Ako vám partner pomáha v domácnosti?

27. feb 2020

Ahojte žienky, chcem vedieť váš názor, na pomoc partnera v domácnosti. Sme spolu 8rokov,z toho skoro 3 roky sme manželia. Ja pracujem na polovičný úväzok resp. na dohodu, robím 3 - 4 dni v týždni,a externe chodím do školy. Manžel pracuje z domu. Neviem ci som ja vadna a rozmaznana lebo chcem veľa, alebo mam len normálne požiadavky. Ide o to, že niekedy mám az stavy zúfalstva a plaču že celá domácnosť je na mne. Upratujem a varim iba ja. Manžel ma síce nosí do a z roboty, v tie dni vari nejakú rýchlu večeru on, inak okrem toho nerobí doma nič. Občas keď treba niečo opraviť to spraví ale toho je malo. A ja mam pocit, že okrem upratovania a varenia už ani nič iné nerobím. Robím väčšinou obden, takže keď som každý druhý deň doma, tak všetko upracem, a varim aj obed aj večeru. Kým manžel pracuje z domu, ja všetko nachystám na stôl, aj kedkeď dôjdeme

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evitka83
27. feb 2020

Nevyzadujem od muza pomoc v domacnosti mimo toho, ze po sebe odnesie riad do umyvacky, alebo hodi svoje spinave pradlo do kosa.

pribinak
27. feb 2020

Máte deti? Ak nie, tak dvaja dospeli asi veľký bordel nenarobia.
Nejaké jedlo sa dá aj objednať (sem-tam)
Kúp si umývačku riadu, veľká pomoc
Dobre nevari toľko čo ty, ale robí asi iné veci. Rak si to vymente, rob ty iné veci a on nech vari
Musí byt každý večer varená ve éra? Sem rám môže byt aj sucha nie? Alebo uvar viac a zamraz a o pár dni máš čo vybrať z mrazaku

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
27. feb 2020

Tak nech objedná z restiky

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
27. feb 2020

Tak o akom veľkom upratovaní hovoríš? Vy dvaja bordel nenarobíte. Chod k niekomu kto má 2 deti a potom rýchlo zmeníš názor na bordel

heidy222
27. feb 2020

Je uplne jedno co robia nasi muzi, Ty si nespokojna a to treba riesit. musite si sadnut a najst Kompromis: 1. Ako redukovat mnozstvo prace: napr obed teply, 2 dni to iste, vecera studena... roboticky vysavac, davat pozor na omrvinky a blato z topanok nech sa nemusi tolko upratovat, oblecenie hned do skrine... atd atd
2. Je zaplatit upratovacku 1x do tyzdna problem? 3. Definovat presne kto bude mat aku povinnost, ako casto sa vysava, umyva dlazka atd, kto vynasa smeti... 4. Dat pravidlo Ze Po sebe si muz zo Stola sprace, po sebe da kupelku so poriadku

pribinak
27. feb 2020

Tak potom nejedzte, milujte sa a žite z lásky 😂😂😂😂

denden77
27. feb 2020

mne casto najviac pomoze tym, ze odide 🤣
ked nad jeho necinnostou dvihnem obocie, dozviem sa, ze perie pracka a vysava vysavac 🤣
inak varit aj obedy, aj vecere.. klobuk dole, mohla by som sa na to vies co.. u nas to vecer funguje tak, ze mame obaja zdrave ruky, bezchybny zrak a teda trafime do chladnicky a vieme si pripravit studenu veceru, ci separe, ci navzajom 😁

adamadent
27. feb 2020

Stačí keď si po sebe uprace sám TJ špinavé veci do kosa na prádlo, hrnček z kávy do mycky, keď sa mu niečo rozleje utrie po sebe, nebeha v zablatenych topánkach po byte. Vyslovene nechcem aby upratoval, ani varil potom mam ja robotu navyše.

bucko555
27. feb 2020

Môj manžel pravidelne vari, uprace, poperie, upracie po malej....keďže robíme na zmeny tak sa pri prácach doma striedame ale väčšinou muž stále vari keďže ja som každý deň v práci

deti95060810
27. feb 2020

môj robí ako otrok v automobilke...príde domov a nemá problém zobrať do ruky vysávač a povysávať celý dom, umyť riad , podlahu umýva len on - alebo syn....ja sa hnevám ,lebo sme 4 ženy v dome od 10+ a robia aj chlapi... no hanba...lebo slečny sa alebo povadia ktorá to spraví, alebo sú všetky na mobiloch...🙄😨

fokuska
27. feb 2020

Nepomaha mi... a ja nepomaham jemu. Je od rodicov nauceny, ze po sebe uprata, vie navarit, umyt riad, dat prat, vyvesit pradlo... vsetko co treba. A vsetko to robi rovnako to robim ja.
Zijeme v domacnosti dvaja, tak sa o nu dvaja starame, nie jeden pomaha druhemu.

saskia_98
27. feb 2020

Ked sa naje tak za sebou aj uprata rozumej tanier do myčky a ostatok do chladničky. Ked vidi ze je mycka plna, tak pusti alebo vyberie. Upratovanie .. No vysava a umyva irobot, cize ja len pretriem prach. Ale hracky za malym upratujeme na striedacku. Spinave pradlo hodi automaticky do kosa a aj z kosa vynesie ked vidi ze je plny kos. Okolo maleho kmita ako sa patri. Akurat co, tak varit nevari lebo sa tvari ze nevie varit. 😂 Ale ja som spokojná. 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snowflake07
27. feb 2020

Moj manzel vari,upratuje,perie,pradlo vesa a sklafa iba on,sem tam nieco napecie a najnovsie umyva aj okna.Robi to iba ked nie som doma,lebo vraju zavadziam.Takze si mam dat tenisky a ist behat,ale plavat.On urobi vsetkoooo.Ja ho mam lubit.No ,ale nelub ho.❤

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nickpick
27. feb 2020

som na materskej, upratujem kazdy den cosi, priebezne udrzujem poriadok, partner pracuje full time, taktiez ma zodpovednu pracu, jeho mama ho vychovala tak, ze vie urobit vsetko, od vysavania a umyvania podlahy, po nakupy v potravinach a varenie az po drobne opravy v domacnosti, taktiez je schopny sa postarat o malu, nikdy mi nepovedal, ze nieco neurobi ked som ho poziadala, domacnost a starostlivost o dieta zdielame, zijeme spolu ako rovnocenni partneri, keby mi povedal to co tebe manzel tak mu situaciu velmi rychlo vysvetlim, doba ked mama varila a otec cital noviny je uz vdakabohu minulostou, tak nech sa zobudi...

saskia_98
27. feb 2020

Jednoznacne si ho kup. To je pomocnik na nezaplatenie. Umyvacka a susicka a irobot su veci, bez ktorych odmietam fungovat. 😄

denden77
27. feb 2020

uprimne, ja som sa uz prestala rozculovat.. ak je fakt treba, samozrejme pomoze a spravi.. ale potom chodi este tri dni po byte ako majster svetla 🤦‍♀️🤣 a s tym, ze tvoj muzik nechce suche vecere.. u mna by si mohol akurat tak trhnut nohou.. nech si objedna alebo spravi sam.. pripadne - ak bude hladny, zje aj suchy chleba 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
27. feb 2020

@deti95060810 toto robili aj bratia kym som im nevypla wifi. Jak som vypla net, za hodinu bol vyluxovany cely dom. Odporucam vypnut kazdu sobotu a zapnut az ked bude upratane.

kimivox
27. feb 2020

nemohla by som takto fungovat, mas moj obdiv.
my s muzom spolu zijeme tri roky predtym bol zvyknuty nerobit skoro nic preto som prekvapena ze mi velmi pomaha, navari poprace nema s nicim problem nic neofrfle, zrobi naozaj vsetko a aj s chutou ale musim mu to casto povedat, zadelit ulohy a urobi to raz dva, hned .... to niekedy s nimi jak s detmi proste zena muzovi musi nakazat inak to nepojde. sam od seba maloktory muz nieco urobi a adi to nie je u nich ani normalne 😁

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katty2012
27. feb 2020

no zda sa, ze o vsetkom u vas rozhoduje tvoj manzel....vobec nie si rozmaznana,, len manzel je taky maly macho...zarabas menej, tak makaj, obskakuj ma, rob sluzku..ochh, to je z ktoreho storocia? ale zjavne ty to sama podporujes, pretoze stale robis vsetko, co on vyzaduje

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz