Aké máte vzťahy so švagrinami a svokrami?

22. mar 2023

Švagrine a svokra

melanta
22. mar 2023

So svokrou dobrý. Odišli sme v lete kvôli mužovej práci ďaleko, volám jej ja pravidelne aby vedela ako sa máme, aby sme my vedeli že oni so svokrom sú v poriadku. So švagrinou od môjho brata tiež super, máme veľmi kamarátsky vzťah, detto s mužovým bratom a jeho ženou. Sme predsa rodina, mali by sme mať iné ako dobré vzťahy?

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diaszoky
22. mar 2023

Svagrinu nemam so svagrom dobry je to mlady chalan. So svokrou ako s mamou. Samozrejme aj koli tomu, lebo spolu nebyvame 😬

nelca84
22. mar 2023

svagrinu nemam a so svokrou dobry, sme predsa civilizovane osoby

zorkahorka
22. mar 2023

So svokrou výborný, berieme ju aj na dovolenky. So svagrinami v pohode, vychadzame, ale nie sme kamarátky. Jedna stale beha s handrou po dome, druha zas prehnane okolo deti, takze sa nemam s nimi ani kedy porozpravat.

katica06
22. mar 2023

Švagrinú nemám, s ex švagrinou žiaden,( nehovoríme žiadnou spoločnou rečou) so svokrou narovnako roky dozadu sa odula, tak sa nerozprávame, nenavštevujeme. Je to tak dobre nepotrebujem pri seba takú toxickú osobu.

autor
22. mar 2023

@diaszoky ani my spolu nebývame no chytá za slovíčka a nepáči sa jej čo si poviem . Faloš

janetinka27
22. mar 2023

navstevujeme ich raz za cca 3-4 tyzdne na jeden den, obcas na vikend, ak je nejaka vacsia praca. aj oni k nam obcas zajdu, mozno 1-2x do roka, vzdialenost je nieco cez 130 km. vypocujeme si co robili, co varili, kde boli, ukazu nam, co si nakupili, co si kupila svagrina, co kupila malej. odkedy maju malu, tak vacsinou rozpravaju co jedla, co robila, co povedala, co nejedla, co povedala doktorka. potom sa postazuju na pracu, zdravie, ludi, susedov a ideme domov.
my nehovorime nic, nic sa nas neopytaju, ked zacneme nieco hovorit, tak sa chytia temy a zacne monolog, takze tak :D

lvulik
22. mar 2023

Neutralny.

diaszoky
22. mar 2023

To som zazila viem o com pises😑

kleopatra114
22. mar 2023

So švagrinou sa vidíme raz za rok , keďže bývajú v zahraničí . So švagrom raz za 3-4 roky , keďže bývajú ešte vo vzdialenejšom zahraničí . Vzťah neutrálny . Rovnako aj si svokrou , rešpektujem ju ako babku mojich deti a ako mamu mojho muza , ale žiadne vážnejšie city k nej neprechovávam .

zorkahorka
22. mar 2023

@autorka a co si napriklad povieš, co sa svagrovej nepaci?

tiezjedna
22. mar 2023

so svokrou super, so švagrinou, odkedy jej jeblo v bedni smerom bio-eko-chia-raw, tak na bode mrazu... 😉 Ale nevadí mi to, sme dostatočne ďaleko, takže sa vidíme väčšinou len pri rodinných oslavách a pod. To sa dá vydržať😀

h2
22. mar 2023

S oboma mám dobré vzťahy.
Mimochodom, zase takáto anonymná anketná otázka? Môžem vedieť, prečo? Lebo už to naozaj vyzerá, že to pochádza priamo z koníka, na rozprúdenie diskusie. Každý deň sa tu niečo podobné objaví. A vždy anonymne.

zorkahorka
22. mar 2023

@h2 ano, tuez mi to nwraz napadlo. akoby cielene na nejake ucely. Mozno anketa do dakej diplomovky 🤣 alebo do clanku v zenskom magazine 🤣

mizu89
22. mar 2023

So švagrinou v pohode. vidíme sa pár krát do roka tak pokecáme.
So svokrou nemám dobrý vzťah.vyhybame sa jednej druhej keď ideme k nim.nerozpravame sa.neni o čom.stale melie jedno a to isté (čo sa deje vo svete- politika,covid, Ukrajina...)ja sa takýchto rozhovorov nezúčastňujem.radsej by sa mohla plne venovať vnukom ale radšej bude kvakat zo synom a na plný dom že aj mŕtveho zobudí.tak isto najradšej o všetkom rozhoduje a aby bolo podľa nej.ked ja poviem že NIE tak chodí odutá.Zvláštna povaha 🙄

mikadooo
22. mar 2023

Dobrý a dobrý. Všetko ok. Nechytajú za slovíčka. Ak by to robili, asi by bol taký, hmm. Podľa potreby a v rámci slušnosti.

puticka7
22. mar 2023

Myslim si, ze uz fajn. Ako musim sa priznat, ze na zaciatku to nebolo bohvie co, no akonahle pribudli do rodiny deti, tak sa to nejak samo dalo naporiadok a zavladol ako keby tak mier

malalienka85
22. mar 2023

So švagrinou mám skvelý vzťah dá sa povedať že patrí medzi moje najlepšie kamarátky. So svokrou takisto ale je pravda že pár vecí ma na nej štve ale inak vychádzame veľmi dobre

wewerka01
22. mar 2023

Svokor- katastrofa. Svokru nemám, svagrina mi po 2m od posl.stretka ani kávu neurobila. Stále niečo robí (upratuje nonstop). Ďalší svagrovia a svagrina najlepší na svete.
Svokor sa ľutuje, buzeruje, neustále robí naprieky.

selest
22. mar 2023

Fajn, byvame kazdy v inom kute krajiny, vidime sa parkrat za rok na par dni.

saxana000
22. mar 2023

Svokra je super.
Svagrine mam dve bratova zena uplne v pohode muzova sestra je korunovana krava

bylinka25
22. mar 2023

Svokra skvelá, švagriné mám štyri, všetky sú príjemné osôbky.
Bývame do seba 300km, ale aj tak máme výborné vzťahy, pravidelne si volávame.
To viete, keď si beriete muža, beriete si aj jeho rodinu.

ancike01
22. mar 2023

So švagrinou si nemám čo povedať ,rafinovaná ,falošna krava. Svokru nemusím falosna,ani ju nehne mi napísať že ako sa majú deti atd a nie to ešte prísť pozrieť býva 2km od nás

blah24
22. mar 2023

Se svokru se nebavime a s svagrinu, kdyz se nahodou potkame tak dobry 😀

jesenzima
22. mar 2023

So svokrou žiadny, naposledy som ju videla asi pred 3 rokmi, čiže ešte nevidela ani svojho vnuka, so švagrinou v pohode, v rámci možností sa vídame ...

autor
22. mar 2023

Ach je to smutné

rachel36a
22. mar 2023

Svagrine 2 super, s tretou od svagra taky neutralny vztah...so svokrou otrasny...uz ju nechcem do smrti vidiet...umiera na rakovinu....viac ako rok sme sa nevideli...odkedy som s jej synom tak ma nenavidi, vulgarne mi nadava...a to uz je skoro 14 rokov...

darinks01
22. mar 2023

Tak vychádzame fajn, v rámci normy, sú veci, ktoré ma hnevajú, ale každý máme svoj život, stretneme sa raz za čas, takže neriešim, povieme si ako sa máme, stretneme sa na oslavách a tak, ale žeby sme si denne volali, kávičkovali alebo čo, to vôbec nie.

cookie29
22. mar 2023

no moja ex-svokra sa zufalo miesala do zivota. Ja viem, ze ona to mozno zle nemyslela, ale proste hroza...a aby to nebol stereotyp, tak to nie je len moj nazor, ale aj jej 4 vlastnych deti. Ja som patrila skor k tym, ktori muzovi dohovarali, aby si to nenechal, ale aby s mamou komunikoval a stretaval sa, kym tu este je.

a svagrina je bohuzial tapa, je to o to smutnejsie, ze my sme si s braskom super rozumeli, a aj nase deti si super rozumeju, napriek vekovej a jazaykovej bariere... ale bohuzial, ona obmedzuje pristup deti aj k starkym aj k bratrancom a sestreniciam.