedy si mala vyzvy a pokracuj v nich....

cezia
25. apr 2022

Sú to v zásade bežné činnosti/povinnosti ale dôležitý je uhol pohľadu k nim.
Varenie/pecenie-nudna činnosť deň čo deň prakticky na MD ale motivácia k tomu je porozmýšľať ako bežné jedlo zmeniť na zdravšiu/vyzivnejsiu variantu. Nemam radosť z toho že varím, ale som spokojná že na stôl dávam jesť niečo rozumne.
Recyklacia hocijakých veci- keď vidím nepotrebnú vec špekulujem dovtedy ako ju použiť inde a inak. Napr. do záhrady si vieš urobiť vela dekoracii, ktoré možno nevyzerajú ako z katalógu ale majú inú pridanú hodnotu.
Zahrada-ked raz začneš sadiť a založis si skalku z trvaliek budeš po čase rozmýšľať čo kde presunúť/dosadiť/ skrášliť...kdekoľvek idem kukám kde je aky prírodný materiál čo sa dá doniesť a použiť (šišky, Borovicová kôra, pekne skaly, prípadne kvety čo sa dajú vykopať a doniesť si aj s koreňom...)
Pobyt vonku s dietatom-zas platí že je to každý deň stereotyp, mne pomáha myšlienka že investujem do zdravia dieťaťa a jeho vzťahu k pohybu. Hodne bicyklujem s cyklosedackou a teda bonus aj pre mňa že sa hýbem.
Tiež som mala problém s depresiou aj lieky boli, celkovo nepatrím k ľuďom čo prežívajú radosť. Ale dá sa dopracovať k spokojnosti, ale to chce zamestnať hlavu hocičím nech nemá čas rozmýšľať som/nie som smutná

autor
25. apr 2022

@cezia a ako si sa z toho dostala ze uz si bez liekov ?

autor
25. apr 2022

@cezia ta cyklosedacka ma celkom zaujala to by mohlo byt fajn aky mas bicykel a aku sedacku ?

cezia
25. apr 2022

Klasický dámsky bicykel aby sa ti dobre nasadalo a zadná cyklosedacka (naklikavas na držiak na sedlovej rúre). A ešte využívam kolobežku. Dieťa stojí vpredu, drží sa a ja mám nohu vzadu a kolobezkujem 🙂 to je tiež celkom sranda.

lobic
26. apr 2022

tak vidis, sama si napisala ze si znudena, treba si najst konicek, zalubu, nieco z coho budes mat radost, lebo takato negativita asi neprospieva nikomu.

autor
26. apr 2022

@lobic ved ja viem len neviem vobec co ked ma nic nebavi a pri nicom nevydrzim co som skusala 😒

akje
26. apr 2022

Ahoj.

Ja som na rodicovskom a teda mna skor trapi, ze nemam na nic cas a nudu nepoznam. Ja osobne moc nerozuniem mamickam, co povedia, ze sa doma nudia. Poznam take. A nechapem. Moja mama vzdy hovorila, kto chce, pracu si vzdy najde. A je to podla mna presne tak. Ak si vo faze, ze sa ti nic nechce, treba si spomenut, co vsetko ta bavilo pred materstvom a zacat to opat rozvijat. Zacnes byt veselsia, prestanes sa nudit a aj deti sa nieco nove naucia 🙂. Ak ta kvety nebavili, zbytocne ich sadit, nebude ta to bavit ani teraz. Zameraj sa na to, co ta robilo stastnou, rob to zas a uvidis ako sa ti opat zacne chciet a tesit sa opat na novy den ;)

21anjelik19
26. apr 2022

Co by som za to dala keby mam doma manzela kazdy den o 16tej .....keby mam zazemie a keby mam dobru prácu dohladne ...😏... menej sa zamyslat nad vsetkym a zacni si uzivat a dakovat za to čo máš ..a povedz si ze su na tom ludia aj horsie ...zmeň svoj stereotyp kazdodenny na nieco iné blaznive ...vydaj sa len tak na vylet autobusom do druheho mesta aj ked len na zmrzlinu ..necakaj kedy odbije 15.00.....

katuskamala1
29. júl 2022

Toto co ty zaziva more zien v podobnej situácii. Ty si vdacna za vsetko co mas, len nejako sa vytratila energia, prisiel nepochopitelny smutok. Tie depresie... Mne pomohla kraniosakralna terapia, zazila som tam nieco, co nechcem rozoberat lebo nie je to u kazdeho rovnake, ale zbavilo ma to depresii. Skus popremyslat nad napr tym, alebo niecim inym alternativnym. Potom ti radim šport, z tela sa vyplavia endorfiny a budes aktivnejsia a veselsia, len to prinútiť sa je na tebe ako si zariadis. A potom este (mozno pre teba nevhodne neviem) je pravidelny naruzivy sex. Drzim palxe, nie si v tom sama! 🙂

menoruze
2. aug 2022

Dnes si napis 3 veci, za ktore si vdacna. Vola sa to Dennik vdacnosti. Znama vec, ale podporena psycholog. vyskumom. Zajtra si napis dalsie, nove 3 veci. Ked to budes robit denne, najdes vacsi pocit spokojnosti. A z toho sa mozno odpichnes a zistis, co ti robi najvacsu radost a zacnes to robit. Ak chces, ale nemusis, pozri si knihu Tisic darov od A. Voskampovej, v detstve bola svedkom, ako jej surodenca zadlavilo auto, a ako sa dostala z depresie, a pisala si dennik toho, za co je ten den vdacna.