Čakáme na rozvod, manžel má milenku a môj zlý psychický stav

ladybird1l
27. feb 2014

ahojte, rada by som Vas poziadala o radu, kedze uz dlho v sebe vela dusim a neviem ako dalej. Zmietaju so mnou emocie, depresie, stavy uzkosti a dost sa to uz odzrkadluje na mojom zdravi. V skratke, s muzom /37/ sa /36/ poznam 15 rokov, z toho 7,5 roka sme zosobaseni, mame dve dcerky /5,7/. Cely zivot v podstate s nim bol boj, ma vybusnu povahu, casto z nicoho nic na mna vyletel, ponizoval, da sa povedal psychoterorizoval, ziarlil, obcas casto pil, obcas sa v domacnosti ani nezdrziaval, okrem toho mal casto adrenalin vypisovat si s inymi zenami, je pravda ze som mu ,ked som citila ze nie je nieco v poriadku, kontrolovala telefon, a vzdy sa potvrdila virtualna nevera alebo jeho stretnutia s inymi zenami. Vzdy dlhsie trvalo kym som to predychala, ale vzdy som mu vsetko odpustila, nekonecne vela x sluboval, ze sa kvoli rodine zmeni. Doma mu nechybalo nic, mal starostlivost, pozornost, vsetko co muz od zeny vyzaduje, aj komplimenty, staram sa dost o seba, podla inych ludi vraj velmi dobre vyzeram na svoj vek, aj sa snazim pekne obliekat. Prve slovo rozvod padlo pred 2 rokmi, ked bol na stretavke a do nejakej sa tam zalubil, vtedy som to predychavala dost dlho, a teda to bolo dost napete medzi nami, no olutoval to, a nakoniec som mu aj to odpustila. Minuly rok bol pol roka v zahranici robit, odkial mi neustale vypisoval ako ma miluje, a ze mu chybam. Ako sa vratil na Slovensko, lustroval mi nepricetne telefon a notebook. No tento rok som zistila, ze cele obdobie co bol v zahranici, minimalne virtualne ma podviedol, vypisoval si tam asi s 15 zenami, a podla sprav sa s niektorymi i stretaval, aj ked sa dusoval ze nie. Moja reakcia hned bola, ze definitivne uz rozvod bude,tak som mu v klude oznamila, co som nasla a s rozvodom lahostajne suhlasil. Lenze casom sa vo mne cosi zase ozvalo, ze mu odpustim, asi ze silou mocou chcem rodinu, a stale som dufala, ze este stale sa moze zmenit. Tak som ho prosila, nech to skusi, ze chcem aj kvoli detom s nim fungovat ako rodina. No medzitym si nasiel o 10 rokov mladsiu milenku, s ktorou je uz mesiac a uz planuju buducnost a zaryto si stoji za rozvodom, jeho argument je ze vraj uz mi nechce viac ublizovat, ze sa nevie zmenit a dopraje mi stastny zivot s inym,lebo si to zasluzim. S rozvodom v podstate suhlasim, lebo by som nerada prezivala opet tie jeho vystupy, ale prenasleduje ma predstava, ze co ked k tej druhej bude mily, ze sa poucil na nasom dlhodobom vztahu, na svojich chybach a uz bude pri nej opatrny. A tym sa tyram myslienkou, preco som si to nezasluzila ja? Zijeme v jednej domacnosti, lebo nema kde ist, stretava sa s nou casto a netaji sa tym, ale vraj chce so mnou dobre vychadzat, domov robi nakupy, ale sotva so mnou prehovori ... To je dalsia vec, ktoru tazko znasam, ze ked je doma, stale je na telefone a neustale si s nou vypisuje, a to je dva metre odo mna, kedze mame len dvojizbak, a v druhej izbe deti...ked je doma, neviem dychat, neviem, ci ziarlim, nenavidim ho za to ze rozbil rodinu...ked je prec a viem ze je snou, chytaju ma horuckove stavy, ze s nou robi to co so mnou, ze jej slubuje krasnu buducnost ako mne, ze ju miluje ako mna nedavno.. a stale sa pytam preco,ked som mu ja nic neurobila... vychvaluje sa ze konecne od nej dostava komplimenty a ze si ho vazi...lenze to mal aj u mna, nemal to len vtedy ked po jeho ublizovani som to zo seba nevedela dat, ale vzdy som mu odpustila, dokonca som si ho potom este so slzami pritulila...stale sa tyram myslienkami, ze si to nezasluzim co urobil, ked som mu tolko x v zivote odpustila, nic som mu neurobila a on to jednoducho takto vyriesil a nasiel si mladu, podobnu verziu mne ako som vvzerala ja, ked sme sa spoznali. Navrh na rozvod podavam, tak o par mesiacov bude pojednanie, chce vsetko v mieri, vraj ked budem robit problemy, pridem o vsetko...i ked nemam o co, s detmi som od narodenia 99% casu, byt je mestsky najomny na moje meno...... raz mi je fajn, ze sa s tym stotoznim a predstavim si ako dlho mi ublizoval, ze to takto bude lepsie...ze to bude fajn a mozno ma caka konecne pekna buducnost bez neho, potom ma chytia stavy, ze ho chcem spet, ze akoby to bolo super, keby bol ku mne mily ako k nej, a neboli by sme rozvratena rodina...inokedy zas ze ho za to vsetko nenavidim, ze preco ked sa poucil na nasom vztahu, ze potreboval si ihned najst nahradu a byt mily k nej.. Prosim, poradte mi, ako toto vsetko s nadhladom brat, aby som sa nenicila psychicky....velmi pekne dakujem

sisaha
27. feb 2014

@ladybird1l precitala som si, co prezivas a nezavidim ti. No mozes vyskusat este jeden pokus.. a to, aby si manzelik nemyslel, ze bude iba bezbreho sulozit s novou znamostou a starostlivost o vsetko mu odpada. Povedz mu, ze okrem rozvodu dostane aj vase obe deti a jeho nova frajda ta moze zastupit, lebo kedze ti dopraje lepsi zivot a zasluzis si ho, tak s detmi to budes mat narocne.. On teda nech sa stara a ty sa postaras o svoj lepsi zivot.. A takisto mu pripomen, ze detom musi zabezpecit byvanie a vsetky ostatne veci, lebo ty vo svojom byte ostavas.. 😉

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@sisaha dakujem, bola by to finta, ale ako ho poznam, by na to pristupil, lebo zas ma k nim silny citovy a ja si deti od seba nedam zobrat..nevenuje sa im ale ani natolko aby som suhlasila so striedavou starostlivostou...keby som bez deti, tak sa zblaznim uplne....

sisaha
27. feb 2014

@ladybird1l ja viem, ze deti nedas.. ani ja by som nedala... ale myslis, ze by sa o ne chcela starat jeho fesanda? ako by si to zariadil v praci? chlapi maju silne reci, ale tohoto je schopny maloktory. Je to len tip na slepy nastrel... mozno by sa zlakol.

slaskou
27. feb 2014

preco mu nezbalis svestky a nevymenis zamok....rychle a ucinne 😉 ...

to je ta chlapska taktika,ohanat sa,ze zenu znicia,ze pridu o vsetko...to vravia iba vtedy,ked maju plne gate,ale v skutocnosti to tak neni,lebo baby sa vtedy zlaknu a zacnu "posluchat,tolerovat" a oni vedia,ze vyhrali.... 🙂

slaskou
27. feb 2014

a rozvod sa da aj urychlit

luba28
27. feb 2014

@ladybird1l neboj,ze pri nej bude iny,..to je teraz chvilkove,...a zas pojde inde,....vsetko bude dobre,neboj,..na teba laska caka ,len najprv si musis dat do poriadku terajsi vztah,...neostanes sama ,....on je chorobny suknickar a "lovec" ked sa nasyti tej tak bude ina,....stale hlada,ale vzdy pojde dalej,....

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@sisaha no bojim sa toho ze by sa toho chytil aj ked realna ta starostlivost u neho nie je mozna...lenze je tak posahany a zamilovany do nej ze taketo oznamenie by bral ze sa chcem zbavit deti a mohol by to pouzit proti mne na sude....
@slaskou zbalit? aj to bolo, len sa hrdi s tym ze ma takisto na ten byt narok ako ja, aj ked je mestsky..a ked to spravim, vola policajtov.....dokonca mu vraj mam najst ubytovanie, ak ho chcem vyhodit......ked co poviem na jeho adresu, co robi, ze s nim nechcem byvat, ked dam vraj navrh na rozvod s kydanim na neho ( co by som mohla, kedze je toho strasne vela co porobil ), tak ma upozornuje nech nerobim problemy a vyhraza sa pravnikom....urychlit? ako?

elin20
27. feb 2014

@ladybird1l hrozne sa to cita, ale aj ked je to teraz strasne zle, myslim ze rozvod je najlepsie co si mohla urobit, aj odpustit nevera sa da, my zeny ked milujeme dokazeme vela zniest a nechat sa ponizovat, ale dobre je to iba iba vtedy keby sa tvoj manzel chcel zmenit a on nechce.Ty si uz vyskusala a urobila pre zachranu vsetko, ale tvoj manzel je taky sprosty ze si to neuvedomuje a ani si ta nezasluzi. Ani s milenkou nebude dlho stastny, proste je to suknickar. Ty si pekna mlada zena a urcite si zasluzis viac a aj ked je vsetko teraz cierne raz opat pride slnko do tvojeho zivota, velmi ti to prajem a urcite si najdes skveleho partnera co si ta bude vazit a budes svojemu manzelovi dakovat za to ze odisiel
Ked ti bude tazko mysli na deticky 🙂 aj pre nich to musi byt hrozne obdobie. A snaz sa mysliet na muza neutralne a nemysli na neho negativne, chce to vela casu ale ked ty budes s vyrovnana az vtedy budes stasna. Jemu sa vsetko v zivote vrati a este to bude lutovat, ale to ty uz budes statna 🙂

sissy27
27. feb 2014

@ladybird1l tak ti poviem ako je - áno, s tou druhou robí presne to isté čo s tebou, ale nie len to dobré, aj to zlé... a ako čítam, tak toho je bohužiaľ viac ako toho dobrého... len ona to ešte nevidí, má na nose ružové okuliare, že akého super chlapa ulovila, ktorý sa aj rozvedie kvôli nej a aká je ona pani 😀 no ulovila... rozvedeného, bez strechy nad hlavou, ktorý ešte aj príde o časť príjmu na výživné a každý druhý víkend bude musieť byť s deťmi... luxus na pohľadanie, ozaj 😅
neľutuj nič, dobre robíš... aj keď chápem tvoje pochybnosti, predsa len v každom vzťahu (alebo aspoň vo väčšine) sa nájdu aj tie svetlé chvíľky, je to otec tvojich detí, prežila si s ním nie málo rokov... ale ľudský mozog má takú zvláštnu schopnosť - v takýchto situáciach vygumuje všetko to zlé a necháva len pekné spomienky a my zrazu nevieme, prečo sme chceli rozvod, prečo už k tomu človeku necítime to čo by sme si mysleli že cítime, že zrazu dokážeme odpustiť neveru, klamstvo, ponižovanie...
je to ešte asi pomerne čerstvé, znie to ako klišé, ale naozaj čas to spraví... a ak by si mala ozaj pocit že nezvládaš, vyhľadaj psychológa, pomôže ti znova si vážiť samu seba... lebo odpustíš mu raz, dvakrát a nakoniec budeš musieť odpustiť sama sebe...

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@luba28 mna tyra myslienka ze pri nej ostane, a ze jej da to co mne nie....vstupil si do svedomia, vie co narobil mne ake zlo a chce sa toho vyvarovat, aby ju nestratil, uz ju oslovuje zivotna partnerka..... a toto vsetko ma strasne zoziera

monciky
27. feb 2014

@ladybird1l
ahoj, pamatam si Ta este z mojasvadba.sk, vydavala si sa rok predomnou, je mi to cele velmi luto co citam☹
vyzeras ako silna zena navonok, bud taka aj vo vnutri, Tvoje dve dcerky Ta potrebuju, co tam to takom debilovi, s ktorym si nemala dobry zivot..., nemas nejaku kamosku, ktorej s amozes vyzalovat a ktora Ta podrzi?
s tym bytom? zmluva je len na Teba? ma tam trvaly pobyt? byvala si tam uz pred svadbou?
ak si nasiel milenku, nech si ide, skoda ze ste sa trapili tolko rokov....☹

lolonka
27. feb 2014

@ladybird1l ..tiež si myslím, že nemáš za čím smútiť...kašli na takého muža...nové ženy by mal stále..a bude ich mať aj pri tejto partnerke...je to proste v ňom... 😒 ...nebuď smutná,,,,takýto chlap si to nezaslúži.... 😠 ..tiež by som ho pobalila a nech ide k nej hneď .. 😠 ....posielam veľa veľa síl.. 🙂 🙂

luba28
27. feb 2014

@ladybird1l nie,never tomu,....nebude to nadlho,...nic viac jej neda,...ona zabka je teraz spokojna,ze si nasla takeho co jej zobe z ruky,....ty si povedz,ze tebe este len teraz bude sveta zit,...to bremeno z teba opadne,....ved takeho si zbavila co nestoji ani za jednu tvoju myslienku a slzu,....aj jej zacne vadit,ked budu pozerat a stretavat sa s inymi zenami,..toto sa neda len tak vymazat pri inej,.....pride mu krajsia,lepsia od tej terajsej a pojde dalej,...

sirinka
27. feb 2014

@ladybird1l uvedom si, je s nou mesiac... Zrejme ide len o dalsi sposob ako ti ublizit, kedze si sa rozhodla pre rozvod a netolerovanie jeho uletov... Treba vydrzat, navrhnut mu, aby travil este viac casu u "zivotnej partnerky", dohodnut sumu, ktorou budeprispievat na deti a k vam chodit vylucne za ucelom navstevy deti. Najdi si psychologa.
Nenechaj sa obalamutit, ze takyto zaletnik sa trazu z nicoho nic zmeni... Mozno chvilku ho to bude drzat, no skorci neskor sa vrati do starych kolaji...

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@monciky mas dobru pamet 🙂 aj svadba bola na figu nasa...... a to je dalsia vec co ma zoziera, ze preco mi skor nepovedal ze zmenit sa nevie a ja mu donekonecna odpustala...a teraz po 15 rokoch povie ze uz sa nevie zmenit a na druhy den ma druhu zivotnu partnerku.....zbytocnych 15 rokov tolkeho trapenia, narobil dve deti a potom to rozbija a rozbije ( okrem nasich ma este jednu 16 rocnu slecnu z prveho vztahu )..........mam kamosku velmi dobru, ta uz ma vrazdi ked mam pochybnosti a psychicky sa tyram, ale akosi sa mi stale hlavou premietaju same otazniky, nenavist, pochybnost, strasny zmetok mam a neviem si to tam zrovnat, bojim sa ze so mnou nieco je...bojim sa samoty, citim strasne prazdno...bojim sa buducnosti, bojim sa co bude po rozvode, nech mi tam nekvasi, ako bude s financiami.....a hej ma trvaly pobyt v tom mestskom najomnom byte, ktory sme dostali po svadbe, a zmluva je na mna, ale to asi nezavaži..a hej snazim sa byt navonok silna, pred detmi absolutne bolest neukazujem...
@sissy27 mozno som aj taketo nieco potrebovala pocut, to co ma zoziera je silnejsie a furt mam krce v zaludku, misung v hlave....

@elin20 to je to co neviem v sebe ovladat, raz myslim negativne, a prajem mu nech sa mu to vsetko raz vrati, potom mam stav ze myslim pozitivne a nechapem preco toto vsetko...potom som zakomplexovana, ze kto ma vobec bude chciet s dvoma detmi uz takto obstaroznu poznacenu trapenim.....potom ma trapi buducnost, financie, ako to bude ked ju raz uvidim a odovzdam im deti na vikend, tyra ma predstava ze sa mi bude ona o ne starat...inokedy myslim pozitivne, ze si poviem a kaslem ja na vsetko, dam rozvod a zvysok sa uvidi........asi som fakt vhodna na pychiatriu...a aj to ma trapi, ze preco sa on tak netrapi ako ja?? tym si tyram hlavu furt...

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@sirinka mne to skor pride, ze ho to mozno tiez trapilo co vsetko narobil a potreboval si nejaku najst ako naplast, aby sa mal komu zdoverit a prist na ine myslienky konecne a takto sa do nej zalubil a vidi tam lepsiu buducnost, bez minulosti, zrejme potreboval uplny start....a bojim sa toho ze pri nej sa zmeni....

maria1989
27. feb 2014

@ladybird1l ja keď sa s niečím strašne trápim, a neviem to logicky ani citovo vyriešiť, tej veci/situácie sa zbavím. aj keď je to možno zbabelé, je to účinné. uvidíš, hneď ako s tebou nebude, sa ti začne lepšie dýchať

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@maria1989 aj to boli pokusy, teda aj su, ale ked ho doma vidim, ked sa obchadzame, vsetko to pride znova do hlavy....

sono2
27. feb 2014

@ladybird1l ahoj. Je žiaľ plno takýchto prípadov, kde má muž všetko a ešte to aj takto dopadne. Ty si to od začiatku nemala dobré, tak sa to dalo žiaľ predpokladať... Áno je možné, že k nej bude iný ako k tebe. Podľa slov, ho máš ešte stále rada, alebo si už tak nízko, že si už ani neveríš. Si ešte veľmi mladá. Niekoho si isto nájdeš. Aj keď, s dvomi dcérami ti muži nebudú skákať do vsťahu. Máš ťažkú situáciu, moc ťa ľutujem. Si bola celý život naivná. Bez urážky. Keď žena začne odpúšťať, nemá to konca. Niektoré veci sa Neodpúšťajú.

ladybird1l
autor
27. feb 2014

@sono2 dalsia vec co ma zoziera.....

sirinka
27. feb 2014

@ladybird1l to neries, aky vztah bude mozno mat s kymkolvek inym, ako si ty... Vam to proste nevyslo a nie je dobre utrapit sa niecim , co uz zmenit nejde, je dolezitejsie zamerat sa sama na seba, na svoju buducnost a urobit vsetko pre to, aby si sa vyhla podobnym typom muzov. Zdvihnut svoje sebavedomie, objavit svoje silne stranky a popracovat na slabych a urobit vsetko pre to, aby si ty a tvoje mimochodom naozaj krasne dcerky mali peknu buducnost.

sono2
27. feb 2014
ladybird1l
autor
27. feb 2014

@sono2 vsetko, naivita, to odpustanie, a za dobrotu som dostala toto....aj ta situacia v ktorej som a budem, ze to bude tazke...

adeala
27. feb 2014

@ladybird1l Moja mama bola na tom tak ako ty, len teda má len 1 dieťa inak je to úplne rovnaké. Tiež nevedela, čo bude robiť po rozvode, ako ísť ďalej.. No a po tom, čo sa odsťahovala asi do mesiaca? mala nového priateľa a sú spolu doteraz 😉

maria1989
27. feb 2014

@ladybird1l ešte ma napadlo, že tu možno chodí i tá jeho nová, a keď si o ňom prečíta tieto lahôdky, tak ho kopne do zadku 😉

sissy27
27. feb 2014

@ladybird1l ja si myslím, že on sa ešte priplazí späť... že mesiac a životný vzťah? preboha, neviem či sa mám smiať alebo plakať nad takým zúfalstvom 😀
je úplne normálne, že ťa to trápi, čudné by bolo, keby ťa to netrápilo, predsa len 15 rokov a dve deti nie sú víkendové oné na chate... ale buď sama k sebe úprimná - naozaj by si takto chcela žiť ešte ďalších 40 rokov, striehnuť kde s akou sa zas vytešuje alebo tajne dúfať, že konečne po 40 mu prestane stáť a budeš mať pokoj? načo by to bolo dobré? zaslúžiš si viac... a že sa bojíš samoty? no žena, radšej inteligentná samota ako blbá spoločnosť... a neboj sa, ona sa o tvoje deti starať nebude, lebo ten vzťah sa nedožije ani len rozsudku, nie ešte jeho právoplatnosti..

grettka
27. feb 2014

pozri, v zlom psychickom stave este chvilku budes, to sa neda lusknut pstom a pozerat na vsetko s nadhladom. Musis sa v tom skratka chvilku "vymáčať". Vsetko ma svoj cas, potrebujes to v sebe stravit, tie zle emocie, smutok aj hnev, to je vsetko prirodzene. To, ze citis prazdno je v poriadku, je to normalne pretoze partner ta opustil a je s inou, to je separacna uzkost.
Neries teraz, ze kto ta bude chciet. Ries dnesok, a zajtrajsok. Ber to den po dni. Pomaly a postupne.
Manzelovi ale daj jasne najavo, ze to tej čúze, pardon milenke nech pred tebou laskavo nehovori a hotovo. Teba to nezaujima, a to mu daj najavo dost razne. Ak sa rozhodol pre milenku, tak ho pripadne poziadaj nech sa odstahuje, ze potrebujes aj s detmi klud.
Vyplac sa, ak mas moznost na chvilku dat postrazit deti, tak urob nieco pre seba, ale hlavne aj odpocivaj. V takomto rozchodovom stave je clovek strasne nabudeny, zle sa spi a podobne.
Bude aj lepsie, len to nejaky cas potrva, nie dni, ani tyzdne, ale par mesiacov.

millatina
27. feb 2014

Podla mna by si mala vyhladat odbornú pomoc na to aby si videla veci z ineho uhla, mozno ti psycholog pomoze najst stratene sebavedomie a prestan sa lutovat, začni byt na seba hrdá, to on by sa mal cítit zle nie ty..Nezaslúžiš si dalej žit vo vztahu s prasatom čo ta bude aj tak celý život podvádzat a ponižovat a hlavne prestan mysliet na to čo robí s nou a čo s nou nerobí, nech si robí čo chce, aj tak im to nevydrží pretože taký typ chlapa nebude nikdy verný, aj ona zostarne a zovšednie sa mu a on zase pojde po novej koristi takze hlavu hore. Ked je doma, tvár sa že ti je ukradnutý, bav sa s ním len ohladom detí iba formálne veci proste ako s otcom svojich detí nie viac ako so svojím mužom. Dalej sa staraj o seba, maluj sa , uprav sa, usmievaj sa aj ked je doma nech si nemyslí že ho budeš teraz celý život oplakávat ako chudera čo nemá iné moznosti.

luba28
27. feb 2014

@ladybird1l poviem ti teraz uz bez servitky,.......prestan sa lutovat!!!!! si krasna,mlada,zdrava zena,ktorej ten tvoj chmulo nesiaha ani po clenky,!!!!!! mas zdrave deti,ktore ta potrebuju a nechcu mamainu uplakanu,znicenu a choru!!!!! hlavu hore,je to kreten,ktory pre dalsiu susku necha zenu a deti a ide za mladsou,...dost lutovania,...mat ta tu pri sebe tak ti raz-dva vybijem z hlavy,.....jemu povedz nech ide za nou a pride len k detom ak chce,ze t to nerobi dobre ked je pri vas doma,....

tomikejt
27. feb 2014

@ladybird1l ja si nemyslim ze sa zmeni. Mozno on sam sa
zmenit chce, mozno aj sam tomu veri ze pri nej sa zmeni, ale neverim ze sa naozaj zmeni. Mozno mu to vydrzi mesiac, mozno rok ale aj svoju sucasnu partnerku skor ci neskor zacne podvadzat