Bojím sa sťahovania z dediny do mesta.

mrs_mother
13. okt 2019

Ahojte, idem sa trochu vyzalovat, najst iny pohlad na vec. Za kratky cas sa stahujeme s muzom a 2 rocnym synom z dediny z rodinneho domu do mesta do bytu. Mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane viem, ze je to potrebne, lebo v dome zijeme s mojimi rodicmi a tu su vztahy napate, stale nam je vyhadzovane na oci ze sme pod ich strechou...ale to je debata o inom. Je to moj rodny dom, poznam tu kazdeho, tak ako to na dedine byva. Ani mesto do ktoreho sa stahujeme mi nie je cudzie, chodila som tam do skoly, do prace, je vzdialene len 5km, chodime tam pravidelne na nakupy, k lekarom...na sidlisku na ktore ideme byva dokonca aj moja sestra, aj svagrina. Bytik je pekny, prerobený, tesim sa ako si to zariadime, ze bude mat syn vlastnu izbu, lebo teraz u rodicov aj ked mame vlastnu bytovu jednotku tak nemame moc miesta. Tesim sa ze budeme mat blizsie potraviny, ihrisko, nebudem odkazana na auto, na ktorom musi muz chodit do prace, ze len hodim dieta do kocika a vybehneme do obchodu alebo hocikde. V tomto vidim mesto ako vyhodu. Jasne dedina ma svoje caro tak isto, aj ked frflem, ze byvame na ulici kde je vekovy priemer 60rokov, nemam tu ani riadnu kamaratku ani deti vo veku syna. Ale uz len ten pocit ze som doma, ze to tu poznam, ludia su mi znami. Bojim sa ze v meste budem taka stratena, ze vybehnem z panelaku a neuvidim ziadnu znamu tvar. Bude mi to tu chybat. Opustia ma tieto pocity niekedy? A ako si zvykne syn? Ako ste prezivali stahovanie vy? Dakujem

marryen
13. okt 2019

jasné, že si zvykneš..neboj... je to len o zvyku.....ja som sa sťahovala už 3 krát...posledný krát už do svojho domu 😀 a zvykla som si všade..je to len otázka času 🙂

pininka1
13. okt 2019

Ako ti závidím, ja by som išla z domu a z dediny hneď naspäť do mesta. Neboj sa, nájdete si určite kamarátov. A ocenia určite aj dostupnosť všetkého aj to že s malým nebudete musieť stavať skoro do škôlky a školy a keď bude mať aj krúžky nebudete sa vracať neskoro domov. Za mňa je logistika v mestej jednoznačne lepšia ako pri bývaní na dedine.

pribinak
13. okt 2019

Ihriska, materské centra rychlo si najdes kamosky ty aj syn
Kľud a pokoj bude na nezaplatenie.,budete vo svojom a bude to lepsie ako konflikty s rodinou

sarahh09
13. okt 2019

@mrs_mother Akoby som citala o sebe.Sest rokov do zadu som zazila stahovanie do mesta .Mne bolo smutno a hlavne mi chybalo sukromie zahrada,aj pre deti to bolo tazke v tom case 3 a1r..mne to trvalo dlho asi 2 roky ,aby som bola ako tak spokojna ved som isla z domu len pre pokoj v rodine..a dnes znova v mojej rodnej dedinke .Casom sa nam podarilo zohnat svoje byvanie a vratili sme sa naspat..nasla som si vela priatelov.Drzim palce ..mozno casom zozeniete domcek a budete mat svoje..Rodicom treba dokazat ze sa viete o seba postarat a im to bude sto krat luto ako vam..ked tam po vas zostane to ticho..

lenka2710
13. okt 2019

@mrs_mother ja som bola v rovnakej situacii ako si ty! Bývali sme u našich v jednej izbe,ja,manzel a narodená dcerka! Stahovali sme sa,keď mala malá 10 mesiacov! Z domu,do bytu,z dediny, do mesta! Tiež mi nebolo cudzie,chodila som tam tiež k lekárovi,do obchodov a podobne! Muž tu ma rodinu,hneď vedľa vo vchode
Zvykla som si hneď na druhý deň 😁 proste lekari po ruke, nemusím sa spoliehať na autobusy, oproti vchodu potraviny, blízko banka, pošta, ihriska pre malú a viac možností ako na dedine v podobe kruzkov a podobne! Prvé mesiace som síce bola sama, ale postupne,keď som začala.chodiť s malou po ihriskách a detských centrách tak kamosky pribúdali jedna za druhou 😊

elisskah
13. okt 2019

Zbytočne riešiš. Mala by si sa tešiť. Budeš mať kopu nových možností na všetko. Aj na nové priateľstvá.

miadi
13. okt 2019

Je uplne jedno ci mesto ci dedina hlavne ze idete konecne do svojho. To je len taka pohodlnost opustit rodne hniezdo. Keby si bola vtačik rodicia by ta jednoducho vystrcili z hniezda davno ze si velka let si urob si vlastne hniezdo. Tak je to prirodzene. To by bolo o niecom inom keby si sa stahovala zo svojho domu na dedine do bytu v meste, Vsetko mà svoje pre a proti. Na dobre sa rychlo zvykà. Takze je to len na tebe ako sa naladiš či budes hladat pozitiva noveho byvania alebo budes smutit za minulostou. A rodicia si tiez potrebuju odychnut a mat svoj klud. Vztahy budu lepsie a budete si vzacnejsi.

gloria31
14. okt 2019

Viem ako sa cítiš. Ja som sa presťahovala pred 3 týždňami. Celý zivot vo si pamätám som zila v meste a odsťahovala som sa o jedno mesto dalej od svojho doterajšieho bydliska a nadvovazok som pred koncom tehotenstva. Začínam nový zivot a tiež som teraz taka odrezana od sveta ešte tu nikoho nepoznám preto idem urobiť a pozvať mladých co tu bývajú a zatiaľ som v paneláku stretla na návštevu aby som tu niekoho poznala. Môjmu priateľovi sa táto vec nepáči ze načo ale ja potrebujem mat známych v okolí. Určite to urob podobne pomôže to tebe aj tvojej rodine.

klarik707
14. okt 2019

neboj sa ty nic, je to proste strach z noveho prostredia, to ma podla mna kazdy, kto sa niekam takto stahuje. no uvidis, ze za kratky cas ti to uz ako nove nepride a na ihrisku isto postretas aj rovesnicky a budes mat kamosiek a ja jaj

pannama1
14. okt 2019

@mrs_mother neboj sa nic, velmi rychlo si zvyknes a uvidis, ze si najdes aj nove kamaratky. maly si najde kamaratov a uz sa do rodneho domu nebudes chciet ani vratit. je to normalne, ze sa bojis zmeny. viaceri maju s tym problem ale napisala si kopu pozitiv, vdaka ktorym si podla mna velmi rychlo zvyknes na nove prostredie.

vendulka80
14. okt 2019

Ak by som si mala vybrať medzi bývaním u rodicov alebo svokrovcov a bývaním bars aj na posede v hore tak idem byvat na posed. Za ten pokoj mi to stoji a to viem o com hovorim... my sme od nasich “ušli” z maleho mesta na dedinu a šla by som este ďalej.