Bývanie u svokrovcov - rozdielne názory a manžel v zahraniči

nataliazuzana
8. jún 2014

Chcem sa len porozprávať, preto som si aj založila nový nick, bývame u svokrovcov, čo samo o sebe nie je také strašné, ale nie je to ani nič príjemné... Ako vždy rovnaké problémy - žijú inak, iné zvyky, spôsoby... Problém je, že nežijú ako rodina, každý ma svoj televízor a žije sám, my bývame s nimi, ale manžel pracuje v zahraničí, čiže som tu sama, sama jem, sama žijem, som stále sama v izbe, aj keď sme napríklad dvaja v izbe, komunikácia nulová.... nič spolu nerobia, nika nechodia, nič... Dalo by sa to vydržať - chceme ušetriť, aby sme si zariadili vlastné bývanie, chcem si kúpiť byt, ale najhoršie je, že manžel ma nepodporuje... On problém nevidí - proste preňho je to normálne, on tak vyrástol a sú to jeho rodičia, čiže on z domu nikdy neodišiel, takže to nepociťuje nijak. Ja už neviem čo robiť... Ak sa ozvem - tak len ma zahriakne, že nemám rada jeho rodinu... Chcela som odísť, ale nemáme na to financie... Chcem tu urobiť zmeny - tak to len zavrhne, lebo je to zbytočné... Čakáme dieťa a ja si neviem poradiť. Stále som sama, Jem pri počítači, po večeroch pozerám seriály na počitači.. proste strašná samota... Ak by si chcel niekto pokecať, pokojne napíšte sem, alebo aj cez správy, to by bolo lepšie.. 🙂

adri266
9. jún 2014

@nataliazuzana si ozaj z KOmarna? A co tak sa stretavat s babami zo skupiny zien, ktore su z Komarna? Najdi si ine rovnako postihnute mamicky aj cakatelky. Zacni chodit von, medzi ludi, ci si na rizikovom? Myslim, ze byt sama a osamela je v Tvojom pripade Tvoja volba. Nie svokrovci Ti maju robit program, ale Ty sama.
A ked uz nevies co a ako, kup si psika, alebo macicku.
No a teraz pride velke ALE. Vedela si, ze jeho rodicia ziju takym sposobom pred svadbou? Uz to, ze Tvoj manzel nie je ochotny sa o tom bavit, o niecom znaci. A teda to, ze ked aj budete mat svoje byvanie, a bude pracovat na SK, caka Ta rovnaky scenar. On pri svojej TV, Ty v kuchyni alebo s dietatom.
No dufam, ze sa mylim.

zuzanakralova4
9. jún 2014

vybehni za svojimi rodicmi alebo znamimi a na svokrovcoch sa vykasli...neboj sa ked budes mat dietatko uz nikdy nebudes sama 🙂

nataliazuzana
autor
9. jún 2014

nie nie som zKomárna, ja som aj písala, že nick mám vymyslený, som na koňovi už dlhšie, tak pre istotu.. Pre mňa je to veľká zmena, lebo naša rodina sa neustále stretáva, keď som ešte bývala s našimi, stále sme o nieočm kecali, usmievali sa na seba, srandovali, chodili niekam a teraz nič... ticho, nezáujem a samozrejme naprieky... ja povešiam prádlo - podotýkam svoje a svokra mi ho poprevešuje inak... a také nápady - že sa s ňou porozprávaj a vyjasnite si to - to sa nedá... s ňou sa nedá rozprávať... s manželom celý natešení sme oznamovali že bude dievčatko - ona len odvrkla že šak to je jendo čo to bude a odišla z miestnosti... proste je mi tu smutno... chodievam za našimi, lenže stále sa to nedá, svokrovci bývajú ďaleko od mesta a stále chodiť hore dole na aute je nákladné a autobusy chodia zriedkakedy... jj vedela som pred svadbou, že sú iní, ale že až tak - to som netušila... ja som z inej rodiny a preto si neviem zvyknúť... a zvieratko nepripadá do úvahy, lebo toto je ich dom, nie náš... a môj manžel nie je rovnaký, on práveže rád niečo podniká, niekam chodí, srandujeme, jeme spolu a tak, len on si neuvedpmil, že je ženatý, lebo ostal bývať doma... keď som kúpila žinku na umývanie, tak sa pýtal, že načo veď v kúpelni žinka je... a ke´d som sa ho opýtala, že či by sa on umýval s tou žinkou ako aj môj otec, tak že nie... a vtedy ho trklo.. lenže aj tak si to neuvedomuje v plnej miere, nemáme veľmi peniaze a šetríme na vlastné bývanie, čiže nás svokrovci v podstate živia, áno, aj my občas niečo kúpime, ale väčšinou oni... keď je manžel v zahraničí pre mňa samú sa neoplatí variť, čiže jem, to čo navaria oni... pre neho je normálne otvori´t chladničku a čokoľvek si z nej vybrať, ale ja sa cítim hrozne... ako keby som brala z cuzdieho... a keď chcem kúpiť skriňu do kúpeľky - tak že vraj načo, že to je zbytočné - tam nie je ani polička, čiže všetko máme v izbe - kozmetiku, uteráky, čistiace prostriedky, fén, kulmu, proste všetko a keď sa idem sprchovať vyzreám jak na nejakej rekreácii - do ruky uetrák, šampón, kondicionér, sprchovací gél, oblečenie, fén atď... prenášam hore dole všetko ako idiot... a keď som ho prosila o botník - načo, veď topánky môžem dať do garáže - dala som, troje čižmy mi prekusali myši a zvyšné sú celé od ich trusu, fuj, už ich neobujem.... proste niekedy je to des... ja by som aj každý deň chodial do mesta, lenže je to dosť km a je to finančne náročné... :( a aj tak mám dosť učenia, len mi chýbajú tie rozhovory, srandičky a všetko to, čo som mala doma.. :(

janickacrazy
9. jún 2014

@nataliazuzana Preco nejdes za manzelom do zahranicia? Ja som tak bola v pohode, tam som aj otehotnela, aj do poradne chodila, no potom porodit som prisla domov. Stale lepsie ako sama u svokrovcov. Chod aspon na par tyzdnov alebo mesiacov, uvidis ako ozijes.

nataliazuzana
autor
9. jún 2014

Ja chodím tu do školy aj do práce, nemôžem odísť :( a Tam by som nemala kde byť a tak aspoň aj ja zarobím aspoň niečo... viem, že musím len vydržať, len ono niekedy to už sa proste nedá :(

laila22
9. jún 2014

@nataliazuzana a keby ste sa prestahovali k Vasim? ty by si bola doma a mazel je zvacsa v zahranicí..

janickacrazy
9. jún 2014

@nataliazuzana Jaj tak, no aspon nie si stale doma so svekrusou. Dufam, ze sa vam podari coskoro odstahovat a muz dokedy planuje robit v zahranici? Ja ti rozumiem, lebo aj moj tak robil a do 2 rokov maleho som bola striedavo tu a striedavo tam s nim a ked som bola sama tu tiez mi bolo smutno a citila som sa niekedy sama plus maly prvych 6 mesiacov prakticky prereval, maval hrozne koliky, potom sme zistili, ze je alergicky na mlieko, tak potom sa to zlepsilo. Dufam, ze nebudes aj potom sama so svokovcami ked sa ti male narodi, lebo to bude asi tazke pre teba.

lenbea
9. jún 2014

@nataliazuzana no ja Ti len tolko poviem, že keby Ti chceli robiť strašne spoločnosť, šlo by Ti to ešte viac na nervy. potrebuješ mať určite sukromie a aj tak ich Ty nezmeniš. ale keby sa dalo, mali by ste ako rodina byvať sami, nie s nimi. moja svokra si asi myslela, že ked sem pridem, že jej idem robiť spoločnsoť, ale ja som potrebovala sukromie. aj s mojim manželom, ktory to vôbec tak neberie a jemu nevadi, že jeho matka všetko počuva, všetko o nas vie, on by dokonca bez nej asi nevedel žiť... hej, stretavaj sa so seberovnymi a bud rada, že ta svokrovci neotravuju.ked sa narodi male, zmeni sa to, ale ktovie, či k lepšiemu. u nas ovela k horšiemu...

mamavera
9. jún 2014

@nataliazuzana užívaj si chvíle samoty a ticha, o pár mesiacov ti na niekoľko rokov končia. Nechápem, prečo si doma, si na rizikovom? Nemáš vychádzky? Vydrž, si tam preto, aby ste raz mali vlastné bývanie, čo by za to dali nevesty, ktorých svokra je ako vegeta - do všetkého sa mieša....

janickacrazy
10. jún 2014

@mamavera Pisala vyssie, ze chodi do prace aj do skoly, takze doma je len po veceroch a cez vikend asi, takze si myslim, ze to nemoze byt zase take zle, horsie to bude, ak sa narodi male a manzel bude stale prec.

mala_hobitka
10. jún 2014

mali by ste sa s manzelom dohodnut ze ked uz bude male ze sa vrati, ziadne peniaze nestoja za to aby ste sa odcudzili a ked bude mala na svete budes ho potrebovat vedla seba 😉

nataliazuzana
autor
10. jún 2014

To ano, budem ho potrebovat, ved to bol aj plan... dokonca sme sa chceli prestahovat do bytu, lenze pomery sa skomplikovail, aj u neho v praci aj u na v skole.. proste neda sa to... to su kazdodenne nervy... ale uz sme sa konecnce s amanzelom porozpravali tak otvorenejsie - zacalo to hadkou :D ale urobia sa zmeny, ja som proste trvala na svojom a neustupila som, tak sme sa na nejakych veciach dohodli... konecne... takto by sa to dalej nedalo, len nas caka ta najhorsia cast - sandut so svokrovcami a pokecat s nimi, urcit pravidla, priestory... musime si vyhradit nejake veci, lebo takto sa zit neda... svagrina sa cape v kupelni dve hodiny a nam ostatnym potom nezvysi tepla voda, to sa teraz este da vydrzat, ved nie som z cukru, ale malicke bude musiet mat teplu vodu, takze sa jendoznacne musia urcit pravidla... a nielen na vodu, ale aj ine veci... kuip sa skrina do kupelne - nebudem nosit veci ako idiot zabalene v uteraku, urobi sa botnik na topanky, zatepli sa chodba, kupi sa kotol na drevo, do kuchyne sa kupi skrina, urcia sa policky - na ktorych budu nase veci a na ktorych budu ich veci, talto sa zit neda, jak partia na vylete, to proste nejde... kym budeme mat vlastne byvanie musime nejako rpezit... ja sa len obavam ako to bude ked bude male na svete, ci sa nebude snazit svokra presadzovat nejake pravidla alebo tak... lebo ona je taka, ze ak dieta nechce nieco jest, tak nenuti, ona hocikedy varila aj dva druhy jedla, lebo jej detom to nechuti a vymyslanie... zas na toto ja nie som... a som veeeelmi zasadova - ak odkladam nejaku vec na jendo miesto, viem ze ju tam anjdem, lenze oni su bordelari, neskutocniiii... tu neviem nikdy nic anjst, proste des a hruza...prekladaju veci hore dole, kluce si davaju robit kazdy mesiac nove, ebp ich nikdy nevedia najst a zaplovace a noznice a mobily, nabjacky... proste to sa neda... cele dni nic nerobia, len televizor, nic ich nezaujima, nika nechodia... rozpravat sa s nimi da len o mackach, telenovelach a mozno este o jedle... proste hruuuza... ja na toto nie som zvyknuta a ani nechcem aby moje deti boli take... bude to drina riadna... fuuu

moncsi1208
13. jún 2014

@nataliazuzana ja mam kamosku,akoby som pocula jej pribeh a nikto ju nepochopi.preco furt protestuje,ved je tok tak pohodlne.citam tvoj pribeh a vidim ta v tej situacii.dufam,ze sa vam podari co najrychlejsie sa odstahovat,aby ste si na tu situaciu prilis nezvykli a potom nech ti manzel nepovedal,ze naco kupit byt ci dom-podobne ako so zinkou,so skrinou...drzim vam palce 🙂

levica1313
14. jún 2014

@nataliazuzana nezúfaj,dieta ti tu samotu patrične vyplní a buddeš rada ked sa ti svokrovci nebudu do ničoho miešat... 😎

levica1313
14. jún 2014

@nataliazuzana ,ja by som počas tvojho tehotenstva odišla bývat k vašim a išla ku svokrovcom vtedy,ked vieš,že má dojst manžel..

zuzulos1
27. jún 2014

Ja mam tento isty problem. Aj s tym, ze stale studujem. Svokra mi sice varuje maleho, pomaha mi.... ale zhaname vlastne byvanie. UZ SA NEMOZEM DOCKAT! Su to, ked sa to tak vezme, malickosti. No tie dokazu poriadne zavazit. Rozpravat sa o niecom? To je len ohovaranie, ziadne pozitivne veci.. je to na prasky.. Nebudem tu rozpisovat vsetko, je toho vela. najprv som si pripadala..... nevdacna? ale nie je to tak, uz som si pomaly zacala zvykat na tento zivot, ale nastastie som si dala STOP, ja takato nechcem byt a nebudem. Tiez som vyrastala v UUUPLNE inej rodine, kde sdme sa vedeli pohladkat, posrandovat, proste si vychadzat a rozumiet si. .... tu je to uplne inak. Tak si drzme palce, nech sa nam cim skor podari mat SVOJU rodinku 🙂

kitty88
27. jún 2014

@nataliazuzana poviem ti len jedno, ak sa ti to teraz zda zle, ver tomu, ze po porode to bude este ovela horsie, viem o com hovorim... najhorsie bude, ze budes stale doma, manzel prec a vsetko ti pojde na nervy dvojnasobne, nedajboze ak sa ti svokra zacne montovat do vychovy... my sme byvali u svokrovcov dva roky, pred porodom to este slo, ale potom cim dalej, tym horsie a tak v zaujme mojho dusevneho zdravia a zachovania aspon akych-takych vztahov sme sa museli odstahovat, aj ked nasa situacia tiez nie je ruzova a zijeme doslova od vyplaty do vyplaty (muzovej, ja poberam len rodicak), ale konecne sa nam lepsie dycha 😉 je to na nezaplatenie

benee
11. sep 2014

@nataliazuzana niesi sama mam to uplne rovnako ako ty :(

koala7
11. sep 2014

Ak by sme sa s manzelom rozhodli zit oddelene, a on prec z krajiny, zila by som u svojich rodicov za kazdu cenu alebo by som si prenajala svoju garsonku. Ani za milion by som netrpela to co ty. Preco nemozes byt u vasich? Alebo si najdi sama nieco male vlastne ked pracujes!? A manzel zaraba v zahranici! Preboha ved peniaze nie su vsetko, ked kvalita zivota je na ****

grediova
1. nov 2017

@nataliazuzana ahoj ja mám podobný problém ja bývam tiež u svokrovcov na dedine a nie a nie si zvyknúť,môj svokor totižto dosť pije a ako sa nám narodil malý tak je to ešte horšie.stala sa taká vec že môj svokor urazil moju rodinu keď bol opili a ja ho odvtedy neznášam a nemôžem ho ani cítiť.svokra je v pohode ale svokor katastrofa tiež u nás doma to bolo úplne iné☹

mondolina
1. nov 2017

@nataliazuzana
Svokrovci ťa živia, poskytujú strechu nad hlavou.
Keď sa Ti nepáči ich spôsob života, pobal si igelitky a choď k rodičom.