Bývanie v jednoizbovom byte

juli268
20. júl 2015

dobry potrebujem nejak usmernit mame jedno izbovy byt a uz mi tu lezie vsetko na nervy zakopavam o vsetko mam jedno dieta ale tych veci je neskutocne vela muz sa mi zacina vzdalovat a pomaly ho za to vsetko obvinujem boli ste v podobnej situacii ked ste zili v jednoizbaku ?

nicolle21
20. júl 2015

v uplne rovnakej ☹ riesime nove byvanie momentalne,ale ja uz dakedy nemam sil.. a to rodicia byvaju blizko a maleho veci,ktore su uz vyradene su u nich.. nevedela by som existovat este aj keby som tu musela mat sklad..

nela1916
20. júl 2015

@juli268 Poznám, svojho času sme takto bývali v podnájme s rodičmi. Strašne sa nám v tom priestore pošramotili vzťahy, od tých čias už viem, čo je to ozajstná rodinná ponorka. Držím palce v prípadnom hľadaní niečoho väčšieho, naozaj vrelo odporúčam.

frozenelza
20. júl 2015

Nasi susedia su v jednoizbaku 5ti....a nic ine im nezostava len fungovat. Su vdacny ze maju strechu nad hlavou!!!!!Zbytocnosti do pivnice, na charitu, skrine na chodbu po plafon, na jednu stenu v izbe tiez....kupovat menej somarin, dieta nemusi mat vsetky nepotrebne hluposti....a tesit sa ze mate svoje. Vela ludi take stastie nema....

janickacrazy
20. júl 2015

@juli268 Moja kamoška býva v 1izbáku takisto majú jedno dieťa a sú spokojní. Poviem ti prečo, predtým mala totiž 10 rokov krásny veľký slnečný 3izbák, ale s bývalým nemohli mať deti, tak bola z toho nešťastná. Teraz má síce menej penazí, ale malú by nevymenila ani za dva štvorizbáky. 😉 Všetky zbytočné veci vyhod alebo podaruj, prípadne popros rodičov alebo starých rodičov, či si možeš u nich nechať nejaké veci, ktoré momentálne nepotrebuješ, ale nechceš ich vyhodiť. Neviem ako ste na tom finančne, či si možete dovoliť kúpiť vačší byt, ak nie, tak budeš musieť vydržať.

juli268
autor
20. júl 2015

@frozenelza ved my sme velmi radi ze mame vlastne byvane prvej sme byvali v garzonke a boli sme stastny ked sme odtial odisli lebo to bolo skoro sme sa pozabijali 🙂 ale tu uz zacina byt tiez tesno ...keby sme aspon tu chodbu vonku mohli pouzit ale len ked necham papuce pred dverami uz pocujem susedov ako ohovaraju za dverami ze tam robime skladisko ....no budeme musiet niejak vydrzat 🙂 ale bojim sa aby nas to nestalo nas vztah s partnerom

frozenelza
20. júl 2015

@juli268 neboj nestame sa nic co sami nedovolite!!!! 🙂.
Susedov si nevyberieme, .....ale tak rozmyslam, ze priestor pri dverach, pokial tam nieje elektr.rozvodova skrina, mozete odkupit na bytovom...teda aspon tu to tak robia bezne....

kefrinky
20. júl 2015

Jááj tak toto j dobry prispevok...my mame obdobnu situaciu, sice babo este nemameale cakame, a v blizkej buducnosti sa asi nasa situacia nezmeni a to este sme so psom. 😀 Takze otazka priestoru, veci pre nas nieto este pre malu stale riesime, a teraz este uplenlivejsie, ze nas bude o jedneho viac.
Kvoli postielke ide prec jedna cast sedacky, kvoli komode pre malu ide prec pocitacovy kutik so stolickou, no musime platat tak ako sa da, aby sme sa pomestili 😝
Som sama zvedava ako to bude v reale a ked zacne chodit.... a to sme este na 4 -tom, bez vytahu a bez kocikarne a od jedinej miestnosti ma kluce len domovnicka a ta ich dat nechce....
Tak vsetkym, ktori su v podobnej situacie prajem pevne nervy a hlavne sa tesit aj z toho 1-izb. v dnesnej dobe.... 😵

silaviat
20. júl 2015

aj jednoizbak moze byt priestranny a krasny ..popozeraj net su tam rozne skvele napady ako usetrit miesto ... nabytok co setri miesto ..vstavane skrine a podobne .. aj architekt je dobra investicia ak na to mas..ak nie travte spolocne chvile na vyletoch spolu...upevni to rodinu a nebudete mat ponorkovu chorobu 😉

juli268
autor
20. júl 2015

@kefrinky my sme tiez byvali na stvorke bez vytahu a kocikarne ..kocik sme nechavali na chodbe a to bolo frflania od susedov co tam byvali my sme boli len v podnajme....ale z jednej strany ich aj chapem bol rovno pod schránkami ale kam sme si ho mali odlozit a na stvrte ho trepat ved by som dusu vyplula...a kondicka sa mi teda zlepsila ked som rano isla do opchodu,na pieskovisko,prechadzku ....za den aj 5x a ak som nieco zabudla tak koniec...tento byt mame nastastie uz s vytahom a bola to podmienka cislo jeden pri hladani 😀

kefrinky
20. júl 2015

@juli268
verim verim, s tym behanim hore dole, staci mi aj teraz so psom.....alebo ked som si musela vynasat hore bicykel, zlata ceresnicka po takom fajnom vyjazde hehe...
kde ho budeme nakoniec nechavat, alebo sa dostaneme predsa len k tym klucom, este neviem, vravela som priatelovi, ze nech tam ide za tou domovnickou spolu, bo ona nie je moc hmmm "mila".....a tiez niektori susedia im je zatazko zamykat branu, cize nechat kocik len tak v chodbe.....
V case vyberu bytu to malo byt len na cca 2 roky, je z toho 10 rokov, cize vtedy ma to netankovalo, ze co kocik.... 😀
ale ja verim, ze nejako to dopadne, uz len sa nechat prekvapit ako..

cyklohracky_puky
21. júl 2015

Ahoj ja som bývala v jednoizbovom byte s dvoma detmi aj pes a bolo to krásne obdobie .Záleží ako si to tam ľudia vytvoria.Bolo to nádherné obdobie.

jabatko
21. júl 2015

..tiež bývame v jednoizbáku, ale my sme ho komplet prerobili, z kuchyne sme spravili izbu pre deti (malú, ale stačí), kuchyňa išla do chodby, odkladací priestor je riešený vo výške (vstavaná skriňa po strop + skrinky po obvode nad sedačkou), v detskej izbe je skriňa a poličky vsadené do steny + skrinka vo výške, všetky spotrebiče v kuchyni sú vstavané + aj práčka (aby sa ušetrilo miesto v kúpeľni), v kúpeľni sme vymenili vaňu za sprchový kút, všetko sme sa snažili spraviť tak aby to pôsobilo vzdušne a zatiaľ teda nieje problém žiaden, veľa boxov a škatúľ, ktoré sa ľahko schovajú pod posteľ a teda tie skrinky robia veľa úložného priestoru a zbaviť sa všetkého nepotrebného =)

natalym
21. júl 2015

@jabatko Nestála Vás veľa tá prerábka? Lebo väčšinou sú v malom byte kvôli financiám a ešte aj prerábať. Inak palec hore.
My keď sme hľadali bývanie, nemali sme veľa peňazí a mali sme dve deti a aj do jednoizbového by sme išli, sme boli zmierení, že nevadí, len aby bolo. A nakoniec sme našli pekný 3 izbový, no vtedy nebol pekný, ale prerobili sme si a je to fajn.

michaela1711
21. júl 2015

My tiež bývame v jednoizbáku skôr ako garzonka takže kuchyna je v jednej miestnosti. Ale hladáme si menší domček tiež sme už natesnený ani veci nieje kam dávať musíme sa zatiaľ kým niečo nenájdeme uskromniť ja zatiaľ ponorku s toho nemám ale priznám sa že by som prijala niečo lepšie ale hlavne že máme aspoň toto a hlavne sme sami.

jabatko
21. júl 2015

@natalym ...ako sa to vezme, prerábali sme dlllho (svojpomocne), ale zas niektoré práce sme sami nevedeli spraviť, čiže tam sa to finančne navýšilo....ale tie skrinky vo výške sú na nezaplatenie, veľa úložného priestoru, bez nich si to neviem predstaviť, asi by som mala také podobné pocity ako zakladateľka, =) ...ale každopádne my sme radi na hromádke a najradšej v tej mini pidi izbičke sa natlačíme na jednu posteľ všetci a pozeráme rozprávky, a ešte aj pes =)...a samozrejme treba sa tešiť, že človek má strechu nad hlavou 🙂

marca12
21. júl 2015

@juli268 musis sa vnutorne nastavit a zamysliet sa nad hodnotami zivota.ste zdravi,mate strechu nad hlavou ani si nevies predstavit ako vela mas a ty fnukas,ze vam jednoizbovy byt znici vztah?neruhaj sa,pozri si charitativne stranky s chorymi detmi,precitaj si pribehy ludi,ktori predali cely svoj majetok,aby zaplatili liecbu choreho dietata,precitaj si o islamskych zenach a potom si uvedomis,co vsetko mas.mne ked je najstazsie prezriem si stranky na pomoc ludom a v duchu si nadavam,aka som marnomyselna a neviem si vazit,co vsetko mam

marhulka13
27. júl 2015

@jabatko ahoj a nemas niekde foto, ako vyzera ten jednoizbak po prerabke? dakujem 🙂

jabatko
27. júl 2015

@marhulka13 ...mám, pohľadám a pošlem =)

marhulka13
27. júl 2015

@jabatko vdaka, lebo toto si neviem predstavit a pride mi to ako fajn riesenie, aby deti mali svoj priestor

zltalienka
27. júl 2015

@juli268 a v com potrebujes usmenit? Ako poukladat nabytok? Ako sa dostat k vacsiemu byvaniu? Alebo ako vychadzat s muzom?
My sme byvali v 1-izbaku 3 roky, z toho 1 rok s dvomi malymi detmi a dalo sa to zvladnut. S manzelom sme sa neodcudzovali, kocik sme mali cely cas v byte, a zakopavala som tak maximalne o hracky, ktore boli rozhadzane. Ak potrebujes poradit ako s nabytkom, daj nacrt bytu a daco vymyslime. Riesenia nemusia byt len drahe.

helenanovakova
27. júl 2015

tiež žijeme v jednoizbovom s dieťaťom a máme ho zaprataný ako sa len dá. a to snáď polovicu vecí mám ešte odloženú u našich, prenášam to furt ako mačka mačence. je to o dušu

ukulela
27. júl 2015

@juli268 ze frflu susedia za papuce? s prepacenim "osrat" ich. hovorila si s muzom o tom,ak sa citis? to treba vyriesit. ak nie je moznost zmenit byt, tak treba bud zmenit disoziciu (ak su peniaze na prestavbu) alebo aspon zariadenie - ako tu radili uz zeny - skrine az po strop, police tiez, vela hlucheho priestoru byva v chodbach/kupelniach a v kuchyni(nad linkou napr). nemas nejakeho znaeho architekta, co by ti poradil, ako lepsie vyuzit priestor?
a zbavit sa zbytocnosti. sezonne oblecenie do sfukovacich vries a do pivnice/niekde, kde az taknezavadzia. nekupovat zbytocne vela hraciek, ani haraburd, co sa da, dat k rodicom ... atd.

emilia25
27. júl 2015

U nas to bolo podobne zili sme u svokry v 3 izbovom byte ktory sme prerobili na 4 aby aj deti mali detsku izbu ale kedze sa vrátil aj svagor ktorého sme zivili a spaval v obyvacke takze ani žiadne nastevy nehrosili max l nam do spalne sme si s muzom povedali dost.ideme do domu a hotvo spýtali sa mami ci pojde s nami mama suhlasila a tak sme hľadali domček s 2 spalbami a 2 detskymi a obyvackou.a presne taky sme aj nasli q este aj s hostouskou.takže malim priestorom veru nwtrpime.byt sa predal svagra uz nezivime.a deti su stale vonku na dvore v byte by boli len doma.

timea7
27. júl 2015

neviem, či by som išla v jednoizbovom byte, kde na mňa všetko padá do prerábky. My sme tento rok robili nejaké úpravy na dome a ono to rýchlo naskáče 😖 😖 😖 😖 . Asi by som išla do dvojizbového, aj za cenu úveru, alebo toho, že by som išla od dieťaťa skôr do práce, lebo tu ide o duševné zdravie a o pokoj v rodine. Časom môže aj muž hľadať únik z malého priestoru, z ovzdušia nervozity a bude zle. Niekto malý priestor zvláda, niekto nie.

juli268
autor
27. júl 2015

prediskutovali sme a odkaldame na 3 izbak nejake 2 roky hadam ze nas netrafi slak ale prerabky v 1 izbaku su dost financne nakladne a potom to predat aby sme neboli stratovy ...kedze by sme na vsetko museli niekoho volat ono sa to nezda len vymena 2 ks radiatorov s fakturou nam odhadli na takmer 500 € stavane skrine ....nakoniec ma prerabka vyjnde viacej ako keby sme predali ten nas + cena prerabky tak budeme sa snazit byt co najviac na cerstvom vzduchu 🙂

timea7
27. júl 2015

@juli268 rozmýšľate rozumne, naozaj by sa vám pri predaji jednoizbového asi ťažko vrátili peniaze investované do prerábky. Dva roky nie je až taká katastrofa, ako bude drobec rásť, budeš môcť s ním byť dlhšie mimo domov - vonku, materské centrum, babky, kamarátky - nech rozhadzuje v iných domácnostiach 😀 a ty môžeš v zime začať rozmýšľať, ako zariadiš a tešiť sa.

marty85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamama
27. aug 2019

My sme tak byvali s dvomi detmi a v pohode sme to zvladali. Uz sme konecne v novom 3× tak velkom 😁