Ako reagovať na komentovanie svokry?

17. jan 2021

Ahoj mamičky, prosím vás o radu.
Ako reagovať na svokru. Vždy keď k nám príde na návštevu (chodí dosť často, je na dôchodku a bývame v tom istom meste) stále niečo komentuje. Nevadí mi že komentuje, jedným uchom dnu a druhým von. Ale VELMI mi lezie na nervy ak ma ide poučať. To poučenie je typu napriklad: ona ma hračky ešte po svojich deťoch ( manžel ma skoro 40tku), že je zvedavá či aj ja som dobrá gazdinna či mi vydržia hračky 40 rokov po detoch. Ďalšia vec, že nieje umenie zarobiť veľa a mať. Ale zarobiť malo a mať. 🤔🤔 ja nemám pocit aby som niečim rozhadzovala. Sme taká klasická rodina . Len mi to dosť vadí a vôbec neviem ako reagovať na tieto jej slova.
Jej vydržala práčka 12r. Prečo mne vydržala len 8r. Že som sa o ňu zle statala. Prečo som kúpila nové poháre ( odpovedala som že veď deti porozbijaju, už majú ja svoj vek ), jej vydržali poháre od svadby a ešte stále ich ma. Proste mi to neskutočne lezie na nervy. Ako by sa išla nadomnou povyšovat, ja už neviem. Ako mám reagovať, lebo mi fakt prasknu už nervy. Hádať sa s ňou nechcem.

meluela
17. jan 2021

Jednym uchom dnu, druhym von 🙂 Asi ma nejaky dovod na to (myslim nejake jej vnutorne rozpory a problemy), skus sa na to pozriet s nahladom. Okrem toho, kto to pride o 40 rokov skontrolovat? Urcite sa na nej da najst aj nieco dobre, skus.

petamich
17. jan 2021

ignorovat alebo jej povedat, ze kedysi sa vyrabali kvalitnejsie veci ako dnes ;) ale asi skor ignorovat

suzitok
17. jan 2021

Mne to pripada, ze sa postavila do ulohy súperky....ignorovala by som..zmenit temu na ine, ked ma takéto reci...

autor
17. jan 2021

@meluela snažím sa. Manžel mi stále dohovára že ona bola takáto stále ( stále si všetko šetrila, nič poriadne nemohli, všetko im zakazovala, schovavala). Narodila sa svojej matke dosť neskoro v 49r. V podstate ju vychovavala staršia žena, a že jej návyky sú dosť, no pre mňa nepochopiteľné.
Rozumiem , aj som jej to veľa krát vysvetľovala že v minulosti boli kvalitnejšie veci ako dnes. Len keby to nebolo take tažke pozerať sa na to s nadhľadom ... inak je svokra fajn človek, dá sa s ňou normalne aj porozprávať. Len to "komandovanie "...

dskjhfdlkdjhl
17. jan 2021

Najlepsie ignorovat, ked nebude reakcia, tak ju to prestane bavit. Ak nie, tak potom je to tak, ze niekomu vydrzi hlupost na cely zivot, no.🙊

alvaluka
17. jan 2021

Ak aj manzel vravi, ze bola vzdy takato, tak s tym nic nenarobis. Ked by odisla, otvorila by som si vino, inak by aj k tomu mala poznamky. Ved predsa vam nesponzoruje nakupy, co robite, tak mozete kupovat podla vlastneho uvazenia. Viem ale pochopit, ze ti to lezie na nervy, ja tiez niekedy neviem odfiltrovat niektore poznamky a zozieram sa ja a nikto iny.

dejka77
17. jan 2021

Na tie hracky si jej mala povedat, ze nech pride po 40 rokoch skontrolovat 😀.

jana_eyre_2
17. jan 2021

Ja zväčša reagujem na podobné rypnutia tak ak už prekypi pohar trpezlivosti: áno, ano viem, som hrozna.. mne hračky pre deti urcite nevydržia ako vám, ja som neschopná.. ani tie poháre neviem udržať od svadby a ešte aj tu práčku som si pokazila po 8rokoch.. je to.somnou strašné, máte pravdu.. aspoň že vo vás majú moje deti dokonalý príklad... Vtedy si ľudia zvyknú uvedomiť že prestreluju..

ivanizna
17. jan 2021

Ja by som jej žartovne povedala, že nech si bude istá a nech sa nebojí, že tebe vydržia nie 40, ale 50 rokov minimálne. Alebo že ona ani netuší, koľko tisícov máte našetrených z toho mála, a tak 😉😁

marca12
17. jan 2021

@jana_eyre_2 takto presne reagujem aj ja. Ano,som nemozna,ano som neschopna,hrozna a funguje to. Sice na chvilu,ale vacsinou tym uzemnim dotycnu osobu.

deti95060810
17. jan 2021

nepomôže ani ignorovanie....niekto má v krvi neustále frflanie.... mne osobne takí ľudia idú na nervy....moja svokruša rada tiež frfle....

negymama
17. jan 2021

tak kazdy mame ine priority a mety v zivote, jej cielom bolo co najviac usetrit a zachovat veci. mozno zila v rodine kde sa uzkostlivo setrilo, sekirovalo a maloco si dopriali.
Povedz jej ze ty mas ine hodnoty a s nou sa nepredbiehas.
napadla mi odpoved mojho byvaleho sefa, ked som hladala aj tu najmensiu chybicku v papieroch /bola som uctovnicka/ "nemusite mat jednotku , staci aj jedna minus."

Tak podobne odpovedaj, ze nechces byt dokonala, na jednotku s hviezdickou v setreni penazi ci veci, staci ti aj dvojka ci jedna minus a s tym si spokojna.

Inak moji svokrovici su podobni a bohuzial to v mnohom prebral aj ich syn, moj muz /nastastie nie v plnom rozsahu/... nic sa nedotykaj, nesahaj, nedovolila dcere jest z plechovej misky, ze odbije smalt, lebo z toho jedol este tvoj otec! skratka ked nieco vydrzalo 30 rokov, musi este dalsich 30 minimalne. Predpokladam ze s tymi 40r hrackami sa jej deti vela nevyhrali...☹

maryetta
17. jan 2021

Skus sa jej niekedy opytat aku mala ona svokru.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
17. jan 2021

kedysi aj svokra vydrzala dlhsie 😁

katus226
17. jan 2021

40 rokov? jeziiis tam sa priam pyta rypnut si, ze "no to vy uz veru neskontrolujete" 😅

autor
17. jan 2021

@maryetta skúšala som , stále povie že: ja som mala ťažký život pri svokre, preto sa snažím aby moja nevesta taký život nemala ..... takže asi takto reaguje .
@elizabet173 to si dobre napísala, inšpirujem sa tým.
A manžel?keďže v čase návštev je poväčšine v práci tak sa mu len "žalujem " .. samozrejme ak je sebou tak jej to vytkne , nech sa do nas nestara

Ešte dokonca aj keď bola ona mladšia (ako nevesta ) všetky svoje veci (oblečenie atď , mala stále v rodičovskom dome 4r po svadbe až sa prestahovala) lebo svokor ma 2 sestry ktoré ešte bývali u nich a nechcela aby jej vzali veci ( oblečenie) toľko viem od svokra.

@katus226 tak veri že áno 🤣 už ma ku 70tke ( samozrejme myslené s humorom , ak by to niekto pochopil zle )

hana_anu
17. jan 2021

Ja by som skusila ju zdvorilejsie odpalkovat. Ale rozumiem, tiez som taka, ze si necham a potom sa trapim 🙂 ale raz aj u teba pretecie pohár trpezlivosti a ozves sa. A bude ti garantujem, lepsie 🙂

diamond444
17. jan 2021

Fuuuu ja by som takú svokru do mojej domácnosti isto už nepustila keby niečo také riešila :D veĺa som čítalaa o podobnej téme ....a niekto tam písal že proste rázne vysvetliť veď máš svoju hrdosť že keď prejde cez dvere ze tadial je to už tvoja domácnosť a keď sa chce stretávať s Vami a s deťmi nech to rešpektuje že ty sa tiež nestarás. Do toho ako žije nech to nerobi ani ona a bud to pochopi alebo sa urazi 🙂

zun
17. jan 2021

Možno sa ona potrebuje uistiť že žila správne. Mám pocit že hocikedy hocikto hovorí hocikomu a nedokáže úplne jednoducho rešpektovať že každý je iný a keď nepýtam sa tak na nezaujíma názor skôr si rieši nejaký mindrak neistotu.

mila23
17. jan 2021

ja mam taku tetu - ma skoro 90 rokov a je to byvala ucitelka. Deti nema, takze svokra nie je,ale komandovala by aj celu rodinu. Ku vsetkemu ma pripomienku ako to robi ona, ako co robit,ako je to lepsie. Utierky takto zaves - je to lepsie. Syn mava horsie znamky z diktatov a moja mama jej to asi vravela. UZ mi volala,ze aby sme s nim tie diktaty trenovali. (no nas to nenapadlo, este ze nam to poradila 🙈) takze jendym uchom dnu a dryhum von.
Inak, moja svokra je tiez taka sporovliva - vzdy ked sme nieco kupili, tak naco, vsak to stare je dobre. Popr. ked sme spomenuli ze nieco ideme kupovat - vytiahla nieco stare zachovale zo skrin.....
vrchol bol,ked mi posunula svoje podprsenky - design ala Madona zo 70. rokov - takze spicate...ze jej su uz male a skoda to vyhodit...🙈 ako keby som si nemala zaco kupit podprsenku.....taky strih by som teraz urcite nenosila....nastastie uz ju to preslo...

cookie29
17. jan 2021

@denden77 neodvážila som sa ale napadlo ma to iste

diamond444
17. jan 2021

@mila23 😁😁😁 no tie podprsenky neviem ako by som sa tvárila 😆😆😆

maryetta
17. jan 2021

Tazky zivot pri svokre.... ona si asi neuvedomuje ze to takto pokracuje. Ak ozaj tak by som povedala ze mas presne ten isty pocit co ona mala pri svokre.
Alebo sa “zmierit” ze je to uz forma demencie.

mila23
17. jan 2021

@diamond444 ja som tiuez nevedela v soku co jej nato povedat...tusim nastastie nebola moja velkost ...

ivanka33
17. jan 2021

Myslím že to je psychická porucha škrečkovať staré veci, niektorí ľudia tým trpia, ja osobne by som nechcela 40 ročné veci, šaty, záclony, poháre a už vôbec by som také staré hračky nedala svojim deťom.... priateľoví rodičia tiež odložili hračky, ale syn ich vôbec nechcel a boli zaprášené aj keď boli v krabici a bŕŕ proste...

denden77
17. jan 2021

@cookie29 moznost a).. alebo moznost b) ze dnes maju bezne zeny za zivot aj 2-3 svokry 😁 ja by som jej to hned splechla.. a nech rozmysla, aspon by sa chvilu "zabavila" 😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica01
17. jan 2021

Ked ti zase takto bude nieco kydat tak sa jej opytaj, ze aky mala ona niekedy vztah so svokrou 😁😂
Pochopi.
A navyse... tebe vydrzia pohare a hracky urcite tiez tak dlho. Hadam aj 50 rokov ti vydrzia.

siska53
17. jan 2021

Neries, povznes sa na to. Kvalita vyrobkov je ina, ako kedysi..