Ako slušne odmietnuť návštevu?

19. jan 2022

Baby... Vyrástla som na dedine na východnom Slovensku, kde som mala jednu dobrú kamošku, ale ako sme poodchadzali na stredné školy a potom ďalej, tak sme ten kontakt nejak stratili. Pred desiatimi rokmi sa ale začala vídať s bratrancom môjho muža, vzali sa a majú spolu deti. Napíšeme si na sviatky, zavoláme si tak štyri krát do roka...
My máme tiež 2 deti a miinulú jar sme si kúpili dom túto v dedinke pri BA, máme hosťovsku izbu a bazén a oni sa nám v lete pozvali na návštevu. Najprv, že ostanú tak 2 noci... Nakoniec, že sa im bude dať aj 5. Tak ostali, deti sa spolu vyšantili v v bazéne, my sme večer popíjali víno a nebolo to vyslovene zle, ale zas ja som varila, vymýšľala program, a oni tu boli v podstate na dovolenke... Nuž a obávam sa, že sa takto pozvú aj tohto roku. Chceme ísť na dovolenku, deti do tábora, na prázdniny k starkej a k mojej sestre a mať aj trochu kľudu sami pre seba.
A už mi tam neostáva žiadny týždeň na nich a bojím sa, že sa zas takto pozvú na pár dní... Ako ich slušne odmietnuť až to príde?

hsara99
19. jan 2022

Veď si nevytváraj problem, ktorý ešte neexistuje. Keď sa pozvú, normálne im vysvetlí že toto leto vám to nevyjde, že už nemáme voľno. Nemáte voči nič nijakú povinnosť.

obleckozaecko
19. jan 2022

Ja by som im protinavrhla, že by sa mohli tentokrát pridať k Vám v nejakej letnej aktivite (napríklad keď budete v ich regióne) pretože máte v pláne aktívne leto s rodinkou. Túra, výlet, kúpanie...

nelinka888
19. jan 2022

Jednoducho by som povedala, že toto leto už máte plány s rodinkou a tak, a keby vám niečo z toho programu vypadlo, tak sa môžete dohodnúť.

marcellka32
19. jan 2022

Ja nechápem ako sa niekto samopozve? To ti zavolá a povie, môžme prísť k vám na 5 dní?? A dáš odpoveď: nie, máme už program ideme preč

martina1201
19. jan 2022

Však povedať im pravdu, prepáčte, ale leto sme si už rozplanovali a máme ho zadelene. Nevieme to zmeniť, lebo sme viazaní na ľudí a termíny.

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silviaa
19. jan 2022

Tak ja by som ocakavala, ze kamoska vas zase pozve ku sebe na revans. Nie si povinna kazde leto im robit 5 dni program.

melynda
19. jan 2022

Zbytočne sa trápiš nad niečím, čo ani nemusí prísť. A ak by sa k vám chceli náhodou aj pozvať a vám to proste nevyhovuje, tak jej to normálne povieš. Nie si predsa povinná ich prijať, ak vy chcete ísť niekam, nie? Kamoška by to proste mala pochopiť

autor
19. jan 2022

@silviaa oni bývajú v rozostavanom dome na dvore spolu s jej rodičmi.

autor
19. jan 2022

@marcellka32 "Zuzi, v lete by sme vás chceli prísť pozrieť, nech sa konečne vidíme. Aspoň na dve noci, nech sa nám tá cesta oplatí, keď vy na náš nemáte čas, keď ste u vašich."
"Zuzi, počuj, ja mám nakoniec v robote voľno celý týždeň, tak by sme mohli ostať až do piatku, nebolo by to super?"

silviaa
19. jan 2022

To je jedno, oni su teraz na tahu, ak to nepochopia zariad sa podla seba, proste sorry nemame cas, toto leto nam to nejako nevyslo.

petamich
19. jan 2022

no a odpovies "Janka super by to bolo ale my uz v lete nemame ani jeden vikend volny 🤷‍♀️ sme to tento rok asi prehnali s aktivitami, prepac snad nabuduce alebo ked sa uvolnime dame vediet"

marcellka32
19. jan 2022

Odpoveď: Janka, vieš čo, my už máme naplánovanu dovolenku, nebudeme doma, ideme do ... (Doplnis kam idete)...hotovo, nech si myslí čo chce

sissy27
19. jan 2022

no tak jej povieš, že ok, ale naozaj len na dve noci (a aj jej povieš ktoré konkrétne, nie aby si myslela, že hociktoré dve noci), lebo my ideme preč... alebo jej rovno povieš, že bohužiaľ tento rok máte celé leto program a tých pár voľných dní si chceme užiť sami vo dvojici.
Hotovo.

mareka49
19. jan 2022

Toto sú tie situácie keď človek nevie povedať nie.
Výborná situácia na učenie sa toho.
Ak ich chceš na par dni, povedz im na tri noci.
Potom ideme tam a tam a to a to.
A keď ich vôbec nechceš tak to isté.
Hlavne sa necit vínna.
Je to tvoj voľný čas.
Alebo sa jej tam ty dohrn, sak co že rozostavané.
Alebo choďte na dovolenku na východ a môžu sa pridať.
Títo samopozyvaci..
Milujem.
Treba to stopnúť abo obmedziť čím skor

juliasb
19. jan 2022

No ty kokos, toto nechápem ako dakto môže urobiť. Dovolenka s ubytovaním zadarmo, jedlo zadarmo nachystané... Cítila by som sa ako pijavica

martina1201
19. jan 2022

No a kde je problém ísť ich pozrieť hoci aj do rozostavaného domu? Prípadne sa stretnúť na ihrisku? Buď spolu chcete byť v kontakte a zároveň ich k sebe pozývať nechcete a teda sa stretnete u nich alebo na ihrisku, alebo sa s nimi nechcete stretávať a rovno im to povedz, že proste nech sa nehnevá, ale jednosmerné návštevy, ktoré sa pozvú samé a svoj pobyt si svojvoľne predĺžia neuznávate. Prípadne im rovno povedz, že minulý rok boli oni u vás, tak tento rok by sa vám patrilo návštevu oplatiť. Uvidíš ako rýchlo nebudú chcieť prísť na návštevu. Výhovorky o rozostavanom dome neuznajú. Predsa od minulého roku hádam aj niečo dorobia. Prípadne im to oznámte teraz ešte skôr než sa oni budú chcieť pozvať. Zavolaj im a povedz, že minulý rok boli oni u vás a tak by ste ich radi toho roku vy prišli pozrieť tiež na pár dní, aby sa vám to oplatilo.....

ferala
19. jan 2022

Ale je zaujímavé ako sa dopredu stresuješ, veď možno vám ani nezavolajú kvôli takýmto plánom.

petamich
19. jan 2022

@ferala ale zavolaju ;) ak si dovolenku napr. nemozu dovolit alebo len chcu vypadnut a u nich boli tyzden - bazen, vinecko a full servis, tak som presvedcena o tom, ze zavolaju

selu11
19. jan 2022

Mňa by zaujímalo, čo si kamarátke odpísala na tú jej poslednú otázku "Nebolo by to super?"
Pretože ak si sa tvárila, že je všetko OK, že ti vôbec nevadí, že ostanú dlhšie, potom sa nečuduj, ak by si to chcela tento rok zopakovať.
Dá sa slušne napísať, že ich rada uvidíš, ale niečo už máte, a tým jednoducho skrátiť návštevu z päť na dva dni alebo ju úplne zrušiť.

bukajka_mata
19. jan 2022

Ja by som sa s tým nekafrala, ak by sme mali proste iný plán, tak by som jej to normálne povedala a ak je to dobrá kamoška, tak by to bez ničoho proste pochopila

ivangeline
19. jan 2022

No nebolo by to super,lebo... a hotovo. Tak ako radia.

danielahamar
19. jan 2022

ja by som jej napísala, že dakujem za pozvanie, ale už máte iné plány😂

lucitta9
19. jan 2022

tak zalezi ake mate vztahy a ci sa chcete stretavat alebo nie 😉 k nam chodia kamarati aj s detmi na predlzene vikendy, ale my sa tesime. Stretneme sa fakt raz za rok, my pokecame, deti sa spolu zabavia. Ale nikdy to nie je o tom ze k nam pridu na tyzden ja robim sluzku. A tiez chodime aj my k nim 😉 Proste chceme sa stretavat, tak sa takto stretavame.
S kym sa stretavat, navstevovat nechcem, toho nepozyvam a ani sa nenecham dotlacit do samopozvania.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prvosienka7
19. jan 2022

Myslím, že už tu bolo popísaných dosť rád, ako slušne odmietnuť, tak ktorú z nich si si vybrala v prípade potreby? 🙂

otazka1
19. jan 2022

Preboha veď je január 😳čo riešiš niečo,čo máš len ty v hlave,že bude o pol roka?a keď to bude naozaj,tak povedz,že máš malo dovolenky a už to máte rozplanované 🤦‍♀️

janickacrazy
19. jan 2022

Ved ju predbehni a napíš jej ty prvá, že sa pozývate ku nim na dovolenku aspoň na 5 dní, že nevadí, že dom je rozostavaný, radi prídete a užijete si full-servis. Myslím, že potom sa už pozývať nebudú, aspon dúfam. 😂

karolinakr
19. jan 2022

Nehrozí, že sa k tebe niekto nasáčkuje na 5 dní bez dovolenia.Bolo tu viac takych tem, a väčšinou bratranec a synovec su takí neokrôchaní..."Zuzi, bolo by to super, nie?" "Nie! "

karolinakr
19. jan 2022

Inak tiež dobre píše janickacrazy...že Zuzi, bolo by to super ísť ku vám na 5 dní, nie? Ale vieš čo rozmyšľala som, ale tento rok my by sme prišli ku vam na 3 týždne , muž si už vybral dovolenku 🙂píp, telefón nedostupný