Aj vám sa muži príliš montujú do starostlivosti o dieťa?

aduuus
17. aug 2014

Babule, zaujímalo by ma, či aj Vám sa Vaši muži príliš miešajú do starostlivosti o dieťa...typu, že večne sa im nepáči, čo im dávate jesť, kedy, ako, čo robíte, kedy ako atď... a vlastne väčšina, čo robíte je nespávne a mali by ste robiť inak...Podotýkam, že ten môj je navyše ex, a už ani spolu nežijeme...No večne mi musí do všetkého protirečiť a robiť inak, ako ja.

tenerifka
17. aug 2014

To preto, lebo je ex, ak by bol tvoj zakonity, so vsetkym by suhlasil len aby mal pokoj......

kamajka
17. aug 2014

@aduuus mi tvoj ex pripomina mna v minulosti😀 tiez som bola taka,exovi som vecne nieco vycitala,vecne robil podla mna nieco zle😀. Sle zistila som,ze kazdy clovek je iny,inak robi veci,inak rozmysla a inak citi...snad to aj tvoj ex pochopi casom.drzim plce🙂

aduuus
autor
17. aug 2014

@tenerifka on to robil aj predtym...toto s tym nema nic spolocne 🙂

aduuus
autor
17. aug 2014

@kamajka to pochybujem, ked to do teraz nepochopil :D

sense
17. aug 2014

nemontuje, raz som povedala ked vie vsetko lepsie nech sa stara a odisla som na dve hodiny prec odvtedy sa nemontuje, pomoze ale nemontuje....

kamajka
17. aug 2014

@aduuus ved to je to,a este chlap,ten si tazko prizna ze je panovacny😀 zial asi s tym nic nenarobis,skus si to nevsimat alebo sa na tom zasmej,vysvetlovanie nepomoze😀

tenerifka
17. aug 2014

@aduuus Vidim, ze dcerka ma skoro 9 mesiacov....ako teda prebieha jej vychova? Mate striedavku, prip.si ju ex berie na vikendy? A ako sa on podiela na vychove/priprave jedla/traveni volneho casu dcerky?

aduuus
autor
17. aug 2014

@tenerifka mala byva so mnou a on chodi ku nam sa s nou hrat, resp ideme vonku. jedine co robi je, ze ju vecer kupe...prve dva mesiace mi poslal na malu vyzivne 27,13 treti mesiac 30 a stvrty mesiac 50 a kupil jej na pol roka chodak..do vtedy jej nekupil absolutne nic (a tym nic myslim nic, ani plienky)
na striedavku urcite nepristupim a to mu aj kolizna hned vyhovorila ze ziadna striedavka, ani stretavania bez mojej pritomnosti...

aduuus
autor
17. aug 2014

@tenerifka jaj a aby som mu neukrivdila, este 5 vyziv mäsovych...na com sme sa tiez pohadali, lebo on chce, aby som jej na obed davala vyzivu a nevarila jej...

tenerifka
17. aug 2014

@aduuus no tak len rozhovor, ze ako si to predstavuje on, a najst kompromis.....bud rada, ze to je tak ako to je, lebo je zrejme, ze sa nezhodnete a pri striedavke(a pripadnych novych vzajomnych partneroch) by sa situacia este viacej zhorsila.....

kaktusik007
17. aug 2014

@aduuus a preco to riesis??? sak je ex... tak salam parky, nie?

lady511
17. aug 2014

@aduuus U mna to bolo skor,,ked sa mala narodila,,také otázky tipu " a nieje ta voda na kupanie príliš horuca? "
a " nedávaj jej tolko oblečenia bude jej teplo" ...ked som toho mala dost povedala som mu že je to moje prvé dieta tak isto aj jeho,,je to anše babo,,a prišlo mi to ako poučovanie,,ja som mu povedala že najlepšie viem podla svojho vedomia a svedomia ako ju mam obliecť,,a to bolo všetko,,teraz to necháva na mna,,ked sme raz išli von..nechala som obliekanie na neho a dopadlo to že sme išli na navštevu s kažou ponožkou inou 😀 😀 ..mala čižmičky a ja som to teda nevidela,,odvtedy mi povie aby som jej prichystala veci a on ju pripraví,,učeše,oblečie a obuje.. 😉

tenerifka
17. aug 2014

@aduuus tak ho treba zobrat k pediatrovi/pediatricke, aby mu vyysvetlili rozdiel v kupovanej a domacej strave. Pripadne najst odborne(nie reklamne) clanky k teme.....hotove jedlo je fajn asi len v pripade vyletov a cestovania

aduuus
autor
17. aug 2014

@lady511 ja som mu tiez uz neraz povedala, ze ja som jej matka, travim s nou 24 hod denne a ja viem najlepsie co a ako zatial... ale preneho vzdy existuje na vsetko jeden argument...ze hej, ale on je otec a bude sa starat a ked sa mu nieco nepaci tak bude do toho hovorit, lebo aj on ma nazor a nesuhlasi s mojim

aduuus
autor
17. aug 2014

@tenerifka debilovi nevysvetlis...

lady511
17. aug 2014

@aduuus asi je to o povahe,,daného muža,,moj je z dediny ale teda riadnej dediny 😀 kde na všetko bola žena,,ale on je akýsi opak,,pomože so všetkým či umyť wc,,okna o čo ho požiadam,,a tak aj veci ohladom malej necháva na moje rozhodnutie,,či ked kupujem malej,,vie ake velkosti mala nosí ale predsa matka to ma vaic v oku,,však ked sa chce angažovať,,daj mu zoznam čo dietatko potrebuje na jesen ..a nech ide,,a uvidíš čo donesie 😀

aduuus
autor
17. aug 2014

@tenerifka a zobrat ho k neikomu, aby vysvetlil..zbytocne...uvediem priklad : boli sme u pedy mala sa mala ockovat...ja som chcela rotarix, on mi nedovolil...pediatricka mu vysvetlovala, ze aj ona si citala tie rozne clanky okolo neockovania, lebo bola zvedava, ze co to je, kedze takto ludia rezolutne zacali odmietat ockovanie...a ze keby na chvilu zabudla ze je lekarka, tak tomu vsetkemu aj ona uveri, ale ze nakolko ma diplom a zdravy rozum, tak samozrejme ako lekarka je jednoznacne za ockovanie... (neodsudzujem nikoho, kto nedava ockovat, ale nesuhlasim s tym) no a on to pochopil po svojom a to tak, ze lekarka ockovanie vyslovene neodporuca....
takze naco mu daco vobec vysvetlovat???, strata casu a energie

eljamo
17. aug 2014

Ahoj rada sa zapojim do diskusie. Moj chlap je co sa tohoto tyka katastrofa. Ja poviem daj malej mikinu je zima on nie. Davam jej jest on by mi najradsej este aj nadiktoval ako mam pri nej drzat lyzicku. Ako ju mam kupat kedy chodit von. A pritom nepozera ze mala ma rezim a vtedy je najspokojnejsia mala ma rok aj 4mesiace a kojim ale najradsej by bol keby od pol roka uz nekojim a aj povedal a stale to pripomina ze ked pojdem niekde napr. Do nemocnice tak jej da flasu a nebude sa pytat. Nebol taky od zaciatku nasa mala bola uplakane babo a este stale je a ked mala 4mesiace (inak uz je to dnes presne rok co sa zmenil) jeho maminka mu narozpravala bludy ale to patry do inej diskusie. Ona vsetko robila naopak a ona by to robila lepsie a dala mu do hlavy chrobaka ze sa neviem onu starat. A odvtedy stale kontroluje. Poriadne to lezie na nervy ale lepší sa to uz si zvyka aj na to ze mala place aj na to ze nieje vsetko podla neho lebo keby sa mam riadit nim tak vtedy by ma vystrelo. maju svoje deti radi a najradsej by za ne aj dychali aj preto to je. A este ak mozem kolko ma rokov moj ma 28 a mame prve a myslim ze je stary na prve dieta lebo keby si ho niekedy pocula ake katastrofy privolava tak ja uz sa len smejem. Ale ide to namozok

aduuus
autor
17. aug 2014

@lady511 tak bud rada, ze mas takeho skveleho muza...lebo ten moj bol presne prototyp : ja som MUZ a ty si ZENA do domacnosti, ale ked nemam prachy tak ma kludne aj zivit mozes...a doma samozrejme prstom nepohnem

aduuus
autor
17. aug 2014

@eljamo no tak ten moj to je prestne to iste...a ma 34 a je to nase prve...a prave take veci ako si ty pisala boli dovodom mojho odchodu...aj take...tam boli aj ine...proste hadky, krik, nadaval mi atd...a samozrejme vsetko vie robit najlepsie on...a ano aj jemu mamicka huci do hlavy...atd

aduuus
autor
17. aug 2014

@eljamo ale este bonus ten moj ked som sa odstahovala, sa este aj stazoval na socialke, ako malu zanedbavam, ze ju nechavam pokakanu a ma kvoli tomu infekciu atd...tak som si vypytala od lekarky potvrdenie o zdravotnom stave atd...

eljamo
17. aug 2014

Mala som par krat na male ale je to moj manzel a asi ani ja nie celko do bodky splnam jeho predstavy. Ale hovorili sme milion krat otom ale neda si povedat a hlavne ak si pred babetkom venovala vsetku svoju pozornost jemu a tomu aby bol spoko. Teraz ziarli a mozno sa citi odsunuty preto si mozno mysli ze ked sa bude montovat tak ho budes viac obdivovat neviem nie som psycholog tazko povedat

lauricka
17. aug 2014

tak mu nevesaj vsetko na nos, odkial to vsetko vie, aby sa do toho mohol montovat? Scenzuruj mu info a posli ho niekam, ak nemienis svoje zvyky menit, zbytocne mina energiu.

eljamo
17. aug 2014

Ja som sa tiez odstahovala od svokry ale zbalila som aj jeho. Hadame sa lebo on na mamu neda dopustit aj ked vie ze za tym vsetkym je jeho mama ale raz boli spojení pupocnou snurou tak konec. Skus sa snim porozpravat aj ho viac zapajaj do povynnosti ked sa ide na malu pozriet nie len aby sa hral ked uz je obriadena. Nech si vyskusa navarit jej prezliest ju nakrmit inak to krmenie je pre mojho za trest nasa velmi zle papa a nechce ju krmit sam radsej by ju nehal hladnu 😅

eljamo
17. aug 2014

To o tej energii je pravda a hlavne ked mam za sebou taky neprespaty tyzden. On sa vyspinka v obyvacke ja spim v priemere 3-4hod a potom rano pocuva brr

hanatom
17. aug 2014

@aduuus asi to bude zákonite tým, že je ex...

hanatom
17. aug 2014

@tenerifka presne

hanatom
17. aug 2014

@aduuus ako to, nemáte presne stanovené výživné?ved to ti nemôže platiť ako sa mu zachce

aduuus
autor
17. aug 2014

@hanatom no este nie, pojednavanie je v novembri...druhe...tam by sa uz malo rozhodnut...a akurat mi urobil taky cirkus :D ze sa az klepem od zlosti

hanatom
17. aug 2014

@aduuus ja to poznam, rozvod mám uz za sebou, pred rozvodm sa tváril ako otec roka...