Bývalý partner je zadaný a neviem sa s tým zmieriť

1. jan 2021

Boli sme spolu rok, obaja mame 30, vztah neboj najlepsi. Nevazil si ma. chcel na mne zmenit uplne vsetko. Na rozchode sme sa dohodli a cez leto som sa od neho odstahovala. Zostali sme priatelia, lebo mimo vztahu sme si rozumeli. stretli sa sporadicky na kave raz do mesiaca a inak si kazdy siel vlastnou cestou. Pred mesiacom bol z jeho strany pokus o navrat, stravili sme spolu vikend. avsak rozum mi vravel, ze by som s nim nebola stastna a islo to do stratena. Minuly tyzden mi oznamil, ze ma priatelku, popriala som mu vela stastia a uplne som prerusila kontakt. Odvtedy len placem, chyba mi a neviem ako z toho vono. Viem ze by som s nim nebola stastna, racionalne si vsetko zdovodnim a chcem nanho zabudnut, ale kazde rano sa budim s hrcou v hrdle a slzami v ociach. Nikdy sa mi nic podobne nestalo, ako s tym bojovat ked hlava vravi jedno a srdce druhe?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikaaa444
1. jan 2021

Ako by si o mne pisala ../ ono žiadne rady nepomôžu ani neexistujú... treba to nechat preboliet a casom to prejde samo . Možno budeš mat to stastie a nebude to trvať dlho . Mne to trvalo 2 roky :/ prajem veľa šťastia ❤️ Casom sa na to budeš pozerať úplne inak

autor
1. jan 2021

@elizabet173 viem ze ma pravo na vztah, dokonca som mu to uprimne priala ked sa mi priznal. Uvedomujem si vsetky veci racionalne, stale si dookola opakujem co vsetko bolo zle, premietam si v mysli nase hadky a to ako mu na mne vsetko vadilo. A nic mi nepomaha.. mas pravdu, asi sa len moje ego nevie zmierit s tym, ze on uz niekoho ma a ja som sama. Len neviem ako to prekonat.

raszuz
1. jan 2021

@kikaaa444 presne, vyse 2 rokov trvalo aj mne, kym som sa dostala z rozchodu po 7.5 rocnom vztahu...

elizabet173
1. jan 2021

uvedom si, ze umaranim sa nezmyselnymi myslienkami a smutkom si vlastne dobrovolne skracujes zivot. Nikto ti nevrati dnesny den, minuly tyzden, ktory si zabila smutenim za niekym, kto za to vobec nestal. Nudis sa, to je problem, keby si mala 12 hodinovu sichtu a doma dve male deti, nemala by si cas rozmyslat nad somarinami. Prihlas sa do nemocnice ako dobrovolnik, garantujem ti, ze na taketo myslienky cas mat nebudes

kittykat22
1. jan 2021

myslim ze jedine co place je tvoje ego 😅 pretoze ty si bola ta co chcel, ty si bola ta o ktoru mal zaujem a odmietala, a zrazu ta vymenil. A niesi jedina ktora to tak ma 🙂 Je ti smutno pretoze on si uz niekoho nasiel a ty si sama. Dokonca ta ku stastiu ani nepotrebuje. Nechyba ti ex - chyba ti vztah a mat niekoho kto ta potrebuje a ma ta rad. Zameraj sa na najdenie noveho vztahu 🙂

lintu
1. jan 2021

Tym, ze ste spolu udrzovali nadalej kontakt, si pravdepodobne nemala prilezitost vnutorne sa s nim rozist. Tak teraz to prislo. Neboj, prejde to. Chce to cas. Idealne nesediet, nerozmyslat, ale zamestnat si hlavu niecim inym.

lubiss
1. jan 2021

najvyssi cas zamerat sa na to ze si najdes niekoho kto ta nebude chciet menit a bude si ta vazit..a ked takeho najdes potom zistit jaka si bola sprosta ked si koli hentomu vyplakavala...a lozenie po kavach po rozchode neviem k comu je dobre a akoze "sme kamarati" potom to takto dopada zbytocne nariekanie lebo furt sa tam zivi nejaka nadej bud u jedneho alebo u druheho....

zuzanka.zuzu
1. jan 2021

"popriala som mu vela stastia a uplne som prerusila kontakt" najlepšie čo si mohla urobiť 🙂 teraz si trošku poplačeš a nájdeš niekoho pre seba, držím palce

basska_b
1. jan 2021

Kamarátka mala takéto stavy, ktoré trvali asi 3 roky po rozchode. Opustil ju on, onedlho si našiel náhradu a potom aj tu babu vymenil a zas mal inú. Ona plakala stále, stále sledovala jeho facebook a facebook tých bab, chcela sa s ním stále stretnúť a niečo "uzavrieť", videla ich spolu v meste a plakala mi: "bože, on je úplne v pohode. On je v pohode. Pozerá na mňa, že ja trpím a je mu to jedno."

Vyliečil to až čas a fakt, že sa vrhla na iné životné výzvy, štúdium, kariéra, odsťahovala sa do zahraničia.

danica2711
1. jan 2021

uvedom si, že to je len tvoje urazené ego - rozišli ste sa (vtedy si neplakala?), pokúsil sa o návrat, ty si ho (rozumne) odmietla a cítila si sa ako majster sveta. A zrazu bum, nebola si preňho až taká vzácna a žiadúca ako si si myslela, prišla iná žena. To, čo ťa teraz trápi, nie je láska a bolesť z rozchodu, len urazenosť a žiarlivosť. Ale na koho? Veď ste sa rozišli, pretože podľa tvojich slov za veľa nestál! Veď ho vlastne nechceš, to, čo ťa bolí, je jedine pád z piedestálu. Môj dedko v takýchto situáciách hovorieval: si ako pes na kope sena - nežerie to, ale stráži to

autor
1. jan 2021

@danica2711 mas uplnu pravdu vo vsetkom. Najhosie je, ze si to cele uvedomujem, ze je to iba urazene ego. Tym padom by to malo odist, ale neodchadza 🙈 nechcem si hladat niekoho iba ako naplast, no bojim sa, ze kym budem sama tak moja mysel bude stale bludit smerom k ex, aj ked uplne nezmyselne, lebo si to nezasluzi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
1. jan 2021

neplaš sa, vydrž, čas robí zázraky... nikoho nasilu nehľadaj, trpezlivo počkaj, kým stretneš niekoho, kto ťa naozaj zaujme a nebude len náplasťou

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miro1360
1. jan 2021

Abstinenčný príznak. Klin sa klinom vybíja - nájdi si teda nového, ono to funguje, robí to tak väčšina.

moonlight1210
1. jan 2021

@miro1360 to je zla rada. Moze trafit nahodne na toho praveho na prvu dobru, to hej.

Ale skor si z neho urobi len Prevoznika. Pouzije ho na to, aby sa otriasla z tohto vztahu, konecne bude mat srdce volne a otvori ho uz dalsiemu. A tento chudak si zlizne vsetku jej nevyrovnanost a na vrch rozchod pre tretieho.
Alebo este horsie - z vdacnosti, zvyku a lutosti to s nim bude nasilu tahat este par rokov, nez mu povie, ze u nej to uz davno vyhaslo. Popripade sa to za nevhodnej konstelavie zvrhne na neveru.
Nehovorim, ze to urobi vedome, ale podvedome ho takmer urcite iba pouzije. Je to prirodzene pre tych, co su po rozchode citivo hodne rozhodeni.

Takze ziaden klin klinom. To je bezohladne.

pitusa
1. jan 2021

Plač, plač a plač. Pripusti si tú bolesť. Odpusti si, že si sa zaľúbila do nesprávneho. Ale nerob mu zle.

miro1360
1. jan 2021

@moonlight1210 Máš aj niečo pozitívnejšie či vždy to dopadne takto tragicky? :D

moonlight1210
1. jan 2021

@miro1360 tych pozitivnych, kde hned po rozchode/rozvode si ktosi nasiel spravneho zivotneho partnera/ku, je zial malicko.

Vacsina si najprv na prvom ochotnom partnerovi vybije rozharane emocie a konecne sa rozhliadne po skutocnom objekte zaujmu.

Takze nemozem sluzit. 🙂

miro1360
1. jan 2021

@moonlight1210 Takže je tam nádej :D

autor
2. jan 2021

@moonlight1210 toto poznam velmi dobre, ale skor z tej druhej strany - tym ze som mila a nie nejaka bestia, tak sa na mna vzdy namotali chlapi po rozchode so zlomenym srdcom. Vyliali so ho u mna, vyplakali sa mi na ramene ze im chyba byvala a usli 🙂

lily14
24. júl 2021

Ako to dopadlo? Práve riešim podobne??

autor
24. júl 2021

@lily14 s odstupom casu mozem len napisat, ze najlepsie ako len mohlo 😅 nevyslo mu to s tou babou, tiez som niekoho mala a tiez to nevyslo. Este sme to raz skusali, ale pocas toho som si uvedomila, ze takeho partnera nechcem. Takze som sama a je mi fajn 🤷🏻‍♀️

lily14
24. júl 2021

To ste stihli za 5 mesiacov už mať aj nových??

autor
24. júl 2021

@lily14 ved sme boli rozideni od minuleho leta. Co som mala drzat celibat dalsich 5 rokov? 😄

lily14
24. júl 2021

Pravda 🙂

autor
24. júl 2021

@lily14 viem ti dat iba jedno poucenie sa z celej tejto situacie. Ak raz nieco skoncilo, tak sa to pre nieco stalo. A malokedy sa ten dovod/pricina len tak vytrati alebo sa clovek zmeni. To, ze ti ex chyba je pravdepodobne len citove zblbnutie, ale realne sa treba zamysliet ci mas co lutovat, ked uz s nim nie si. Zide z oci, zide z mysle plati na 100%. Treba prerusit kontakt a zamerat sa na nieco, co ti prinasa radost.