Chcem opustiť partnera. Našla som si iného

klaudiam
16. nov 2010

ahojte maminky,prosím vás neodsudzujte ma, aj ked viem, že takých bude asi dosť. s partnerom sa poznáme takmer 3 a pol roka, nie sme zobratí,po dvoch mesiacoch známosti som otehotnela, zostali sme spolu, máme krásneho syna. no pred pol rokom prišiel problém, z mojej strany. stretla som niekoho, s kým mi je super, rozumieme si a chceme spolu žiť. terajší priateľ už zohnal byt, čaká sa len na to, kedy to ja poviem tomu môjmu. len neviem naozaj ako.súčasný partner mi nijako nikdy neublížil, je to super chlap, miluje malého a viem, že aj mňa. lenže ja nemôžem takto žiť ďalej,keď ma to stále ťahá niekam inam. boli ste niekedy niekto v takejto situácii??? ☹

jarunka111
16. nov 2010

@klaudiam nebola som a ani by som nechcela byť! Ale to si asi človek nevyberá, to sa stane 😒 Ak si rozhodnutá, nie je čo riešiť. Len tá zamilovanosť býva niekedy zradná a určite časom pominie. A potom nastáva ten pravý život-vzťah. Želám ti, aby si bola spokojná 🙂 nielen ty, ale aj tvoje dieťa, lebo hoc je ešte malý, je možno až neuveriteľné ako citlivo vedia deti vnímať takéto a podobné zmeny v živote.

viera27
16. nov 2010

@klaudiam Ides od zodpovedneho muza a otca rodiny k neznamemu (nezila si este s nim, nevies ako to bude s prisposobovanim a so stereotypom), o ktoreho charaktere vypoveda jeho milenecky vztah s vydatou zenou. Ako vas so synom prijme jeho rodina? Ako to zoberie tvoja rodina? Aky bude kazdodenny zivot bez nadychu tajomstva? Hm, mozno ti to vyjde, ale stastie vystavane na nestasti druheho byva vrtkave. Ale zamilovani ludia bohuzial maju klapky na ociach. Skus sa este raz zamysliet, ci je fer, ze synovi beries rodinu a milujuceho otca len preto, lebo je maly a nevie sa branit, musi sa prosposobit. Lebo stahovat sa budete "za lepsim" dvaja a nie len ty sama :(. Snazim sa neodsudzovat, len rozmyslam aj z pohladu tvojho syna.

claudica
16. nov 2010

@klaudiam Nikto nemá právo ťa odsudzovať... Možno je tvoj súčasný partner super chlap, ako píšeš, ale ak ťa to ťahá inam, asi ti v tom vzťahu niečo chýbalo...to musíš ty vedieť. Už je zbytočné asi toto rozoberať, lebo vyzerá, že si rozhodnutá. Pol roka máš rada niekoho iného a on si to nevšimol....
Určite mu to čím skôr povedz, lebo je to stále lepšie a férovejšie, ako ostať s niekým a žiť v klamstve, alebo z ľútosti. Ak máte aj byt vyhliadnutý, niet na čo čakať. My ti môžeme akurát popriať, aby ti to s tým novým vyšlo, aby si sa nesklamala a aby aj tvoj synček prežil pekné detstvo. Držím palce.

lula26
16. nov 2010

@klaudiam prepáč, ale neviem, čo chceš počuť!

klaudiam
autor
16. nov 2010

@claudica ďakujem
@lula26 ja som sa pýtala skôr na niekoho, kto tým prešiel, vieš? takže keď k tomu nemáš čo napísať, alebo ma rovno odsúdiš, nemala si sem prispievať.
ak si niekto myslí, že ja som toto plánovala, tak to vôbec nie. môj vzťah so súčasným začal tak ako začal, tehotenstvom, neplánovaným. a aby som teda len ja nebola tá zlá,ktorá si ho neváži, ja som na jeho neveru prišla v 12tom týždni tehotenstva, úplne náhodou, odpustila som, ale to tiež zrejme nebol najlepší začiatok.... spravila som chybu, možno, ale bez vetra sa ani lístok nepohne....

mmmarta
16. nov 2010

@klaudiam Drzim ti palce, aby si sa rozhodla spravne nech uz sa rozhodnes akokolvek.
Keby sme ale pred rozhodnutim vedeli, ale co je spravne....
Ak uz ty svojho terajsieho partnera nemilujes a necitis k nemu nic co by bolo dovodom zostat s nim, tak nie je o com, len problem moze nastat ak laska vyprcha aj z noveho vztahu...
Ja osobne by som to este nechala vyzriet, uprimnost je super, ale niekedy je lepsie mlcat a cakat.
Tvoj novy priatel je uzrozumeny s tym, ze bude vychovavat pre neho cudzie dieta?

jetta
16. nov 2010

@viera27 uplne s tebou suhlasim presne si to vystihla !! 😠
vsetko dolezite si povedala, ja byt na mieste klaudiam urcite si to premyslim lebo to vyzera tak ze ona sama nevie co robi.. ked je niekto rozhodnuty nepyta sa co si o tom myslia ostatni ludia.

wolke7
16. nov 2010

Je to velmi zlozita situacia, sama si uvedomujes, ze jeden vztah budes skor ci neskor musiet ukoncit. O svojom terajsom partnerovi nepises negativne, preco ho chces opustit? Je to kvoli novej laske alebo mala tvoja nova laska sancu az po tom, co to s tvojim partnerom neklapalo?
Musis si velmi dobre zvazit do coho ides - menis istotu za neistotu, je to loteria, lebo nevies, ci vam novy vztah vyjde, ked budete riesit kazdodenne problemy a prva zamilovanost pominie. vzniknu ti nove problemy, ktore si teraz nedokazes predstavit a neriesis ich. To, ze beries synovi rodinu a otca je jedna vec - nie som zastanca toho, ze zena musi za kazdu cenu rodinu udrzat, niekedy je naozaj lepsie odist a je to lepsie aj pred deti. Ako si predstavujes po rozchode stretavanie vasho syna s otcom? Bude pre teba jednoduche, ze si ho budete "delit"?
Takato vec urcite narusi vela rodninnych vazieb. Musis si velmi dobre zvazit, ci to riziko do ktoreho ides stoji za to. A tym nehovorim, ze mas zostat vo vztahu v ktorom nie si spokojna.
Vsetko dobre a vela sil,
wolke7

mirka285
16. nov 2010

@klaudiam nikdy nezostavaj v nejakom vztahu nasilu...myslim,ze vies co chces,tak si za tym chod 😉

klaudiam
autor
16. nov 2010

@mmmarta no áno, už sa s malým aj párkrát stretli, tam problém nevidím 🙂
@jetta ja sa nepýtam na názor druhých. skôr ma zaujíma, ako to niektorá z vás oznámila svojmu mužovi, priateľovi, partnerovi. a ver, že viem, čo robím

klaudiam
autor
16. nov 2010

všetci píšete, že idem z istoty do neistoty. ale kde je napísané, že vzťah s terajším mi naozaj vydrží? to tiež nie je istota na 100%, nikdy, v žiadnom vzťahu

mmmarta
16. nov 2010

@klaudiam Ta nevera bola podstatna informacia, uz mi je to jasnejsie, mozno sa to dalo aj cakat, ved bola zradena tvoja dostojnost (aspon ja to ta vnimam). Ale tak by som radsej este pockala.
Ja som sice nemala dieta ked som odchadzala z dlhodobeho vztahu, ale postup bol podobny ako u teba, cakala som tak dlho, ze som si neskor aj vycitala ze som tak dlho cakala, ale bola som si 100% ista, no s dietatom je to tazsie.

jetta
16. nov 2010

@klaudiam nezavidim ti co ta caka...bodaj by vam to vyslo..len ja viem z vlastnej skusenosti ze najlepsie spoznas cloveka ked s nim zacnes spolocne zit v jednej domacnosti. pokial sa len stretavate nikdy ho nezazijes spravat sa tak ako ked spolu zijete...ja len aby casom neukazal svoju pravu tvar , 😉

latvia
16. nov 2010

@klaudiam ak si si ista, ze s otcom tvojho dietata nechces byt, aj kebyze ti tento novy vztah stroskota, nie je co riesit. byt s niekym len preto ze mas s nim dieta, je nafigu.

renab
16. nov 2010

@klaudiam Veľmi dobre si rozmysli, čo urobíš. Aby si nedopadla tak, ako moja najlepšia kamarátka. 20 rokov žila vo vzťahu s jej "prvým" mužom. Iných chlapov nepoznala, vydávala sa mladá. Jej partner bol milý, starostlivý, mali spolu dve deti. Toho času dospelého syna a 6 ročnú dcérku. Avšak kamarátka spoznala nového muža, do ktorého sa zaľúbila. Rozhodla sa odísť od partnera a začať nový život. Keď sa to dozvedel jej partner, postaral sa o to, aby súd zveril dcérku do opatery jemu. Odvtedy už dcérku nevidela a nerozpráva sa s ňou celá rodina, nakoľko sa podľa nich dcérky vzdala bez boja. Ani so súčasným partnerom nemá na ružiach ustlané. Všetky jeho chyby vyplávali na povrch po roku spoločnej domácnosti. Teraz sa veľmi trápi a keby mohla, vráti čas. Ale už sa nedá.
Nech bude tvoje rozhodnutie akékoľvek, prajem ti, aby si bola s dieťatkom a svojim vyvoleným partnerom šťastná.

klaudiam
autor
16. nov 2010

@jetta ja viem, že najlepšie až potom. aj s mojím sme najskôr žili u mojich rodičov, chodil za nami cca každý druhý week, lebo pracoval v inom meste. no a my sme sa sem,kde pracuje, presťahovali len pred rokom. každý má svoje muchy a tie sa objavia až pri každodennom živote, ja viem

viera27
16. nov 2010

@jetta ved to, ved to. Dovtedy su len krasne rande, vyvonany princ s kyticou ruzi a romantiky plne usta 😀 . Nevraviac o vasnivom "tajnom" sexe.
Najlepsia kamoska mala obdobny pribeh. S manzelom sa rozviedla aby rychlo vhupla do noveho vztahu (az na to ze jej ex bol naozaj niekto s kym sa nedalo vydrzat). S novym si zriadili hniezdocko, vzali hypoteku, lubili sa ako kone a nepocuvala nikoho kto jej dohovaral, nech sa najskor sama zabezpeci, a nech preboha neberie spolocne zavazky (byt) s niekym s kym doteraz nezila. Kvoli mojim nazorom sa so mnou nebavila rok. Po roku zavolala, s modrinou na oku, dcerou za ruku a kufrom pod pazuchou. Stravili u nas v obyvacke s malou mesiac, kym sa pozviechali. Teraz uz ide do novych vztahov zasadne len s vyriesenym vlastnym bytom, keby nahodou nieco, a zaprisahava sa ze uz NIKDY nespravi toto svojej dcere.

claudica
16. nov 2010

Príbehov s dobrým aj zlým koncom je hromada... Len keby sme vedeli, ktorý bude ten náš... tak by sme tu teraz nerozoberali. 🙂

viera27
16. nov 2010

@claudica pekne a jednoducho zhrnute 🙂. Len ked ten dobry koniec nepoznam ani jeden pre podobnu situaciu. Ale mozno vynimka potvrdi pravidlo a vsetci budu stastne zit az na veky.

lucka1987
16. nov 2010

@klaudiam a ako dlho sa poznas s tvojou novou znamostou??

ja som s mm 3 roky aj mesiac... a mala som sem tam cierne myslienky ci som dobre urobila ked som sa tak zavcasu vydavala, a ci je ten pravy(tiez ma svoje chyby) no odkedy som ostala po 1,5 rocnej snahe tehu a nasledne som na konci 3 mes potratila, zistila som aky je naozaj.... lepsiesom si vybrat nemohla.....
niekedy trva cloveky kym toho druheho spozna.....

sice som si tym nepresla (ked pises ze ches radu od niekoho kto si tym presiel) no asi by som pockala.... ale ak si s nim 3 roky a si si ista ze ho vobec nemilujes... tak nemas co riesit.... nie je vsetko zlato co sa blisti....... na druhej strane nemozes ostat s niekym , len z lutosti ked ho nemilujes... no je tu aj tvoj syn.... novy partner ho moze brat aj mat rad .... ale otec uz nebude tak nablizku ako doteraz....

lucka1987
16. nov 2010

@viera27 s tym osamostatnenim aj ja suhlasim... ked clovek je sam zisti ci mu ten druhy chyba....mozno by sa jej vycistili myslienky a uvedomila si ku komu ju to viac taha

claudica
16. nov 2010

Neviem, možno píšem z vlastnej skúsenosti a ovplyvnili ma veci, ktoré sa stali mne... ale ja som sa rozviedla a po rozvode som žila ešte päť rokov sama s mojimi deťmi a až potom som bola pripravená na ďalší vzťah. A samozrejme veľmi mi záležalo na tom, ako to moje deti vnímajú /no moje už boli staršie.../ a či si s mojím partnerom rozumejú. Našťastie to prijali dobre a až potom sme začali spolu žiť. A tých päť rokov s deťmi bolo krásne obdobie, aj keď finančne trošku ťažšie, stálo to za to. Teraz sú už väčší, majú svojich kamarátov a ja som rada, že som neostala sama... Toto je môj príbeh. 😉

lucka1987
16. nov 2010

@klaudiam pol roka je naozaj malo na spoznanie cloveka.... ved charakter sa ukazuje kolko krat az po 2-3 rokoch..
a to nevravim ze najviac sa ukaze po spolocnom byvani.....
a ked to nevyjde? vratis sa k partnerovi? alebo chces ostat sama matka? skus pockat dat si pauzu od oboch ... ja neviem chod niekam so synom, bud ku kamoske na par dni alebo rodicom... a zamedz si kontakt s oboma muzmi....

jetta
16. nov 2010

@viera27 no vidis to je to ze niektore zeny si myslia ze muzi sa budu spravat tak ako doteraz ale ked zacnu spolu zit az potom zistia...kym som ja s mojim nezacala byvat ani jedinu hadku sme spolu nemali..a odkedy sme spolu sa hadame pravidelne ale ziadne manzelstvo nie je idealne ja mojho muza milujem a viem ze aj on mna..kazdy mame svoje muchy ale tie sa ukazu az neskor.

viera27
16. nov 2010

@claudica WOW, uplny suhlas. Tvoje deti mozu byt hrde na mamu aku maju. Na mamu, ktora si vedela usporiadat zivot podla seba, ale s najvacsim ohladom na stastie svojich deti.

viera27
16. nov 2010

@jetta tak tak, vsetko ma svoje muchy, ale inak by ten vztah bol predsa nuda. Chyby treba odstranit, manzelstvo pravidelne "nakopavat" a nezahadzovat po prvom pouziti :P

claudica
16. nov 2010

@viera27 Ďakujem. U mňa to bolo ale jednoznačné, nemusela som váhať - odísť - ostať... Keď ubližoval mne aj svojim deťom, tam nie je o čom.... Išla som síce do neznáma, ale aj to bolo lepšie ako ostať s ním.... A deti sú v živote matky asi to najdôležitejšie, v tomto nie som určite výnimočná.... to chápeme všetky. Ale bolo to už dávno, prebolelo všetko a teraz je už dobre... 😵

jetta
16. nov 2010

@viera27 presne tak. 😉 suhlasim uplne

jetta
16. nov 2010

@claudica musim povedat ze ta obdivujem, maloktora zena toto zvladne. viem ze je velmi dolezite aby si si bola ista sama sebou ja si myslim ze toto by som asi nedokazala ale ked ta okolnosti pritlacia k muru tak treba konat. mas moj velky obdiv 🙂

claudica
16. nov 2010

@jetta Ďakujem, myslím si, že v takýchto prípadoch je to nezodpovedné voči deťom, ak ostaneme v takom vzťahu...
Ale to nie je príbeh o zakladateľke témy, trochu som odbočila, prepáčte mi to. 😵
U mňa to bolo o inom....