Ako prehovoriť muža, aby sa odsťahoval z mesta, kde žije celý život?

saraw
15. jan 2013

Ahojte, s muzom cakame babo, tak riesime pomaly otazku byvania. Kedze zijeme v prenajme, v mini byte, kde sa ledva zmestime my, nieto este dieta, planujeme kupit vacsi. Narazila som ale na problem, s ktorym si neviem dat rady. Ako by ste to riesili vy? Da sa prehovorit muza, aby odisiel z mesta, kde byva cely zivot? Poznam ludi, ktori sa cez pol Slovenska prestahovali za zenou do ineho mesta - ako sa to da dosiahnut? 😕
Zhrniem vam, co je vo veci:
- Ide o mesto A a mesto B, ktore su od seba 25 km. Byvame v meste B, v meste A sme sa obaja narodili, no muz zije cely zivot v meste B. Ja som zila v meste A a len kvoli muzovi som sa prestahovala do mesta B.
- Kazdy (rodina, znami, aj cudzi ludia) hovoria, ze mesto A je jednoducho lepsie ako mesto B. (Uprimne - vo vsetkom.) Dokonca vacsina znamych, co tu, v meste B byvaju, chcu stadeto vypadnut. (Svokrovci tiez postupne prerabaju dom inde ako v meste B).
- V meste B su strasne dispozicne riesene byty, v celom meste su asi 3 cinziaky, ktore by nam vyhovovali, v meste A ich je velmi vela.
- Chcem, aby deti chodili do skoly do mesta A.
- V meste A mame rodinu, priatelov a znamych, v meste B pozname dokopy asi 10 ludi.
- Takmer kazdy tyzden sme v meste A, s ludmi z mesta B sme raz za 2 mesiace (niekedy aj menej), to iste plati aj o svokrovcoch, vobec tam nechodime a pritom su v meste B. Zato u nasich v meste A sme skoro kazdy tyzden.
- Nemam rada mesto B, od zaciatku, co som tu. Celych 8 rokov z nasho 11-rocneho vztahu som tu kvoli muzovi a stale nadavam na toto mesto.
- Co sa tyka mojej prace, drvivu vacsinu klientov mam prave z okolia mesta A, z mesta B som nemala nikoho, takze stale ohladom prace dochadzam do mesta A a jeho okolia.
- Muz robi v meste B, ale len par mesiacov, 5 rokov dochadzal 30km do mesta C, co nebol pre neho problem, ale z A do B uz problem dochadzat je. (A pritom to je taka ista cesta, dokonca kratsia.)
- Nikam nechodime, stale sme len doma, (a z mojho uhla pohladu aj preto, lebo sa tu nic nedeje a nic tu nie je a prechadzat sa 98-mykrat po tom istom mieste mna unavuje) takze muzovi moze byt jedno, v akom meste sme, v meste A by ma bavilo chodit hocikam, lebo tam je kde a je tam ovela viac moznosti na vyuzitie volneho casu.
- Ked sa pozriem do buducnosti, ohladom dietata, v A ho budem mat dat komu strazit, ked budem potrebovat nieco zariadit (kedze tam mame rodinu, v meste B svokrovci pomaly ani nebyvaju, kedze riesia ten dom v inom meste), v A je viac moznosti, ci uz na prechadzky, na aktivity s dietatom...

Ziadny z tychto argumentov mojho muza neobmakci, jeho najvacsi argument je, ze mesto A nie je o nic lepsie ako mesto B. A ze v meste A nic vynimocne nie je. Dalsim argumentom je, ze v meste B a jeho okoli sa moze chodit bicyklovat, lebo su tu nablizku hory aj priehrada. V okoli mesta A je rovina, hory su trosku dalej, aj priehrady su par km od mesta.
Dokonca niekolkokrat padla veta, aby som sama sla byvat do mesta A, ze on tu zostane. 😨 😖
Moj muz je taky, ze kde ho hodite, tam zostane, neznasa zmeny, radsej bude v horsom, lebo je zvyknuty, ako ist za lepsim a spravit novy krok. (Napr. aj s pracou to takto bolo, dlho robil niekde, kde to nemalo ziadnu buducnost, s malym platom, ledva ledva zobral tuto novu pracu a to az ked mu sama padla do narucia - a aj tak este rozmyslal... 🙄 )
Ja uz neviem, co robit, nechcem tu byvat a nadavat si cely zivot, ako tomu bolo doteraz. ☹

baklik
8. feb 2013

@bubush heh, tusila som 😉

bubush
8. feb 2013

@baklik aaale, ako si mohla tusit?!? 😀

baklik
8. feb 2013

@bubush nuz ta tvoja prva otazka vzbudila vo mne zavazne podozrenie 😉

bubush
8. feb 2013

@baklik takze tajny agent zo mna nebude 😀 😝

saraw
autor
13. feb 2013

@zuzanat nepodarilo sa mi ho presvedcit, ani sa mi ho nepodari. ☹ uz sme sa viackrat povadili kvoli tomu a nic nepomaha, vzdy to zakonci vetou: chod si sama...alebo: uz pred 10 rokmi si mala ostat v meste A a nechodit do mesta B...kvoli comu si sem isla? A ked mu poviem, ze iba kvoli nemu, tak na to povie, ze No urcite...a kvoli comu som sa asi sem stahovala, ked to tu neznasam? Uplne na hlavu toto.

@inffinity kazdy, ale naozaj kazdy jeden clovek, s ktorym toto preberame, tak mu hovori, ze mesto A je stokrat lepsie ako mesto B, vo vsetkom. Ale jemu to do hlavy nedame, aj keby sme sa rozkrajali. Stale tvrdi, ze mu nikto nedal padne argumenty, v com konkretnom je mesto A lepsie od mesta B, pritom mu zakazdym vvymenujeme aspon 5 zasadnych veci, v com je to mesto lepsie a on povie: ale to iste je aj v meste B a pritom tomu tak nie je. Jednoducho si postavil hlavu a lepsie pre neho je moznost, aby som sla od neho a byvala sama, co je dost smutne.
Veru, ako pises, muzi si vobec nevazia, co my pre nich robime. A obdivujem a zavidim zenam, ktorych muzi skacu tak, ako ony piskaju, ze s nimi idu az na koniec sveta.

@baklik to ma vemi mrzi, ze to mas tak isto ako ja ☹ Je to hrozne, ale co si navyberame, samotu? :-/

saraw
autor
13. feb 2013

@digysa to mas skvele, u nas ma prave mesto A lepsie podmienky na vsetko...a kludne by som sla aj do mesta C,D,E... 🙂 ak by tam boli lepsie podmienky ako v tomto sprostom meste B...

Mas pravdu, priatelia sa daju najst vsade, to ma trapi najmenej, lebo ti co poznam, s nimi sa bduem navstevovat, aj keby sme boli 200km od seba, len ide mi hlavne o tie prilezitosti, aj pre dieta je idealnejsie mesto A, lebo tam ma viacej moznosti pre svoj rozvoj.
To spisanie nepomoze, uz muzovi vela ludi hovorilo pre aj proti a nepomohlo. :(

digysa
13. feb 2013

@saraw A mohla by si nam tu aspon prezradit o ake mesta sa to jedna? Lebo podla mna, ak by si porovnavala priklad:

Piestany a Trnavu, alebo Trencin a Bratislavu, tak to mas podstate jedno.....

zuzanat
13. feb 2013

@saraw to mi je luto, takze to nechavas tak a ostavas?
ja nelutujem, ze sme sa prestahovali, aj ked teraz je na nase manzelstvo na bode mrazu, stale sa nebavime. Nemam sa s nim o com bavit, kedze mi povedal, ze sa chce rozviest a dost na mna krical. nie vulgarne, ale krical, jednal somnou ako s handrou 😢 ale z bytu neodisiel, stale je tu. ale nemienim prva zacat, aj ked viem, ze ani on, bude proste ticho. asi si mysli, ze to len tak prehrmi a bude opat na chvilu lepsie. ale to ja nechcem, bud nech sa zacne spravat inak....lepsie, nech ma snahu sa prisposobit, zaclenit, venovat sa detom alebo nech si ide....asi by bolo lepsie keby isiel, lebo ja takto nevladzem zit, strasne ma to nici, hlavne koli detom, oni sice nic netusia, ale mne je strasne, ze som im vybrala takeho otca. neviem ako dalej....

janap76
22. apr 2019

@zuzanat možem sa Vás opýtať, teraz po 6 rokoch od tohto Vášho príspevku, ako to manžel nakoniec zvládol ? Upratal si to v hlave ? Pretože stojím pred niečím veeeeeľmi podobným 😞 Ďakujem pekne

zuzanat
25. apr 2019

@janap76 začiatok bol ťažký,strašný,veľmi mi to vyčítal.teraz občas povie,že raz sa tam aj tak vráti,ale naučil sa žiť aj tu...
Držím palce! Ja som rada,že som sa tak rozhodla.

janap76
25. apr 2019

@zuzanat ďakujem že ste mi napísala. Ďakujem a všetko dobré prajem ❤️