Chcem odísť od manžela

lenka110236
24. jún 2014

ahojte baby.potrebujem poradit.chcem odíst o manžela aj s dvoma detmi 7a 9r.ale nie k mame lebo ta mby do mna chuckala jak moj:(muž a už niekolko krát som tam chcela byvat dočasne!ale nesuhlasila vraj prehánam ked mi muž nadava.....muž mi dá volovicu z domu ale ja by som chcela ist niekam do nejakeho centra a najst si prácu tam aby som začala novy život .mám toho už dost a chcem začat od nuly sama s detmi nemáte nejaka skusenosti alebo nepoznáte niekoho kto byva nejakom centre?pre matky s detmi dočasne ako to tam funguje?lebo cez prázdniny by som musela byt s detmi nechcem ich dat svokre tá je na synačikovej strane a zastáva si hodakujem za každy názor

stefka33
24. jún 2014

Centrá sú také preplnené, že je naozaj malá šanca nájsť miesto. Však ale vyskúšaj nejaké osloviť.

nivi
24. jún 2014

hm a nebolo by lepsie sa najskor pokusit financne osamostnatit a potom odist do podnajmu? pripadne sa pokusit zaziadat o obecny byt ak je vo vasom meste moznost.
skus si obvolat centra v okoli alebo kludne aj v inom meste kde chces zacat novy zivot. ale i v tychto centrach sa plati najom pokial viem a tiez su urcene iba na prechodne obdobie (neviem presne kolko tam mozes ostat)
tiez si treba poriesit veci okolo deti, zverenie do tvojej starostlivosti, podanie na vyzivne a rozvodove papiere....

pribinak
24. jún 2014

Každý samosprávny kraj ma zoznam krízových centier, dajú ti kontakty, ale rátaj s tym, ze si musíš za pobyt niečo platiť a stravu si zabezpečujes sama
Sociálny pracovníci ti pomôžu napísať návrh na predbezko s vyzivnym, je to dobre asi poriešiť cez prázdniny, aby decká od septembra nastúpili do Ms/ZŠ niekde blízko centra a ty si mohla ísť pracovať

adri266
24. jún 2014

@lenka110236 a nemoze Ta vyplatit z tej polky domu? A ty si mozes odlozit peniaze do banky a splacat z toho napr podnajom.
Pripadne si skus najst podnajom ci prenajom s podobnou mamickou.
Zelam Ti vela stastia