Aký je váš názor na túto situáciu?

martinaka3.5
31. máj 2013

aký je váš názor na danú situáciu: vezieme deti v aute (3 a 5rokov), deti nie sú pripútané, nejdeme ďaleko, staršie dieťa nesedí rovno, ale vrtí sa a pozerá von oknom (nič strašné však nerobí, len nesedí rovno a nepohnuto), otec ho dvakrát upozorní a keď neposlúchne, nečakane a prudko stiahne volant do protismeru a späť, dieťa si pri tom trošku rozbije gambu, lebo ho to vrazilo do sedačky... žena reaguje zvýšeným hlasom, či je normálny a či chce dieťaťu ublížiť, muž na to, že to aby sa deti naučili poslúchať... potom je muž urazený, a nebaví sa ani so ženou ani s deťmi...
ako by ste reagovali vy? je to normálne správanie u muža?

mrka2
31. máj 2013

V prvom rade by som si priputala deti. Aj keby sme sli len na 10 m od domu!!! Nikdy nevies, co sa moze stat. A takeho chlapa by som prizabila! 😠

danim
31. máj 2013

deti maju byt priputane vzdy, vzdy !!!! a potom nech sa vrtia... a chlapovi sa mi zda, ze preskakuje... a deti si rodicia vychovavaju sami.. to len na okraj ( toho posluchania ... ) vela stastia

simonka200
31. máj 2013

Ja by som ani nesadla do auta keby moje deti neboli pripútané...A potom by som pľasla chlapovi cez papuľu nech si uvedomí čo spravil 😠

sirinka
31. máj 2013

@martinaka3. Je nenormalne, ze niekomu sa v dnesnej dobe rychlych aut a hustej premavky zda cudne priputat deti do sedaciek....

zuzana1207
31. máj 2013

najprv si pripútaj deti, nemahú byť čo bez pásu aj ked ideš len kúsok.a tvoj muž je blázon pretože to dieťa si mohol aj zabiť, úrazy hlavy sú veľmi nebezpečné. radím zamyslite sa nad sebou obaja.............

bubelko
31. máj 2013

@martinaka3.5
po prve - deti by nesli nepriputane
po druhe - ked sa mi syn odputal v aute na dialnici - zatiahla som na najblizsie parkovisko a dostal na vyber - bud sa priputa alebo moze vystupit.
po tretie - reakcia muza je sice trocha prudka, ale - ak by musel prudko brzdit (staci nizka rychlost), tak si dieta nieze rozbije trocha gambu, ale prerazi hlavu o predne sedadlo. a su halt deti, ktorym to slovne zjavne vysvetlit nejde a nazorna ukazka, co sa moze stat urobi viac dobra ako zla. nam sa toto stalo v autobuse - a sofer to ani nespravil zamerne. syn sa nechcel priputat, autobus musel brzdit (kvoli nejakemu chodcovi) a sup, mal syn celo v sedadle oproti. odvtedy nemame problem so zapasanim sa v autobuse.

katren
31. máj 2013

@martinaka3.5 nesadam skor, ako deti nepriputam a mm skor nestartuje...ked sa nechceli priputat, nikde sa neslo....takze sa naucili aj proti ich voli, ze treba byt priputany....aj keby som mala ist len susedovi.....to, ze jeden chlap vie soferovat neznamena, ze ten druhy tiez....
a na margo chlapa, tresla by so mu hned "hubovu" omacku....

ivushqa
31. máj 2013

bezpodmienečne pripútať deti pri jazde autom ! muža dať vyšetriť psychiatrovi!!!

wena
31. máj 2013

Deti majú byť pripútané aj keby ste išli 10 metrov a je to na vás - rodičoch, aby ste ich pripútali a dbali na to aby ostali pripútané počas celej cesty.

Po druhé, nie, reakcia otca nie je normálna, človek čo takto reaguje na konflikt nemá čo robiť za volantom.

egyptanka
31. máj 2013

Preco obvinujes muza? Si matka a mala si zabezpecit, aby deti boli priputane. Tym padom, by si nemusela riesi muzovu reakciu.

digysa
31. máj 2013

@martinaka3.5 Neber to tak tragicky.....
Zda sa mi to uplne normalne od chlapa....chlapi su niekedy strasni ...........Ja mam toho mojho rada, ale tiez niekedy urobi take voloviny, ze mu davam podpisat rozvodove papiere.....

Po prve- stalo sa mi to 30 krat, ze deti neboli zapasane......Oni sa zapasu, o chvilu im nieco spadne, tak to musia zdvihnut, musia sa odpasat......potom im kazem, aby sa zapasali........za chvilu chcu pustit DVD-ktore ja nedociahnem, tak jeden sa odpase, aby ho mohol vsunut do prehravaca.....samozrejme ja riadim auto, po 5-tich minutach zase poviem, aby sa zapasali...lebo som si vsimla, ze su odpasani......Ale neustale si stojim za tym, aby boli zapasane. To je dolezite....

Po druhe- raz som urobila presne to iste, co muz.......lebo decka sa nechceli priputat......manzel tam nebol. Ja som ale prudko pribrzdila.....dcera skoro vyskocila na moje sedadlo........Obidve deti prelaknute, cumeli na mna ako puk. Ja im na to vravim:
"A toto sa stane, ked nie ste pripasani.....a ked narazi do nas auto, tak to bude este silnejsie"
Deti: " mamaaaaaaaaa, to bolo super.......urob to este raz" 😖 😒 😝 😎

Neviem, ako by som reagovala v danom momente.......ale hodila by som s nim debatu, ze on nebude skusat ziadne triky a ty sa budes snazit o to, aby boli deti priputane. Urobte kompromis a vysvetlite si situaciu.

simsalabim
31. máj 2013

@martinaka3.5 hadam ste sa z tejto situacie poucili vsetci, a to hlavne tak, ze deti maju sediet priputane v sedacke! Ked iba pri strhnuti volantu si vase dieta rozbilo usta, co by sa stalo pri ozajstnej nehode! Ved by vam deti vyleteli cez predne sklo.... Manzel si asi ani sam neuvedomil, ze to takto dopadne (myslim, ze zamerne detom ublizit nechcel), ale prchkost sa mu vypomstila.
Ja mam za sebou nehodu s mladsou dcerou v aute (bola este babatko) - tiez sme nesli daleko, bolo to asi 2minuty od domu. V meste, v useku, kde som musela spomalit a sla som asi 30km/h do mna vrazilo ine auto - tiez neslo rychlo, asi tych dovolenych 50kh/h,len si vodic nevsimol, ze som musela spomalit. Naraz bola le taky silny, ze zabudovane autoradio vyletelo do zadu. Keby dcera nebola v sedacke, urcite by jej zranenia boli take, ze "rozbite gamby" by som brala vsetkymi desiatimi.

martinaka3.5
autor
31. máj 2013

áno, deti majú byť pripútané - deti dával do auta manžel, ktorý ich nepripútal, lebo ideme len kúsok - to sú jeho slová... áno, mala som ich pripútať ja, v poriadku, beriem, moja obrovská chyba ☹ ... len ma zaujímal názor na reakciu muža a na to, že potom doma s nikým nekomunikuje, ani s deťmi...

martinaka3.5
autor
31. máj 2013

@egyptanka vari len žena má pripútať deti?

kattrin5
31. máj 2013

V prvom rade je to chyba oboch rodicov!! Ja malu priputavam aj ked idem 5 minut do obchodu lebo aj za tych 5 minut mozem mat autonehodu. Takze nezodpovednost a lahostajnost oboch rodicov. .a strahavt volant? To co je za otca?? Takeho by som s prepacenim kopla do r.ti

lubina
31. máj 2013

@martinaka3.5 vzdy priputat deti, aj co i len na par metrov,........potom nebude potrebne riesit podobne situacie a divne spravanie sa muza, lebo aj on mohol dieta priputat, hlavne take male, nie je to len povinnstou zeny.....

dejnas
31. máj 2013

@martinaka3.5 určite nie - al z tvojho príspevku to vyznelo - akoby si obhajaovala, tým, že idete len kúsok to, že deti nie sú pripútané...
úprimne - ja by som s deťmi nenastúpila do auta, ak by manžel "trval" na tom, že nepripútame, veď ideme len kúsok 😝
nechcem sem dávať teraz link na tú českú reklamu spred pár rokov.... lebo je brutálna, ale pravdivá ☹ tiež išli "len kúsok" za roh 😝 😝

egyptanka
31. máj 2013

@martinaka3.5 nie, ale overit si ci su priputane je tvojou povinnostou kvoli bezpecnosti a ked nie tak neodist a doriesit priputanie. Kto to spravi je uz na vasej komunikacii s muzom.

p.j.jacky
31. máj 2013

@martinaka3.5 prepac,ale podla mna nieste zodpovedny ani jeden!!! Nezalezi na tom ako daleko ides autom,ale ze vezies v aute deti,ktore maju BYT priputane,pre ich bezpecnost !!!Obidvaja by ste potrebovali si v aute rozbit gambu! 😠 😠 😠

mimkao
31. máj 2013

@martinaka3.5 najprv som chcela napísať, že ako priúčka bola síce reakcia tvojho muža tvrdá, ale pre dieťa ekektná, ale keď si teraz druhý krát napísala, že on ich dal do auta a nepripútal, tak si myslím, že priúčku by trebalo jemu.

cerez
31. máj 2013

Ak sa mám vyjadriť k správaniu, tak jedine k spoločnému. Deti mali byť pripútané, aj keď na malú vzdialenosť. Strhnúť volant nie je riešenie, ak niečo chcel, mal zastaviť a povedať deťom ako sa majú správať počas jazdy.

macamac
31. máj 2013

a ešte jedna podstatná vec- našťastie v tom jeho zatmení mozgu keď strhával volant do protismeru, nešlo oproti auto 😝
potom by nemalo dieťa rozthanú gambu, ale on možno schladený ten svoj horkokrvný mozog 🤐 priamo na vozovke 🤐

viem, som hnusná,ale nedalo mi

inak súhlasím s babami hore

bubelko
31. máj 2013

@martinaka3.5 po tvojom doplnujucom prispevku - ak muz daval deti do auta a nepriputal ich, ty si mala nastojit na tom, aby boli priputane, ze inak sa nikam nejde. jeden z vas mal mat rozum. a v tom pripade si sa s nim mala povadit este pred tym, nez machroval s volantom. mohli ste sa tomu celemu predstaveniu vyhnut.

traktor
31. máj 2013

..tak takuto lekciu im dal v aute..praktizuje to aj inde , pri inych veciach a tiez pouziva taketo nazorne ukazky? 😅 ..chyba je u oboch..aj u teba a aj u muza..ani jeden ste pri sadnuti nemysleli na to najdôlezitejsie a to na bezpecnost vasich deti..prvy moment nepriputane deti, hoc aj na kratku vzdialenost / je jedno ci muz, ci zena, tu ste zlyhali obaja -su to len vyhovorky, preco musi priputat zena, preco nemôze muz../, druhy moment, ste 2 dospely v aute..ak dieta neobsedi a vymysla, sadnem dozadu a snazim sa zaujat jeho pozornost..ak sa to inak neda, auto odstavim ..a nie prudko stiahnem volant do protismeru a späť..mohlo sa stat aj horsie ako rozbite usta..pred dalsou jazdou sa skuste prosim obaja zamyslet..alebo radsej chodte peso 😅 ..

lenka3007
31. máj 2013

No budem asi opakovat po ostatnych babach... deti maju byt priputane skor, ako nastartujes auto, ked sa to niekomu ťaži, tak nech tlaci furik... Po dalsie, ten chap je dement, po prichode domov (v ziadnom pripade pocas jazdy, keby mu prepalo, mohlo by to zle skoncit, poznala som takeho cloveka, bohuzial) by som mu dala taky vyplach, ze by nevedel kde je sever.. Nie len ze ohrozil celu posadku, ale mohol ohrozit aj inych ucastnikov premavky a sposobit detom sok z jazdy autom... No maximalne nezodpovednost voci detom...

andrejka1974
31. máj 2013

takeho chlapa by som zabila, ja sa bez zaputanych deti ani nepohnem a to putam najmensiu vzadu do vajicka, dalsi syn sa zaputa vedla nej, potom do velkej sedacky dam starsiu dcerku a nakoniec sa zaputam aj ja a manzel puta deti tiez aj seba , nikdy nemozes vediet ciu sa nieco nestane uz na parkovisku

googlinqa
31. máj 2013

no ja by som mala deti priputane aj keby sme sli len na kratku vzdialenost

aristka
31. máj 2013

ja mám deti pripútané aj na krátku vzdialenosť,potom toto netreba riešiť...

nela82
31. máj 2013

@martinaka3.5 deti majú byť pripútané za každých okolností.

sissy27
31. máj 2013

@martinaka3.5 prečo si netrvala na tom, že deti musia byť pripútané? ako pozerám na tvoj status, tak asi doma hráš len vedľajšiu úlohu alebo čo, lebo muž púšťa doma deckám podľa teba nevhodný film a miesto toho, aby si s tým niečo spravila, tak si to napíšeš do statusu... tvoj muž odmietne pripútať deti, ešte robí blbiny na ceste a tvoje riešenie je zas MK... som divná ja??